LIVE UPDATES
Politike

VD-“Ata dalin jashtë”, debat në Komision, Bushka përplaset me demokratët për 5 Majin

19 Janar 2022, 10:12 Nga DOSJA
VD-“Ata dalin jashtë”, debat në Komision, Bushka

TIRANË– Komisioni i Ligjeve ka nisur me debate ditën e sotme. Ka qenë deputetja e Partisë Demokratike Dhurata Çupi ajo që ka kërkuar që të diskutohej për protestën e banorëve të 5 Majit të cilët sot mbetën pa shtëpi e u dhunuan. Çupi u kundërshtua nga kryetar, Klotilda Bushka e cila kërkoi që biseda të përqëndrohej në rendin e ditës.


Pjesë nga biseda:

Dhurata Çupi: Sot ne duhet të ishim atje bashkëme banorët jo në këto sallat luksoze të Kuvendit. Ishim pranë 5 majit, pranë qytetarëve dhe atje kishte njerëz që janë nxjerrë nga shtëpitë dhe forca të policisë. Asnjë përfaqësues i qeverisë apo i bashkisë. Vetëm policia që mbron shtëpitë e këtyre qytetarëve, nuk e dimë se nga kush.

Klotilda Bushka: Mendova se e morët fjalën për rendin e ditës, jo për këtë. Ju nuk ishit në nisje të mbledhjes, por ne e diskutuam dhe ramë dakort që të merrnin informacion

Dhurata Çupi: Zonja Bushka ata dalin jashtë sot, ju thoni do të marrim informacion, kur

Klotilda Bushka: Po do bëjmë kërkesën moj zonjë, nuk mund ta kthejmë këtë gjë në debat. Do ecim përmes shkresave zyrtare jo kështu kuturu.

Dhurata Çupi: Çfarë do bëjmë sot, sot dalin jashtë ata

Klotilda Bushka: Po do bëjmë mbledhjen moj zonjë, si çfarë do bëjmë, rendin e ditës në mbledhjen e Komisionit

Oerd Bylykbashi: Një sekondë

Klotilda Bushka: Jo, jo, nuk mund të flisni të gjithë tani. Jo, jo

Oerd Bylykbashi: A mund të flas

Klotilda Bushka: Jo

Bledjon Nallbati: Të bëjmë një pyetje

Klotilda Bushka: Jo zoti Nallbati asnjë pyetje.

(F.m/Dosja.al)

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

Politike Politike dhurata cupi klotilda bushka komisioni i ligjeve 19 janar 2022 dhurata cupi klotilda bushka komisioni i ligjeve 19 janar 2022

Sondazh

Poll

Policia në aksion, arreston 9 shoferë, gjobit 341 të tjerë

Policia në aksion, arreston 9 shoferë, gjobit 341 të tjerë

'Jemi njerëz të mirë e besnik'/ Rama: Mund ta përdorni çmendurinë tonë për t'u marrë me të tjerët

Deri në 179 km/h, makina inteligjente kap mat shoferët në Bypass-in e Fierit, pezullohen 89 patenta

Rama: Dëgjojmë se Putin është shumë sëmurë, por as BE nuk është e shëndetshme

Rama në Austri: Keni qenë krah nesh, ndjej keqardhje për BE-në

Statusi kandidat për në BE, Rama: Ukraina mos të kenë iluzione, mori ilaç kundër depresionit

Rama: S'ka vend më të mirë se Austria për të marrë veten nga mbledhja depresive në Bruksel

Refuzon të largohet nga banesa, 50-vjeçari në Berat kërcënon të hidhet nga pallati

Rama takohet me shqiptaren në Austri, gruaja: Jam krenare që takova kryetarin

'Ulu', aksion policie në mes të natës në Astir, 2 persona shtrihen në tokë

'DRONI edukues'/ Policia rrugore me pajisje të re, monitoron çdo ndryshim drejtimi të parregullt

