LIVE UPDATES
Politike

29 Mars 2021, 20:51 Nga DOSJA

TIRANË – Sërish debate në “Real Story” mes kandidatit për deputet të Partisë Demokratike dhe kryetarit të Bindjes Demokratike, Astrit Patozi.

Ky i fundit tha se e fal Gjekmarkajn për fjalorin e përdorur ndaj tij, por kandidati i PD, theksoi se nëse kryetari i Bindjes Demokratike nuk kërkon falje për shpifjen.

Debati:

Astrit Patozi: Dua të them dy fjali për incidentin. Ajo më kujton ushtarët japonezë, që luftonin në ishujt e Paqësorit megjithëse lufta kishte mbaruar dhe perandori kishte nënshkruar kapitullimin. Kjo është dhe rasti i Agronit, sepse për shkak të hebrenjve që këshillojnë zotin Basha, kanë thënë që të mos na sulmojnë në fushatë. Agroni duke mos e ditur na sulmoi. Unë e fal Agronin për fjalorin që përdori.

Agron Gjekmarkaj: Fal veten, kërko falje për shpifjen. Po sillesh në mënyrën më të turpshme. Sado që përpiqem të bëj PR ty…

Astrit Patozi: Boll.

Agron Gjekmarkaj: Boll përdore në familjen tënde.

Astrit Patozi: Nuk më nxjerr nga takti.

Agron Gjekmarkaj: Nuk ke takt, sepse po të kishe duhet të kishe dhe logjikë.

Astrit Patozi: Copëtimi edhe i djathtës edhe fragmentizimi nuk bën dëm interesit publik, sepse ja ku është shembulli më i keq. Në anën e pushtetit, qeveria, gjithçka e komandon Edi Rama, nuk është se gjërat po shndërrisin, por po shkojnë keq e më keq. Të gjitha janë jashtë kontrollit. Puna është çfarë opozite po bën e djathta, për këtë flasim. Mua s’më intereson PD. Por çfarë po bëjmë ne. Ne po bëjmë atë që LSI dhe PD, demonstruan që se bëjnë dot, e që i mundi thellë Edi Rama. Ne jemi futur si një vlerë e shtuar e opozitës. Do të bëjmë të mundur që ata shqiptare që nuk durojnë polet e stërkonsumuara të politikës, të kenë një vizion tjetër. Unë e njoh PD më mirë se sa Agroni, për këtë kam dhe konsensusin e të gjithëve. Por opinioni publik duhet të dijë se përse është në këtë derexhe opozita. Partia Demokratike s’po e bën gjyqin, sepse është në aleancë me LSI. Unë jam kundër, nuk e gjykoj. Por s’mund të thotë që jam pranë LSI dhe jam i djathtë. Edhe ne që jemi demonstruar si të djathë gjithmonë, thotë që janë me Ramën. Ne kërkojmë vota për vete. Ne këto vota i kërkojmë sepse mendojmë që partia jonë është në dobi të shqiptarëve.

Agron Gjekmarkaj: Je çapraz. Po të kishe përgjegjësi.

Astrit Patozi: Nuk merr vota kështu. The s’kam mendim, më le të mbaroj…

Agron Gjekmarkaj: Ke qenë në drejtim të PD, në të kundërt rri në shtëpi.

Astrit Patozi: Po flas për konceptin që ne kemi. Koncepti që ne kemi është që Shqipëria duhet të dalë nga ky qerthuj e këtë nuk e nxjerrin ato personazhe që nuk kanë ndryshuar asgjë. Ata nënshkruan në 5 qershor që e duam Shqipërinë siç është. Ne themi që rotacioni është i duhur. Nuk është problemi i një personi, por i sistemit politik në Shqipëri. Shqipëria ka nevojë për reforma të reja politike, që kthejnë ndryshimin.

Agron Gjekmarkaj: Fol edhe kundra të majtës. Ke një orë e gjysmë e flet vetëm për të djathtën.

Marrë nga: BW

(a.k.dosja.al)

Rama është propozuar për president nga disa deputetë socialiste, mendoni se:

View Results

Politike Politike Agron Gjekmarkaj astrit patozi Agron Gjekmarkaj astrit patozi

Sondazh

Poll

Balla: Javën e ardhshme mbahet konferenca e parë ndërqeveritare, ka dakortësi

Balla: Javën e ardhshme mbahet konferenca e parë ndërqeveritare, ka dakortësi

Spaho: Kontrolloni veten, na keni quajtur bagëti e tufë, ju respektojmë si motrat tona

"Mungon insulina", Manastirliu: Kemi 17 lloje, dysheku i duhet spitalit, jo Ficos

Berisha për Ramën: Nuk e shplani dot! Spiropali: Atje çove djalin e preferuar me flokë të lyera

"Stolisni kolltukun", Spiropali-Dules: Ju protestën e katranit, kapeni pas flokëve të Saliut

Berisha e krahasoi me Gaddafin, Ekonomi: Rama është brand ndërkombëtar, s'kemi ç'të bëjmë

Berisha lexon mesazhin: Prej 30 ditësh nuk gjejmë insulin, ju quani ‘brend’ Ramën

Berisha denoncon vëllain e komandantit të Gardës: Artan Sako mori tender me 99.9% të fonfit limit

