LIVE UPDATES
Politike

Debati në STUDIO/ ‘S’ke për t’u bërë kurrë politikan’, Gjekmarkaj sherr me Patozin e Topalli: Keni

29 Mars 2021, 20:49 Nga DOSJA
Debati në STUDIO/ ‘S’ke për t’u bërë

Debati në emisionin ‘’Real Story’’ të Sokol Ballës në News24 vijon mes kreytares së Lëvizjes për Ndryshim. Jozefina Topallit dhe kandidatit të PD për Lezhën, Agron Gjekmarkaj. Topalli i ka thënë Gjekmarkajt s’e ska për t’u bërë kurrë politikan, teksa kandidati i PD i është kthyer duke i thënë se nuk do të bëhet si ajo, madje as të bëhet mësuesja e tij e t’i vendosë notën. Madje Gjekmarkaj ka kritikuar Topallin për një batutë duke i thënë se është bërë si Rama.

PJESË NGA DEBATI:

JOZEFINA TOPALLI: Shqipëria është në moment kritik. Është për ato që qëndrojnë dhe vitet i kalojnë në studio televizize i kërkoj ndjesë, apo që qëndrojnë në qendër të Tiranës, hotele, dreka e darka me politikanë, këta të tre e ata që i shoqërojnë, nuk e realizojnë dot cili është realiteti në SHqipëri.

Ka Bashki të shumta, por them për ato që kam parë në qytetin tim, ku japin ushqime, drekë sepse s’kanë të hanë. 450 vetëm një shoqatë, djem e vajza të rinj që shkojnë të hanë sepse s’kanë mundësi.

Ata që dëgjojnë këta këtu, kanë të drejtë për të një refuzim ndaj kësaj klase politike. Klasa politike po kalbëzohet.

AGRON GJEKMARKAJ: Tani unë jam i kalbëzuar dhe ju jeni risia?

JOZEFINA TOPALLI: S’ke për t’u bërë kurrë politikan, asnjëherë.

AGRON GJEKMARKAJ: S’dua të bëhem si ti. The përpara që me ato që u thanë në studio. Unë s’jam klasë politike, s’dua të jem si çdokush.

JOZEFINA TOPALLI: Ti më duket nuk merr vesh

AGRON GJEKMARKAJ: S’dua të jesh mësuesja ime, të më vësh notën.

JOZEFINA TOPALLI: Është bërë si krushku i dytë.

AGRON GJEKMARKAJ: Jeni bërë si Rama, batuta të lodhura.

JOZEFINA TOPALLI: Jo vetëm që kanë karrigen e në lista të sigurta mendojnë se kanë në dorë frymën e popullit. 3 milion shqiptarë s’kanë pse të jenë peng i këtyre 3 kryetarëve. E kanë provuar veten në çdo pozicion, duke dështuar. Kjo situatë ekonomike, politike, ekstrem, e polarizuar, dhe të tjerët që shkojnë tek tasi i supës. Përgjegjësi ka jo vetëm kryeministri, por edhe ai që ia ka dhënë gjithë pushtetet. Problem i madh për vendin. Ka vetëm një zgjidhje. Forcat e reja politike që mos ia lënë monopol. Nëse në 25 prill nëse s’do ketë lëvizje të reja politike, atëhere edhe të paktën për 1 dekadë shqiptarët do të kenë në televizor Kryemadhin, Metën e Ramën nga mëngjesi në darkë.

AGRON GJEKMARKAJ: Në 2013 kur PD ra nga pushteti, ra me Topallin, Patozin, Berishën e Bashën. Topalli me Patozin kanë qenë të dytët. Nga ai moment Basha ka qenë lider i opozitës. Ka bërë beteja të forta. Dy momentet kanë qenë djegia e mandateve, e dini qëndrimin tim që e kam mbështetur. E pashë që opozita ishte fasadë. Zgjedhjet ishin po ashtu fasadë. Nuk ishte e mundur të merrej pjesë pas asaj situate të elektrizuar me djegien e mandateve.Fryma popullore është më e madhe se as llogaria e numrave. Në ato Bashki ata kanë 50 hajdutë. S’po i quaj të gjithë. Po them 50. Kanë bërë qokat e tyre, kanë rregulluar ca njerëz. Por shumë të tjerë janë të pakënaqur. Populli nuk është indiferent, por reagues. E ka kuptuar çfarë është në gjendje të bëjë ky kryeministër. Zgjedhjet do i fitojnë qytetarët. Do jemi këtu pas 25 prillit.

Marrë nga BalkanWeb

Rama është propozuar për president nga disa deputetë socialiste, mendoni se:

View Results

Politike Politike Agron Gjekmarkaj astrit patozi Jozefina Topalli Agron Gjekmarkaj astrit patozi Jozefina Topalli

Sondazh

Poll

Djali mbyti babanë në Divjakë, flet i afërmi: Kanë patur debate, s'e di ç'ka ndodhur

Djali mbyti babanë në Divjakë, flet i afërmi: Kanë patur debate, s'e di ç'ka ndodhur

Djali vret babain në Lushnje, arrestohet nga policia, i riu ishte dënuar me 13 vite burg

Skandali me evazionin fiskal, Kryemadhi i përgjigjet ministres Ibrahimaj

Denoncimi i Kryemadhit: Nuk ka asnjë njoftim nga institucionet ligjzbatuese për kompanitë në fjalë

