LIVE UPDATES
Bota

“Ata e qëlluan atë”/ Mes lotëve nëna e 20-vjeçarit të vrarë në SHBA tregon BISEDËN e fundit me të: Djali im ishte

15 Prill 2021, 09:56 Nga DOSJA
“Ata e qëlluan atë”/ Mes lotëve nëna e

SHBA- Nëna e 20-vjeçarit të vrarë nga policia disa ditë më parë, Daunte Wright, Katie Wright ka treguar bisedën e fundit që ka bërë me të birin. CNN shkruan se ajo ka folur disa para sekonda para se ai të vritej nga policia. Ajo ka thënë se dëgjoi të gjithë bisedën e djalit me oficerin e policisë, si dhe pas vrasjes ajo e mori sërish në telefon atë dhe ju përgjigj e dashura e tij, e cila ishte duke qarë. Ajo tha se e dashura e tij e ktheu telefonin nga trupi i pa jetë i djalit.

“Unë i thashë OK, kur oficeri i policisë kthehet në dritare, e vendos në telefon dhe unë mund t’i jap të gjitha informacionet tona të sigurimit. Një sekondë kalon dhe unë dëgjoj oficerin e policisë që kthehet në dritare dhe i kërkon Daunte të zbresë nga makina. Daunte pyeti. Për çfarë? Oficeri i policisë tha, ‘Unë do t’ju shpjegoj kur të dilni nga makina. Pastaj oficeri i policisë i kërkoi atij të mbyllte telefonin. Kaluan tre ose katër sekonda. Unë u përpoqa të thërras përsëri mbrapa sepse nuk e dija se çfarë po ndodhte. Kur unë e mora mbrapsht, vajza që ai kishte në makinë u përgjigj në telefon, dhe ishte në video. Dhe ajo po qante dhe bërtiste dhe tha se ata e qëlluan atë. Dhe pastaj ajo drejtoi telefonin drejt sediljes së shoferit dhe djali im ishte shtrirë atje, pa reagim. Kjo ishte hera e fundit që pashë djalin tim. Kjo është hera e fundit që kam dëgjuar nga djali im. Dhe që atëherë nuk kam pasur asnjë shpjegim”, tha ajo duke qarë.

20-vjeçari u vra para disa ditësh në Minneapolis nga një efektiv policie. Policia pas vrasjes së tij tha se 20-vjeçari nuk iu bind urdhërit të policisë pasi kishte shkelur rregullat e qarkullimit rrugor.

(I.A/dosja.al)

Rama është propozuar për president nga disa deputetë socialiste, mendoni se:

View Results

bota bota daunte wright katie wright daunte wright katie wright

Sondazh

Poll
Bota 15 Prill 2021, 09:53

Priten sanksione të reja amerikane ndaj Rusisë

SHBA– Shtetet e Bashkuara pritet të shpallin të enjten sanksione ndaj Rusisë lidhur me pretendimet për ndërhyrje në zgjedhje dhe veprimtari të dëmshme kib...

Bota 15 Prill 2021, 09:49

Rindërtimi i vështirë i Notre-Dame de Paris

FRANCË– Rrallë prerja e pemëve është organizuar në mënyrë kaq pompoze. Të rrethuar nga një numër i madh kamerash televizive ministri francez i Bujqës...

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve