LIVE UPDATES
Bota

Hetimi për 6 Janarin po i 'prish punë', Donald Trump i gatshëm të shpallë kandidaturën për zgjedhjet e ardhshme

CNN shkruan se ky vendim që është bërë edhe më urgjent ndërsa ai përpiqet të rimarrë kontrollin e imazhit të tij pas një mori zbulimesh të dëmshme nga komisioni i përzgjedhur i Dhomës së Përfaqësuesve që hetojnë rolin e tij në 6 janar 2021.

2 Korrik 2022, 19:01 Nga I.A
Hetimi për 6 Janarin po i 'prish punë', Donald Trump i
Donald Trump

SHBA- Ish-presidenti Donald Trump po mendon me ankth se kur duhet të shpallë kandidimin presidencial për vitin 2024. CNN shkruan se ky vendim që është bërë edhe më urgjent ndërsa ai përpiqet të rimarrë kontrollin e imazhit të tij pas një mori zbulimesh të dëmshme nga komisioni i përzgjedhur i Dhomës së Përfaqësuesve që hetojnë rolin e tij në 6 janar 2021.

Gjatë javës së kaluar, Trump u ka thënë bashkëpunëtorëve se është i etur të nisë një tjetër fushatë presidenciale që në fillim të këtij muaji për të përfituar nga shifrat gjithnjë e më të zymta të sondazheve të Presidentit Joe Biden dhe për të vënë në dijeni rivalët e tij të mundshëm republikan. Por dëshira e tij për të përshpejtuar një njoftim të fushatës, duke hequr dorë nga planet e mëparshme për të pritur deri pas zgjedhjeve afatmesme të nëntorit u rrit edhe më shumë pasi ish-ndihmësja e Shtëpisë së Bardhë Cassidy Hutchinson ngriti pyetje serioze në një seancë dëgjimore televizive në Kongres këtë javë në lidhje me sjelljen e Trump gjatë muajve të fundit të mandatit të tij të parë.

Disa aleatë të Trump kanë pranuar privatisht se seancat publike të komitetit të Dhomës së Përfaqësuesve kanë rezultuar më të dëmshme sesa pritej, pasi hetuesit e Kongresit vazhdojnë të transmetojnë fragmente të dëshmive të betuara nga këshilltarët aktualë dhe ish-këshilltarët e Trump që minojnë pretendimet e tij të rreme për zgjedhjet e 2020 dhe ngrenë pyetje të reja në lidhje me potencialin e tij.

donald trump

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE