LIVE UPDATES
Art&Argëtim

VIDEO/ Kënga e Miley Cyrus e kopjuar? Fansat gjejnë ngjashmëri mes "Flowers" dhe hiteve botërore

Por një përdorues i zgjuar i Instagramit ka theksuar ngjashmërinë e tij lirike të habitshme me hitin e Bruno Mars, When I Was Your Man, i publikuar 12 vite para Flowers, në 2012.

21 Shkurt 2024, 14:47 Nga S.B
VIDEO/ Kënga e Miley Cyrus e kopjuar? Fansat gjejnë ngjashmëri
Jarred Jermaine

SHBA- Fansat e këngëtares Miley Cyrus mbetën të habitur të mërkurën pasi kënga e saj fituese e Grammy ‘Flowers’ u bë temë në lidhje me ngjashmërinë e saj lirike dhe kompozicionale me këngët e publikuara më parë nga artistë të tjerë. Këngëtarja amerikane mori vlerësimin më të mirë të muzikës kryesore në shkurt, pasi kënga u emërua ‘Record of the Year’ dhe Cyrus ‘Performanca më e Mirë Pop Solo’ në ndarjen e 66-të të çmimeve Grammy. E shkruar nga Cyrus me bashkëpunëtorët Gregory Hein dhe Michael Pollack, kënga besohet gjerësisht se është frymëzuar nga ndarja e saj dhe divorci i mëvonshëm nga ish-bashkëshorti Liam Hemsworth.

Por një përdorues i zgjuar i Instagramit ka theksuar ngjashmërinë e tij lirike të habitshme me hitin e Bruno Mars, When I Was Your Man, i publikuar 12 vite para Flowers, në 2012. Refreni në veçanti duket se parafrazon Mars, i cili ankohet për një dështim të dukshëm për ti blerë lule ish të dashurës së tij, për ti mbajtur dorën në publik apo edhe për të kërcyer me të.

Përdoruesi i Instagramit, Jarred Jermaine, tërhoqi gjithashtu vëmendjen për strukturën e këngës duke theksuar rregullimin e kordave dhe ngjashmërinë e tij të habitshme me klasiken e diskotekave të vitit 1978 të Gloria Gaynor, I Will Survive, dhe këngën më bashkëkohore të vitit 2023, After Like, nga grupi i vajzave të Koresë së Jugut Ive.

Duke komentuar postimin, një ndjekës shkroi: Pra, a marrin këto artistë të tjerë merita të pjesshme të shkrimit për grammy-n e saj??

Një tjetër shtoi: E ndjeva këtë në momentin që dëgjova këngën e saj. Nuk jam i sigurt se si ndihet Bruno Mars për këtë.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by jarred jermaine (@itsjmaine)

miley cyrus bruno mars flowers

Sondazh

Poll

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni