LIVE UPDATES
Aktualitet

Pas dëbimit kthehet në Itali me pasaportë të re dhe vijon aktivitetin e trafikut të drogës, vihet në pranga i riu shqiptar

Më pas personi u arrestua në flagrancë dhe u dërgua në komisariat. Nga hetimet e mëvonshme, të kryera edhe me bashkëpunimin e stafit të Zyrës së Emigracionit, rezultoi se djali, me të dhëna të tjera personale, ishte dëbuar së fundmi nga territori kombëtar, por ishte kthyer me pasaportë të re. Prandaj u shkaktua një arrestim i ri për krime që lidhen me emigracionin e parregullt. 

23 Shtator 2022, 10:46 Nga d.a.
Pas dëbimit kthehet në Itali me pasaportë të re dhe vijon
policia italiane

ITALI- Ai po shiste kokainë në zemër të qendrës historike të Forlì. Një i ri me kombësi shqiptare ka përfunduar në rrjetin e agjentëve të Skuadrës Fluturuese, i arrestuar në flagrancë me akuzën e ndalimit me qëllim trafikun e drogës. Në veçanti, në kuadër të intensifikimit të shërbimeve antidrogë të përgatitura posaçërisht nga komisioneri Lucio Aprile në funksion të rifillimit të vitit shkollor, detektivët e komisariatit të policisë Corso Garibaldi ndaluan në qendër një çift të rinjsh: një nga të dy, tashmë të njohur nga forcat e policisë për veprat penale të drogës, u pa një mbështjellës i cili, më pas, u zbulua se përmbante 15 gramë kokainë, të ndarë në 13 doza.

Sipas mediave vendase, nga kontrolli i mëpasshëm në shtëpinë e shqiptarit bëri të mundur rikuperimin e 4 mijë eurove të tjera, material për ambalazhim dhe peshim. Më pas personi u arrestua në flagrancë dhe u dërgua në komisariat. Nga hetimet e mëvonshme, të kryera edhe me bashkëpunimin e stafit të Zyrës së Emigracionit, rezultoi se djali, me të dhëna të tjera personale, ishte dëbuar së fundmi nga territori kombëtar, por ishte kthyer me pasaportë të re. Prandaj u shkaktua një arrestim i ri për krime që lidhen me emigracionin e parregullt. 

Gjatë seancës së vlefshmërisë, gjyqtari theksoi se “sasia e konsiderueshme e barnave të mbajtura dhe shuma e madhe e parave të gatshme tregojnë se ky aktivitet kryhet në mënyrë jo të rastësishme”. Për më tepër, ai tregoi gjithashtu" mençurinë dhe përbuzjen e ndalimit të vendosur ndaj tij kur kërkoi dhe merrte dokumente të reja me një emër tjetër për të anashkaluar ndalimin e kthimit në Itali". Mbi bazën e këtyre elementeve dhe duke e cilësuar si të papërshtatshme çdo masë tjetër sigurie, ndaj këtij personi është caktuar masa e sigurisë arrest me burg. 

policia italiane arrestohet shqiptari ne itali

Sondazh

Poll

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!