LIVE UPDATES
Bota

Tashmë është gruaja e mbretit Charles III, por ç'do ndodhë me fëmijët e Camille? DETAJE që s'i dinim nga familja mbretërore

Ajo u martua me mbretin Charles III, atëherë Princi i Uellsit, në vitin 2005 dhe fëmijët e saj morën pjesë në ceremoni.

13 Shtator 2022, 16:08 Nga k.m.
Tashmë është gruaja e mbretit Charles III, por ç'do
Charles, Camilla dhe fëmijët e tyre

BRITANI E MADHE- Dukesha e Cornwall, Camilla është bërë bashkëshortja e Mbretit Charles III pas vdekjes së mbretëreshëws Elisabeth II. Por shumë po pyesin se çfarë ndodhi me fëmijët nga martesa e saj e mëparshme. Camilla është nënë e dy fëmijëve, Tom Parker Bowles (47) dhe Laura Lopez (44), të cilët i ka me ish-bashkëshortin e saj Andrew Parker Bowles. Martesa e saj e parë zgjati nga 1973 deri në 1995.

Ajo u martua me mbretin Charles III, atëherë Princi i Uellsit, në vitin 2005 dhe fëmijët e saj morën pjesë në ceremoni.

Para se të vdiste, Mbretëresha Elizabeth II njoftoi se dëshironte që Camilla të bëhej bashkëshorte e mbretit në qershor të këtij viti në festën e saj të Jubileut Platinum në Britaninë e Madhe.

"Kur djali im Charles të bëhet mbret, unë e di që ju do t'i jepni atij dhe gruas së tij Camilla të njëjtën mbështetje që më keni dhënë mua, dhe është dëshira ime e sinqertë që, kur të vijë ajo kohë, Camilla të njihet si bashkëshortja,"- njoftoi Elizabeth II.

Por edhe pse Camilla është një anëtare e familjes mbretërore, fëmijët e saj nuk janë në linjën e pasardhësve dhe nuk mbajnë asnjë titull mbretëror.

"Ne jemi njerëz të zakonshëm,"- tha Tom Parker Bowles në një intervistë për "A Current Affair" në 2015.

Cilët janë fëmijët e bashkëshortes së mbretëreshës?

Tashmë është gruaja e mbretit Charles III, por ç'do

Laura Lopes është fëmija i dytë i Camila-s dhe ish-bashkëshortit të saj Andrew, ajo ka lindur në vitin 1978.

Në vitin 2006, Lopes u martua me Harry Lopes, një ish-model i Calvin Klein. Të ftuar në dasmë ishin Mbreti Charles III dhe Kate Middleton. Vajza e Camille ka tre fëmijë, një vajzë të quajtur Eliza dhe djemtë binjakë Gus dhe Louis. Camilla dhe burri i saj i atëhershëm Andrew patën dhe një djalë, Tom Parker Bowles. Charles është gjithashtu kumbari dhe njerku i Tomit!

Dhe çfarë duhet të dihet për djalin e gruas së mbretit?

Tom Parker Bowles është një shkrimtar i vlerësuar me çmime, i cili ka shkruar disa libra gatimi shumë të njohura, duke përfshirë Let's Eat: Recipes from My Kitchen Notebook botuar në 2012 dhe Fortnum & Mason: Koha për çaj të vitit të kaluar.

Në një intervistë për “Daily Telegraph” në vitin 2017 zbuloi se si u bë shkrimtar ushqimesh.

"Isha i djallëzuar, doja të argëtohesha pak. Kur isha më i vogël, më pushonin nga puna gjatë gjithë kohës. Por më pëlqente të haja dhe mund të mendoja një fjali të mirë, kështu që mendova të shkruaja për ushqimin."

Tom ka një djalë Freddie dhe një vajzë Lola.

Telenovelë e pastër e martesës dhe dashurisë

Kujtojmë se Camilla dhe Charles janë takuar në fillim të viteve '70, në një ndeshje polo në Windsor Great Park. Megjithatë, People thotë se marrëdhënia e tyre filloi ndryshe: Kur ajo takoi princin në një festë në vitin 1972, Camilla Shand ishte 25 vjeçe dhe jetonte në Londër, dhe ajo me pafytyrësi i tha atij: 'Stërgjyshja ime ishte e dashura e stërgjyshit tënd. Mendoj se kemi diçka të përbashkët.

“Megjithëse princi i sëmurë nga dashuria u lidh me të për gjashtë muaj, ai nuk arriti t'i propozonte para se të kthehej në det në shkurt 1973,”- tregoi burimi. Kthimi i Charles në marinë ftohu marrëdhënien e tyre. Camilla u takua me burrin e ardhshëm Andrew Parker Bowles në një festë në vitin 1965, zbuloi autorja e librit "Duchess: Camilla Parker Bowles and the Love Affair That Rocky the Crown", Jenny Parker. Mirëpo, ajo i dha fund lidhjes me të, sepse ai u lidh me Princeshën Anna, motrën e Charles.

Charles më pas u takua me Diana Spencer në vitin 1977, me të cilën u martua në vitin 1981, në të njëjtin vit kur u fejua me të. Ajo martesë u solli dy djem William dhe Harry, por edhe shumë probleme. Dyshohet se ai u rikthye tek dashuria për Camilën në vitin 1986, kur të dy ishin të martuar. Për këtë, Camila fitoi epitetin e 'dashnores së urryer', që e ndjek edhe sot.

Princi nuk e pranoi lidhjen me të, kështu që në vitin 1994, ai tha si vijon për Camillan për "New York Times": Ajo ka qenë një shoqe për një kohë shumë të gjatë - dhe ajo do të jetë shoqja ime për një kohë të gjatë. Dhe më pas në 1998, ai prezantoi partneren e tij me djalin e tij të madh, William, më pas në vitin 1999 ai organizoi takimin e saj dhe Harry-t, dhe në të njëjtin vit u shfaq me të në festën e ditëlindjes së motrës së saj në një hotel prestigjioz në Londër.

Në vitin 2000, Elizabeth II e ftoi Camilla-n të festonte ditëlindjen e 60-të të Mbretit Konstandin të Greqisë në rezidencën e Charles. Puthja e parë publike midis mbretit dhe bashkëshortes së mbretëreshës u regjistrua në vitin 2001./Blic

camilla mbreti charles iii

Sondazh

Poll

Merr flakë banesa në Tiranë

Merr flakë banesa në Tiranë

Operacioni 'Fijet' në Durrës, shkon në 7 numri i kamerave të çmontuara

'Fijet'/ Hiqen 23 kamera të tjera në Korçë, Vlorë dhe Durrës, 13 nën hetim

Deputeti i PS kapet duke shtypur butonin “pro” edhe për kolegen e tij

VIDEO- Deputetët e PD-së i bien bilbilave në seancë

Nallbati: Na përjashtoni të gjithëve dhe vazhdoni! Jeni turpi i këtij vendi

"Jemi tek pazari i gjësë"/ Vasili ngre tonet në Kuvend, Nikolla i mbyll mikrofonin, deputeti:Turp

"Mos e fshini Ramën, po vrisni demokracinë"/ Bardhi kërkon llogari në Kuvend për dosjen McGonigal

Boçi kërkon Ramën: Autori i krimit të vijë këtu, ka korruptuar Parlamentin!