Aeroporti i Vlorës në zonë të mbrojtur, Tabaku: Shkatërron ekosistemin, projekt korruptiv

Protesta e Berishës, Jorida Tabaku konfirmon pjesëmarrjen: Jam në ballë të çdo opozite të qeverisë

Takoi Metën në Baku, Berisha: Sa të mbyllë Presidencën, bashkohemi kundër Ramës

7 korriku përsëritje e 8 janarit? Berisha" Skenar që nuk ndodh më, qëllimi është ngremë shqiptarët

Berisha shpjegon domethënien e datës së protestës: 3 shtata bashkë, rrisin shanset për sukses

Mbledhje në seli, Berisha: Janë të ftuar të gjithë, deputetët të shkëputen nga Alibasha

Sa do zgjasë protesta e 7 korrikut? Berisha: Deri në realizimin e qëllimit, pranoj të më udhëheqin

Berisha: Nuk pranojmë kurrë aleanca bilaterale në rajon, janë të rrezikshme

Përplasja Rama-Bullgari,Berisha: Turp, ordiner! Në emër të opozitës i kërkoj ndjesë popullit bullgar

'Rama bëri avokatin e Serbisë', Berisha:Nuk foli për Shqipërinë, në konferencë nuk u shfaq as Osmani

Berisha: Negociatat nuk u hapën për shkak të Bullgarisë por prej Ramës, shkoi si vasal i Vuçiç

PD kërkon heqjen e mandatit të Xhaçkës, Bushka: S'kemi pasur kohë të lexojmë shkresat

Nis me debate komisioni për mandatin e Xhaçkës, Alibeaj: Të vinte këtu të jepte shpjegime

Zjarr masiv në Lajthizë të Mirditës, në terren vetëm një zjarrfikës

Aeroporti i Vlorës, Tabaku: Po ndërtohet në një zonë që ishte e mbrojtur. Ministrja: E pavërtetë

Gazetarja përmend Vuçiç, presidenti serb:Jam i sigurtë që folët mirë për mua. Rama:Ç'dreqin do këtu?

Vuçiç e quajti Kosovë, Rama e korrigjon: Aleksandri tha "e ashtuquajtura Kosovë"

“BE na poshtëroi, prisnin konferencë nga liderët”, Rama: Janë të zgjuar

Videon e nxorri vetë, Rama: Ishte prerë keq, unë thashë se RMV do jetë edhe Shqipëria Lindore

VETO-ja e Bullgarisë, Rama me kritika: BE e paaftë të çlirojë dy pengje

Rama nga Brukseli: Urojmë që shekulli tjetër të na gjejë në BE

Rama-BE: Lëreni Serbinë të qetë, mos hapni konflikte të tjera

Rama flet për Kosovën në Bruksel: Është marrë peng, çmenduri, njerëzit nuk lëvizin dot lirshëm

Rama: Bullgaria po i jep fuqi Putin e agresionit rus, një turp

Korreshi ngre zërin: Në Lushnje vihet vetëm për të bërë foto me shalqi, mos u tallni

Bardhi publikon listën: 10 miq të Ramës përfituan 36 investime strategjike me vlerë 4.6 miliard euro

Balla: Berisha privatizoi pronat nga Viçidoli deri në Dhërmi, si ka mundësi je pronar

'Ish-grabitësi u kërkoi ndjesë pronarëve'/ Balla: Berisha është servil, ditën e lindjes e ndryshoi

Balla përplaset me Berishën në Kuvend: Ik o plaku Mere

'Na u bashkoni me 7 korrik'/ Berisha: Pronarët e pronave janë më të kërcënuar se kurrë

'Administrata ka njerëz të paaftë, skiftera'/ Braçe: Fermerëve u duhet bursa që të kenë besim

Tabakun e 'tradhëtojnë' takat, pengohet dhe gati rrëzohet në Kuvend