LIVE UPDATES
Art&Argëtim

“Ajo ka rrënjët tona”, mediat në Bosnje-Hercegovinë: Dua Lipa gjysmë boshnjake nga ana e nënës

Kohët e fundit mediat boshnjake kanë theksuar një element interesant të identitetit të saj që lidhet ne gjyshen e saj nga ana e mamasë e cila ka prejardhje boshnjake. 

21 Shkurt 2024, 07:41 Nga M.B
“Ajo ka rrënjët tona”, mediat në
Dua Lipa me prindërit e saj dhe motrën

BOSNJE-HERCEGOVINA- Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa është një figurë e njohur dhe shumë e dashur ndërkombëtarisht. Kohët e fundit mediat boshnjake kanë theksuar një element interesant të identitetit të saj që lidhet ne gjyshen e saj nga ana e mamasë e cila ka prejardhje boshnjake. Interesant është edhe emri i nënës së Dua Lipës, Anesa, i cili është një emër tradicional që gratë boshnjake preferojnë për vajzat e tyre, me qëllimin që të ruajnë dhe nderojnë rrënjët e tyre kombëtare.

E njohur shpalosjen me krenari të origjinës së saj shqiptare në rrjetet sociale, Dua Lipa ka ndarë gjithmonë këtë pjesë të historisë së saj personale me ndjekësit e saj në Instagram.