Showbiz

I tha se bën biznes/ Ermal Mamaqi i kthehet Bes Kallakut: S’është turp, nuk po shesim drógë

Reagimi i Ermal Mamaqit.
Featured image of article: I tha se bën biznes/ Ermal Mamaqi i kthehet Bes Kallakut: S’është turp, nuk po shesim drógë Bes Kallaku dhe Ermal Mamaqi.

Tiranë- Ermal Mamaqi ka reaguar ndaj Bes Kallakut pasi ky i fundit në emisionin e Luanës “Shiko kush luan” deklaroi se “Ermali bën biznes kurse unë bëj komedi”. Në një reagim të gjatë në Instagram, ai theksoi  se nuk ka asgjë të keqe apo për të ardhur turp nëse merresh me biznes sepse nuk po shet drógë.

“Nëse diçka funksionon, është biznes dhe është biznes i mirë. Dhe nuk ka asgjë për të na ardh turp nga biznesi se nuk po shesim drógë. Për Encën… Ballokne Veranda dhe Shtesa pa leje. I PAKUPTIMË DHE SHUMË FYES SI KOMENT.”, shprehet ai ndër të tjera.  Ai ka theksuar se objektiv ka të bëhet Vasil Naçi ose Samir Mane.

Nuk ka munguar edhe një reagim në mbështetje të Encën pasi Kallaku u shpreh në emision:“Për ballkon mund të bëjë Enca, për profesionalizëm Bleona”. Mamaqi ka theksuar se Enca është një superstar.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Reagimi i plotë i Mamaqit:

Më lodhën njerëzit… Yyyy si tha ai për ty, që bën biznes dhe nuk bën humor. Ju kshu e ju ashtu. Si e tha atë për Encën e…. E kshu gjërash… E vërteta është se edhe mua më erdhi keq kur pashë ato komente tek emisioni i Luanës për punën time . Ça dmth që bëj biznes? Ça është biznesi? Gjë e keqe? Apo mos ndoshta 2Gisht mjaltë është biznes dhe nuk ka humor?
E kush jam unë të gjykoj punën e tjetrit dhe ta krahasoj me timen… Ajo që mund tju them është diçka që ju e dini dhe mund të vërtetohet në raportet internacionale për BoxOffice.
2 GISHT Mjalt deri tani ka shitur 350.000 bileta në kinematë nga Shqipëria deri në Amerikë. Dhe sa për sqarim në Kanë shkova me filmin dhe bashkë me Elvanën ashtu siç shkojnë 2milion Kineastë nga e gjithë bota që sjellin filmat e tyre në Panairin më të madh që bëhet për shitjen dhe promovimin e Filmave.
Nëse diçka funksionon, është biznes dhe është biznes i mirë. Dhe nuk ka asgjë për të na ardh turp nga biznesi se nuk po shesim drógë. Për Encën…
Ballokne Veranda dhe Shtesa pa leje. I PAKUPTIMË DHE SHUMË FYES SI KOMENT.

Enca!!! Si Producent dhe Regjisor i Filmit I Love Tropoja më duhet të them se Enca më ka surprizuar. Një profesioniste e vërtetë që superoi çdo pritshmëri tonën dhe me Talentin, përkushtimin dhe korrektesën e saj vuri në siklet dhe aktorë me eksperiencë në Kinematografi.
ENCA JE SUPERSTAR💥💥💥 Mezi pres të takohemi në 29Janar në Pallatin e Kongreseve për të parë një Film që besoj do jetë një vepër e cila do jetojë gjatë në arkivat e Kinematografisë Shqiptare. Sepse ky është misioni i artistit që të injektojë vlerë në jetët e njerëzve. Të sjellim shpresë, gëzim, ti bëjmë njerëzit më të dashur, dhe kjo është më e lehtë kur bëhet nëpërmjet humorit. Dhe ku ka më mirë se duke bërë humor të bësh edhe biznes. Se në fund të fundit, biznesi jonë është humori… Sovrani është populli, publiku.
Ai vendos çfarë të shikojë edhe pse mund të rrijë 3 orë në rradhë
Paqe miq… 29 Janar I ❤ TROPOJA PS për Biznesin: Objektiv kam të bëhem si Vasil Naçi ose Zamir Mane nëse më pyesni.

J.V/Dosja.al

Shto Koment