LIVE UPDATES
Aktualitet

Delina Fico ‘sherr’ me sipërmarrësin Prenga në komente: Hedhje vreri me shumicë!

26 Janar 2022, 20:52 Nga DOSJA
Delina Fico ‘sherr’ me sipërmarrësin Prenga në

TIRANË– Delina Fico, bashkëshortja e Ministrit të Brendshëm, Bledi Çuçi, e akuzuar nga ish-kryeministri Sali Berisha se merr miliona nga menaxhimi i 100 mijë dosjeve stok të gjykatave në Shqipëri është konfliktuar me kometuesit dhe sipërmarrësin Altin Prenga. Ky i fundit kishte bërë një status ironik në lidhje me numrin e njerëzve që punojnë në Shqipëri, që Ficos nuk i ka pëlqyer.

“Ky vend i mbushun me eksperta politik, filozof, kengetar, shkrimtar, dj, tronist, bb vip më bën krenar. Një % e vogël na e prish terezinë që merret me gjëra të rëndomta si hidraulik, bukëpjekës, pjatalarës, elektricista etj por ishalla ndryshojnë mendje edhe ata se ska lezet!”- shkruan Prenga në postimin e tij.

Poshtë ketij statusi, Fico shprehet se në fakt shumica e shqiptarëve jetojnë më punë të ndershme, ndryshe nga ç’shkruan Prenga. Sipërmarrësi i përgjigjet dhe i thotë se gjithçka është shkruar me nota humori, por Fico këmbëngul. Ajo shton më tej në komente se një njeriu si Prenga që ka të punësuar të paktën 200 persona, nuk i takon të bëjë shaka me gjëra të tilla.

Pjesë nga komentet:

Delina Fico: Altin Prenga, nuk di nga e ke nxjerrë konkluzionin që njerëzit që punojnë janë pakica në Shqipëri. Apo pse ata që nuk punojnë janë të zhurmshëm në jetë, në media e në rrjete sociale? Unë mendoj se shumica e njerëzve në Shqipëri punojnë e jetojnë ndershmërisht, por shumë prej tyre nuk kanë as kohë, as dëshirë t’ju bien tambureve për jetën e punën e tyre. Mos e shiko Shqipërinë vetëm nga mediat sociale, mediat, apo nga raste të veçanta. Shiko faktet e të dhënat e besueshme.

Altin Prenga: Delina Fico më pëlqen këmbengulja jote për të menduar pozitivisht dhe për të kthjelltuar idetë në ujërat e turbullta të rrjeteve sociale. Ti e di mirë në fakt se këtë gjë po bëj çdo ditë në 11 vite nëpërmjet Mrizit, themelimit të Sloë Food Albania, por edhe konkretisht tek rrjetet sociale të sipërmarrjes sime ku promovoj çdo ditë vetëm anën pozitive të Shqipërisë. Tani ktu tek adresa ime private më lejohet pak humor

Ilirian Deda: Delina Fico problemi ne Shqiperi dhe ne Europe ka nje emer. Gjorgj Soros.

Delina Fico: Ilirian Deda, ç’hyn Xhorxh Sorosi ketu vella??? Cila eshte lidhja me faktin qe punojne ose nuk punojne shqiptaret?? Altin Prenga , ah, por nuk duket si humor, se shiko komentet me pas: hedhje vreri me shumice. Ti qe punon e je shembull, ti qe ke bere edhe me shume se 200 familje ne zonen tende ta fitojne buken e gojes me pune te ndershme, te takon ta shohesh mire jeten e shqiptaret e jo te shikosh si shumice (e jo si pakice) njerez pa vlera, te cilet kane edhe kohe te dalin ne media e ne rrjetet sociale. Mos ju bashko sportit kombetar te ankimit pa u ndale. Komentet e mia ne faqen tende jane gjithnje me shume dashamiresi e respekt per ty, ti e di kete.

(F.m/Dosja.al)

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

aktualitet kryesore altin prenga bled cuci delina fico sali berisha altin prenga bled cuci delina fico sali berisha

Sondazh

Poll

Berisha thirrje qytetarëve dhe partive opozitare: Bashkohuni me ne për qeveri teknike

Berisha thirrje qytetarëve dhe partive opozitare: Bashkohuni me ne për qeveri teknike

Berisha:Rama e do Shqipërinë pa shqiptarë!Ai tejkaloi edhe parashikimet gjenocidale të Çubrilloviçit

"Gjendemi përballë një katastrofe ekzistenciale", Berisha mban fjalën në protestë

Meta: Rama financohet në Uashington dhe Bruksel nga armiqtë më të egër, për ti ngulur thika Kosovës

Protestuesit te bashkia e Tiranës, hedhin molotov drejt godinës, flakë në dritaret e institucionit

"Turp për ata që përtojnë të vijnë këtu",Meta:Duhet të mblidhemi gjithë t'i vëmë vizën këtij regjimi

Mbështetësi besnik i Berishës dhe PD, Stresi ndan pamje nga protesta para kryeministrisë

PROTESTA/ Hidhet molotov drejt kryeministrisë, flakë te dera e godinës

Deputetët e PD dhe protestuesit lënë selinë blu, nisen drejt kryeministrisë i bashkohen protestës

"Të bashkuar në betejë"/ Nis protesta e opozitës para kryeministrisë, Meta mbërrin në tubim

Protesta kombëtare e opozitës

Protesta e opozitës, efektivët e policisë "blindojnë" kryeminstrinë

Gati protesta e opozitës, protestuesit mblidhen në selinë e PD

Interpelanca me Koçiun/, Tabaku: Nuk mund të bësh politikë me jetë njerëzish

“Rama të vijë në Kuvend dhe të japë llogari,” Zhupa: Maxhoranca do të ketë fatin e Beqajt

Debate të ashpra në Kuvend/ Nikolla i mbyll fjalë Nokës, deputetët e PD-së mblidhen te foltorja

Tensione në seancë, Bardhi- Braçes: Mbylle gojën, gore! Vrave njerëz dje para derës së SPAK-ut

Bardhi: Për çfarë e ka këshilluar Florian Coldea kryeministrin?

Me pranga në duar dhe i rrethuar me policë, dalin pamje nga arrestimi i Ilir Beqajt

Rama: Menaxherë të huaj do asistojnë QSUT-në, pagat e mjekëve sipas performancës

Rama sulmon mediat: Historia e kobaltit është e fabrikuar dhe kriminale

Rama: Të përdorësh uniformën si maskat e grabitqarëve, është krim kundër njerëzimit

Skandali te Onkologjiku, ministrja Koçiu:Mjekët që duan të punojnë në privat do duhet të marrin leje

Zjarr masiv në Shkodër/ Flakët SHKRUMBOJNË tregun e rrobave të përdorura dhe disa banesa

Zjarrfikëset në luftë me flakët në Shkodër, rrezikohen banesat

Zjarr në një treg rrobash në Shkodër/ Shtëllunga gjigande e tymit pushton zonën

“Jam çliruar nga ankthi i vulës dhe i logos”,Basha: Kushti që kam është distancimi nga Rama dhe Meta

Rrëzimi i interperlancës me Ramën, Spaho: Së shpejti do të zbytheni me këto qëndrime

Tritan Shehu: Berisha është anëtar i grupit të PD, po shkelni rregulloren

"Kuvendin po e trajtoni si dyqanin tuaj personal"/ Bardhi: Keni ndryshuar ditën e seancës plenare

"As emrin nuk guxoni t'ia përmendni"/ Vokshi dhe Felaj zihen për Sali Berishën: Nuk vendos Kuvendi

Klevis Balliu dëmtohet nga gazi lotsjellës i hedhur nga policia në protestë, të lënduar edhe Noka

Protesta e opozitës, qytetarët hedhin sende në drejtim të policisë, lëndohet efektivi

Protestuesit i vënë flakën gomave para bashkisë, zjarri shuhet nga policia

Përplasjet në Kuvend/ Seanca ndërpritet sërish 5 minuta, Nikolla-Nokës:Po më kërcënon? Të të vij zor

Opozita bllokon foltoren, Noka-Nikollës: Je përfaqësuese dinjitoze e narkoshtetit!

Bardhi ndryshime në Grupin Parlamentar të PD-së kërkon rikthimin e Berishës,Nikolla refuzon kërkesën

Freskohet me ujë dhe niset me vrull drejt policisë, çfarë synonte të bënte protestuesi para Kuvendit

Protestuesit qëllojnë me vezë dhe fruta policinë para Kuvendit: Hapeni rrugën!

Zjarr dhe tym i zi, protestuesit ndezin gomat jashtë Kuvendit

Protesta e opozitës, protestuesit vendosin goma të vjetra jashtë Kuvendit

Investigimi i Rai3, Meloni në krah të Ramës: Nuk ishte ai shenjestra, mirënjohës qeverisë shqiptare

Reportazhi i Rai3/ Rama: Shpëtuam afganët nga vdekja kur asnjë vend i NATO-s nuk i pranoi

Konferenca me Melonin në Shëngjin, Rama për investigimin e Rai 3: U hodh baltë mbi shqiptarët

Deputeti i opozitës italiane përplaset me Melonin në kampin e Gjadrit:Badigardët tuaj po më dhunojnë

“Mos i falni më"/ Rama për Opozitën: Braktiseni në vetminë e ujërave të zeza

Akuzat e Ahmetajt/ Rama: U përdor si hero një i arratisur i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga SPAK

Reportazhi i RAI3/ Rama: Nuk iu shmanga ballafaqimit, gazetarët këtë e quajtën kurojo të madhe

Reportazhi i RAI3/ Rama: E kishin me Italinë, por RAI 3 dha një shfaqe të shëmtuar

Reportazhi i RAI3/ Rama: Baltë e pamerituar për Shqipërinë dhe shqiptarët