Operacioni 'Fijet'/ Zbulohen kamerat e sigurisë në lagjet e Dibrës, Shkodrës dhe Lezhës

Me armë zjarri e kokainë në makinë, arrestohen dy personat që lëviznin në ish-Bllok

Celibashi: U kap në veprintari politike. Përfaqësuesi: Sako e publikoi në profilin personal

Berisha rrezikon të mos regjistrohet në zgjedhje, Celibashi: KQZ njeh vetëm një PD

Harta e Re Gjyqësore, Llagami: Ky proces na mori 3 vite, ishim në një rrugë pa kthim

'Fijet' në Tiranë, çmontohen 155 kamera të tjera sigurie, 44 persona nën hetim

Sekuetrohen 9 mln lekë në Lushnje, arrestohet shitësi i kokainës, 10 konsumuesit nën hetim

Operacioni 'Fijet', hiqen 37 kamera sigurie në Elbasan

Kontrabandë celularësh, arrestohen 4 persona në Tiranë, sekuestrohen 763 telefona

Operacioni "Fijet", çmontohen 155 kamera sigurie në Tiranë, 37 persona nën hetim

Përfshihet nga flakët apartamenti në Vlorë, shkak dyshohet shkëndija elektrike

"Big Brother" vazhdon në Korçë/ Kapen nëntë kamera të vendosura nga grupet kriminale

Hiqej si punonjës i Forcave Speciale, arrestohet 40-vjeçari me armë në Tiranë

19 të arrestuar nga 'Rrugorja', drejtonin makinën në gjendje të dehur

"Saga Big Brother vazhdon"/ Çmontohen 20 kamera të vendosura në Fier dhe Lushnje

Skafi me turistë pëson avari, bllokohet në det, policia e nxjerr në breg, momenti i shpëtimit

Drift si i 'çmendur' në rrugët e Vlorës, gjobitet me 750 mijë lekë i riu në Vlorë, i hiqet patenta

35-vjeçari përplas të miturën me makinë dhe arratiset, momenti kur kalimtarët rrethojnë të voglën

'Big Brother' në Shqipëri, zbulohen 3 kamera sigurie në lagjet e Memaliajt dhe 1 në Burrel

Hiqen 39 kamera në Korçë dhe Pogradec

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parking, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parkingun e kullës, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Zjarri nisi nga parkingu, dalin pamjet nga djegia e kullës 41-katëshe, zona e mbuluar nga tymi

Momenti i arrestimit të Xhevit Sinanit, vrau gruan e vëllain e tij në Gramsh

Vodhën 8 dyqane dhe banesa, në pranga 16-vjeçari, në kërkim shoku i tij

ME VIDEO- Zbulohen 47 kamera sigurie në Durrës, Shijak dhe Krujë

Nxirrnin inerte pa asnjë dokument, arrestohet administratori i një guroreje në Krujë

Aksioni në Vlorë, policia çmonton 16 kamera sigurie të vendosura nga grupet kriminale

"Meta e ka djalë halle", Kryemadhi flet për Dorian Duçkën: Sa ishte te ne qe në rregull

Me dosje në duar, Shkëlzen Berisha mbërrin në SPAK

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht

Rama: Drejtësia amerikane foli, unë jam ulur në Strasburg me njerëz non-grata

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht për marrëdhënien

Rama: Nezajn e njoha përmes agjentit të FBI-së. Duçka ka punuar pa pagesë për mua

Rama pranon takimet me ish-agjentin e FBI: Ndodhën! Po keqlexohen hetimet për të sfumuar 21 janarin

Dosja e FBI/ Rama: Drejtësia amerikane nuk flet për vrasje nga pakujdesia kur urdhrat i jep shteti!

VIDEO-ja që përgënjeshtron Ramën, në shtator e konsideronte mik ish-agjentin e FBI, sot e tërhoqi

Gjenden 38 kamera të tjera në qytetin e Shkodrës

“Manipulimi”/ Iu prezantua si avokat dhe i mori 1.2 mln lekë një gruaje, arrestohet 54-vjeçari

Aksident tragjik në Fushë Kuqe, përplasen dy makina me njëra-tjetrën, ndërron jetë në vend 2-vjeçari

Kanabis i kultivuar në vazo, pamje nga vila në Shijak që ishte kthyer në 'shtëpi bari'