Evazioni fiskal me inceneratorët, Ibrahimaj: Asgjë nuk është e re, zhurmë në vigjilje të protestës

Thirrja e Komitetit,Rakacolli:Bëjmë apel për kryerjen e vaksinimit,mbani maskat në vendet e mbyllura

Covid në vend/ Tomini: Ka rritje infektimesh. Bino: Ka rënë përqindja e vaksinimeve në Shqipëri

Brenda dhomës që u përfshi nga flakët në Spitalin e Fierit, dëme të shumta materiale

Vendimi i Qeverisë: Rriten me 6% pagat në sistemin arsimor parauniversitar

Berisha thirrje policëve: Çdo presion ndaj qytetarëve do marrë ndëshkim personal dhe ligjor

Rritet pagat e personelit shëndetësor, Manastirliu: Shpërblim për mjekët që punojnë larg banesave

Do futen protestuesit në kryeministri? Berisha: Çdo opsion është i mundshëm

Sali Berisha: Për Ramën qytetarët ekzistojnë vetëm për t’i vjedhur. Përgjigjen e merr nesër

7 korriku/ Berisha: Nesër bashkë me temperaturat rritet urrejtja popullore

Urdhëri krijon debat në komision, inxhinieria: Nuk na duhet, Balluku s'na hap derën

Zjarri në spitalin e Fierit, mjeku: Është djegur lavatriçja e larjes së filmave

Tym dhe flakë/ Zjarr në katin e parë të spitalit të Fierit, evakuuohen pacientët

Kapet shtëpi bari në Fier, heroinë, kanabis në proces tharjeje e armë zjarri

Kryemadhi i përgjigjet Veliajt: Takohemi në SPAK

SPAK thirri të moshuarit? Kryemadhi: Shashka, s'është aspak e vërtetë

Kryemadhi paralajmëron: SPAK ta thërrasë urgjent dhe ta kthejë nga Holanda Edi Ramën

Kryemadhi zbulon bisedën me djalin e pensionistit 30 mln USD pasuri: Kontrata s'ka firmën e tij

Kryemadhi: Kam qindra fatura për SPAK-un, Rama ka vjedhur 189 mln dollarë

Belinda Balluku: Aeroporti i Vlorës synon që të ofrojë fluturime përtej oqeanit

Në takim me Ramën, investitori: Në 1992 Shqipëria kishte vetëm rrugë me gropa dhe Mercedezë të zinj

Balluku: Kemi projekte të reja. Ibrahimi: Investimet strategjike, ligji që zhvillon turizmin në vend

Investitori pyet për pronat, Rama: Në Shkodër tokat u ndanë si burrat, po bëhet digjitalizimi

"Veza apo pula?" Investitori pyet për objektinvin e infrastrukuturës, Rama: Eja na habit me ide

Rama: Sistemi i drejtësisë në Shqipëri ka probleme, nuk është aty ku duhet

Rama: Në Shqipëri protestohet para zyrës time sepse të gjithë janë kryeministra më vete

Kush ishte VIP-i? Rama: Kërkoi armatime për të hyrë në Tiranë, Garda kishte vetëm pistoleta

Zjarr në një banesë në Vlorë, nxirret në kohë i moshuari

Rama: SHELL ka kryer zbulim të rëndësishëm të gazit e naftës nëntokë në Shqipëri

Motori 'zbor' në Tiranë, policia bihet nga pas, arrestohet i riu që e drejtonte

DEBAT në Kuvend! Dhimitri shkon pa shifra, Çupi: S’jemi në orë mësimi këtu, të drejtojmë gishtin

Droni i Policisë kap “mat” shkelësit e qarkullimit, ja sa do gjobiten

Rama feston 58-vjetorin e lindjes, suprizohet nga zv/Presidenti i Hagës, dhurata mbetet mister

"S'i kam të shkruara si ti", Mziu përplaset me Denajn, socialiste: S'matesh me mua

Salianji: Xhafajt s'iu hetua pasuria, Geronin do e denoncoja miliona herë nëse do kisha mundësi

I gjithë grupi i Berishës në mbështetje të tij, Salianji: S'ftova njeri se s'po shkoja në dasmë

Tentoi të vriste vëllanë për plazhin në Radhimë, momenti i arrestimit të autorit

A do shkojë në burg Salianji? Deputeti: S’hidhem dot përpjetë, respektoj vendimin

Marrja e vendimit në Apel u shty, Salianji: Kam dorëzuar të gjitha provat

E gjithë PD-ja në mbështetje të Salianjit, pamjet brenda sallës së gjyqit, 10 deputetë futen brenda

PD në Gjykatë

Rezoluta e KLP/ Bardhi: Duhet pjesa me rekomandimet e papërmbushura. Bushka: Disa s'kanë justifikim

Salianji mbërrin në Gjykatë, e shoqëron Flamur Noka, Luçiano Boçi e Luan Baçi

Përplasje me armë për pronësinë e plazhit në Radhimë, vëllai qëllon të vëllanë

Të shtënat në Radhimë, turisti norvegjez: Dëgjuam krisma e ia futëm vrapit

'Alarm i madh për KLP'/Bojkoti i avokatëve, Alibeaj:Po i hapet dera kriminelëve të dalin nga burgjet