Berisha paralajmëron Ballën:6i kam gati për ty,shumë shpejt do shpallesh në kërkim si Gentian Sharra

Zhupa: Më 7 korrik proteston fermeri, i riu dhe pensionisti, i keni ndarë të nënës e të njerkës

"Bëtë festë për grurin", Balla-Zhupës: kemi 5-fishuar eksporter, për 1 hektar japim 80 litra naftë

Akti normativ për kompensimin e çmimeve për materialet e ndërtimit, Salianji: Politikë zhvatje

Salianji: Rama dhe Braçe kanë shqetësim të madh, iu kanë humbur lopët

Vrasja e Pjerin Xhuvanit, ish-zv.drejtori i Policisë Nushi i drejtohet mediave: Ikni na lini rehat

'Nëse votojmë kundër i bëjmë nder qytetarëve'/ Tabaku: Akti normativ ka hyrë në fuqi

'Ministria ka dhënë 22 mln mbështetje' Krifca: 5 muajt e parë të vitit ishin të mirë për fermerët

'Akti serviret gabim'/ Sula: Pse të kompensohen kompanitë që marrin fonde publike

Pyetet për protestën e 7 korrikut, Alizoti: Po më duket vetja superstar, s'më ka njoftuar njeri

Protesta e 7 korrikut, ankohet Arbi Agalliu: Ma vunë emrin në listë pa më pyetur fare

Deklaratat e Alibeajt/ Këlliçi: Kushdo që tenton të vrasë protestat është në shërbim të qeverisë

Braçe kundër Ramës: Se thoni i ka numëruar gabim lopët Erioni. Bujku po del me humbje, duhet bursa

Rezoluta për Srebenicën, Balla:Shumë shpejt dorëzojmë në Kuvend dokument me rëndësi edhe për Kosovën

PS nuk e "lëshon" Olta Xhaçkën, Balla: Akuzat, flluska sapuni

Kriza e çmimeve, ministrja Ekonomi: Ekonomia jonë ka rezistuar, njerëzit kanë vënë lekë në bankë

Rama "kap" tek Samiti i NATO presidentin bullgari, i flet gjithë këmbë e duar: Mbase lajm i mirë

Duma: Ju shqetësoheni që aksionerët e peshqve të mëdhenj, votojeni për ato të 10-të. Tallje!

'Kursimet janë rekord'/ Ahmetaj: Do prezantojmë paketë tjetër ndihme, çmimi i naftës është i lartë

'Ekonomia po rritet'/ Ibrahimaj: Po të mos kishim bordet, do ishte shtrenjtuar çmimi i naftës

'Ankohet' për ministren, Spaho: Ka fjalimin e njëjtë si për Butrintin e Ukrainën

Kompensimi i çmimeve/ Dhurata Çupi: Minatorët e Bulqizës s'u jepet asnjë investim

Refuzon thirrjen e Berishës! Protesta e 7 korrikut, Xhaferraj: S'do marr pjesë

Protesta e 7 korrikut, Flamur Hoxha: E kemi për detyrë të bashkohemi

Java çame/ Idrizi i përgjigjet Dendias: Kush nuk ekziston? Duam falje publike nga Greqia

7 korriku, Salianji konfirmon pjesëmarrjen: Kemi 1001 arsye për të protestuar

Protesta e 7 korrikut, Ina Zhupa konfirmon pjesëmarrjen: Detyra minimale e çdo deputeti

Protesta e 7 korrikut, Gazment Bardhi: Gjithmonë krah qytetarëve, jo autokratëve

Protesta e 7 korrikut/ Agron Duka i bashkohet Berishës: Do jemi prezent për të dhënë një mesazh

7 Korriku/ Grida Duma: Jam pro, Berisha ka bërë shumë mirë që i ka përfshirë deputetët

Protesta e 7 korrikut/ Alibeaj: Para se Berisha të shkojë te sheshi, të vijë të flasë për oligarkët

S'merr pjesë në protestën e Berishës, Açka: S'do jem fizikisht, i bëj me fjalë

Protesta e 7 korrikut, PD përgatit terrenin, ngre dy grupe pune, kush merret me Tiranën e qarqet

Aksidetohet turistët çekë në Tamarë, makina del nga rruga

Aksion në Elbasan/ Mbajti peng një person, arrestohet në mes të ditës Thanas Beko

Komisioni për Hartën gjyqësore/ 'Më vjen të qesh', Maks Haxhia: Më morën në telefon, ishte anulluar

Policia Rrugore kontrolle në Tiranë, vendosen 268 masa administrative dhe pezullohen 21leje drejtimi

Rama takohet me Biden, e prek në kurriz e i thotë diçka, presidenti i SHBA-së ngel me gojë hapur

Reforma Territoriale, Xhelal Mziu: Të bejmë një tur, marrim eksperienca, është çështje komplekse

Komisioni për Reformën Territoriale, caktohen ekspertët teknikë! Mziu: Të bëjmë tur në rajon

Rama dhe bashkëshortja e tij priten nga Mbreti Felipe VI i Spanjës dhe mbretëresha

Policia “aktivizon” dronët, shoferët që nuk respektojnë këmbësorët në vizat e bardha do ndëshkohen