LIVE UPDATES
Bota

Krisje në MARTESË-Barack dhe Michelle Obama po konsiderojnë divorcin

Thashethemet se Barack dhe Michelle Obama po divorcohen po qarkullojnë në mbarë botën.

8 Shtator 2022, 08:38 Nga k.m.
Krisje në MARTESË-Barack dhe Michelle Obama po konsiderojnë
Michelle dhe Barack Obama

SHBA- Martesa e ish-presidentit amerikan Barack Obama dhe bashkëshortes së tij, Michelle, duket se po shkon drejt ndarjes. Dhe baza e problemit supozohet se është ambicia e tepruar e Michelle Obama-s, e cila ka vendosur të pushtojë Hollywood-in. Burime për mediat e huaja shkruajnë se situata nuk është aspak e padëmshme.

Njerëzit e tyre tregojnë se bashkëshortët janë larguar nga njëri-tjetri dhe se mes tyre ka gjithnjë e më pak mirëkuptim. Michelle themeloi kompaninë e produksionit "Higher Ground" dhe po përpiqet me të gjitha forcat të arrijë miq dhe të njohur të famshëm, në mënyrë që ata ta mbështesin në një sipërmarrje të re biznesi. Ajo bën gjithçka për të arritur qëllimet e saj. Kështu që ajo zhvishet shumë më tepër dhe shpesh flirton me meshkuj, gjë që e shqetëson jashtëzakonisht Obamën.

Krisje në MARTESË-Barack dhe Michelle Obama po konsiderojnë
Michelle dhe Barack Obama

"Sa herë që janë bashkë, duket sikur e bezdisin njëri-tjetrin. Ndonëse ata dalin mirë para kamerave, krisja në marrëdhënien e tyre sa vjen dhe bëhet më e dukshme. Tani ata jetojnë të ndarë dhe nuk duan që historia e tyre të pasqyrohet në media. Ata arritën në përfundimin se është më mirë që Michelle të vazhdojë punën e saj në Hollywood, dhe që Barak të qëndrojë në Bregun Lindor," - tha një burim i afërt me çiftin.

Nga ana tjetër, vajza e tyre e dashur Malia i zhgënjeu pothuajse në të gjitha fushat. Sipas raportimeve të mediave, ajo u kthye nga një vajzë modele në një studente, jeta e së cilës i shkakton dhimbje koke çiftit të famshëm amerikan. Edukimi dhe qëndrimi ndaj fëmijëve të tyre është vetëm një arsye tjetër për grindjet e bashkëshortëve.

Krisje në MARTESË-Barack dhe Michelle Obama po konsiderojnë
Michelle dhe Barack Obama

Barack dhe Michelle Obama janë të martuar prej tre dekadash dhe kjo është hera e parë që ka zëra se diçka nuk shkon me martesën e tyre. Për të kapërcyer mosmarrëveshjet aktuale dhe keqkuptimet e ndërsjella, një burim i afërt me çiftin ka treguar se ata kanë vendosur të shkojnë te një psikolog për terapi. Ndryshe, divorci është i afërt.

Ata u martuan në vitin 1992 dhe së bashku kanë dy vajza, Malia dhe Sasha. Ata u takuan në një zyrë avokatie, ku punonin së bashku dhe Michelle ishte mentorja e Barack.

barack obama michelle obama

Sondazh

Poll

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni