LIVE UPDATES
Bota

Tre përdhunime dhe abuzime seksuale me të mitur, lëshohet urdhër arresti urgjent 45-vjeçarin gjerman

Autoritetet në Gjermani thanë se kanë lëshuar një urdhër të ri në raste të veçanta për Christian B, 45 vjeç, i cili aktualisht po vuan një dënim me shtatë vjet burg në Gjermani për një përdhunim që kreu në Portugali në vitin 2005.

29 Nëntor 2022, 17:24 Nga I.A

  

Tre përdhunime dhe abuzime seksuale me të mitur, lëshohet
Christian B dhe Madeleine McCann

GJERMANI- Një urdhër arresti është lëshuar për të dyshuarin kryesor në zhdukjen e Madeleine McCann, për tre përdhunime dhe një rast të abuzimit seksual të fëmijëve. Autoritetet në Gjermani thanë se kanë lëshuar një urdhër të ri në raste të veçanta për Christian B, 45 vjeç, i cili aktualisht po vuan një dënim me shtatë vjet burg në Gjermani për një përdhunim që kreu në Portugali në vitin 2005.

Afati i tij me burg është planifikuar të përfundojë në shtator 2025. Të shqetësuar se ai mund të lirohet përpara se të dalë sërish në gjyq, prokurorët në qytetin verior të Braunschweig njoftuan muajin e kaluar se kishin akuzuar 45-vjeçarin në pesë raste të veçanta.

Ai u akuzua për tre vepra të përdhunimit të rëndë dhe dy vepra të abuzimit seksual të fëmijëve, në krime të supozuara që përfshijnë 17 vjet midis 2000 dhe 2017. Ato përfshijnë një sulm ndaj një vajze dhjetë vjeçare vetëm 26 ditë para se Madeleine të zhdukej nga Praia da Luz, shtatë milje larg. Gjykata shtetërore e Braunschweig tha se ka miratuar një urdhër arresti me arsyetimin se ka arsye urgjente për të besuar se ai qëndron pas tre rasteve të përdhunimit të rëndë dhe dy rasteve të abuzimit seksual të fëmijëve.

Urdhri i arrestit duhet të miratohet ende nga autoritetet në Itali, ku ai u arrestua në vitin 2018 përpara se të ekstradohej në Gjermani. Gjykata e Braunschweig ka thënë se një vendim nëse do të dërgohet çështja në gjyq, një hap i domosdoshëm në procesin ligjor gjerman, është ende në pritje. Për shkak të kalendarit të rasteve të tjera, hapja e asnjë gjyqi nuk mund të pritet para vitit të ardhshëm. Ai kaloi shumë vite në Portugali, duke përfshirë në vendpushimin e Praia da Luz rreth kohës së zhdukjes së Madeleine në 2007. Ai ka mohuar çdo përfshirje në rastin e saj.

madeleine mccann christian b

Sondazh

Poll

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve