LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Po i pret vjeshta më e bukur në jetën e tyre: për këto TRE shenja do ndodhin ndryshime fenomenale

Asgjë nuk do të jetë më njësoj.

14 Gusht 2022, 09:30 Nga k.m.
Po i pret vjeshta më e bukur në jetën e tyre: për këto
Foto ilustruese

Vera po ikën dhe vjeshta po vjen. Këto tre shenja do të jenë të përkëdheluar e zodiakut në këtë stinë të re që pritet të vijë. Hapeni mendjen dhe mirëprisni ndryshimet...

BINJAKËT

Ju jeni një shenjë që udhëhiqeni nga fakti se e vetmja gjë e rëndësishme në jetë është të argëtoheni. Ju jeni një person që jep gjithmonë gjithçka që mundeni për ata që ju interesojnë. Por ajo që duhet të themi është se ata që u treguan vërtetë të drejtë dhe dashamirës gjatë kësaj vjeshte do të shpërblehen. Nëse tani jeni në një lidhje, dijeni se nuk ka dyshim se i dashuri juaj do t'jua vërtetojë emocionet e tij në mënyrën më të bukur. Është e mundur që ky person të përpiqet të fillojë një të ardhme së bashku me ju, dhe nëse kjo është ajo që dëshironi, nuk ka arsye të mos e bëni.

Nëse jeni vetëm tani, dijeni se është e sigurt që do të takoni një person që do ju ndryshojë jetën. Në fakt, kjo jo vetëm që do të ndryshojë ju, por edhe pikëpamjen tuaj për botën dhe dëshirat tuaja dhe shumë më tepër. Lëreni veten të lirë sepse do të keni mundësi të përjetoni shumë në ditët në vijim. Nuk ka dyshim se pas shumë lotësh vjen koha e lumturisë. Këtë vjeshtë do ta kujtoni vetëm për gjëra të bukura. Nëse doni të investoni në biznes, tani është koha e duhur për të.

GAFORRJA

Fakti është se më në fund do të merrni atë që dëshiron më shumë zemra juaj. Mos harroni se është shumë e rëndësishme të mos i fshehni emocionet tuaja. Nëse ka një person që dëshironi pranë jush tani, atëherë është koha t'ja tregoni atij. Mos lejoni që krenaria të pengojë lumturinë. Ka mundësi që gjatë kësaj periudhe të ndryshoni vendin e punës. Ose do të promovoheni dhe do të përparoni në karrierë ose do ta gjeni veten në një vend krejtësisht të ri, në një mjedis të ri dhe në një punë që do ta doni vërtet.

DEMI

Për ju, ndryshimet kanë nisur që në fillim të vitit 2022 dhe ju ndjeni se gjithçka rreth jush po transformohet.

Gjithçka për të cilën keni punuar merr një kuptim të ri. Në vjeshtë do të ketë kthesa të reja, si në atë të dashurisë, ashtu edhe në atë financiar. Do të ndjeni turbulenca të mëdha. Nëse disa ndryshime nuk janë të mira për ju në shikim të parë, por mbani mend se gjithçka po ju udhëheq drejt diçkaje për të cilën do të jeni shumë të lumtur. Mbani në mend se situatat e pakëndshme do të jenë kalimtare dhe se çdo situatë do të zgjidhet sipas mundësive. Prisni fluksin e parave në nëntor.

parashikimi i horoskopit

Sondazh

Poll

Zjarr masiv në Shkodër/ Flakët SHKRUMBOJNË tregun e rrobave të përdorura dhe disa banesa

Zjarr masiv në Shkodër/ Flakët SHKRUMBOJNË tregun e rrobave të përdorura dhe disa banesa

Zjarrfikëset në luftë me flakët në Shkodër, rrezikohen banesat

Zjarr në një treg rrobash në Shkodër/ Shtëllunga gjigande e tymit pushton zonën

“Jam çliruar nga ankthi i vulës dhe i logos”,Basha: Kushti që kam është distancimi nga Rama dhe Meta

Rrëzimi i interperlancës me Ramën, Spaho: Së shpejti do të zbytheni me këto qëndrime

Tritan Shehu: Berisha është anëtar i grupit të PD, po shkelni rregulloren

"Kuvendin po e trajtoni si dyqanin tuaj personal"/ Bardhi: Keni ndryshuar ditën e seancës plenare

"As emrin nuk guxoni t'ia përmendni"/ Vokshi dhe Felaj zihen për Sali Berishën: Nuk vendos Kuvendi

Klevis Balliu dëmtohet nga gazi lotsjellës i hedhur nga policia në protestë, të lënduar edhe Noka

Protesta e opozitës, qytetarët hedhin sende në drejtim të policisë, lëndohet efektivi

Protestuesit i vënë flakën gomave para bashkisë, zjarri shuhet nga policia

Përplasjet në Kuvend/ Seanca ndërpritet sërish 5 minuta, Nikolla-Nokës:Po më kërcënon? Të të vij zor

Opozita bllokon foltoren, Noka-Nikollës: Je përfaqësuese dinjitoze e narkoshtetit!

Bardhi ndryshime në Grupin Parlamentar të PD-së kërkon rikthimin e Berishës,Nikolla refuzon kërkesën

Freskohet me ujë dhe niset me vrull drejt policisë, çfarë synonte të bënte protestuesi para Kuvendit

Protestuesit qëllojnë me vezë dhe fruta policinë para Kuvendit: Hapeni rrugën!

Zjarr dhe tym i zi, protestuesit ndezin gomat jashtë Kuvendit

Protesta e opozitës, protestuesit vendosin goma të vjetra jashtë Kuvendit

Investigimi i Rai3, Meloni në krah të Ramës: Nuk ishte ai shenjestra, mirënjohës qeverisë shqiptare

Reportazhi i Rai3/ Rama: Shpëtuam afganët nga vdekja kur asnjë vend i NATO-s nuk i pranoi

Konferenca me Melonin në Shëngjin, Rama për investigimin e Rai 3: U hodh baltë mbi shqiptarët

Deputeti i opozitës italiane përplaset me Melonin në kampin e Gjadrit:Badigardët tuaj po më dhunojnë

“Mos i falni më"/ Rama për Opozitën: Braktiseni në vetminë e ujërave të zeza

Akuzat e Ahmetajt/ Rama: U përdor si hero një i arratisur i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga SPAK

Reportazhi i RAI3/ Rama: Nuk iu shmanga ballafaqimit, gazetarët këtë e quajtën kurojo të madhe

Reportazhi i RAI3/ Rama: E kishin me Italinë, por RAI 3 dha një shfaqe të shëmtuar

Reportazhi i RAI3/ Rama: Baltë e pamerituar për Shqipërinë dhe shqiptarët

Tensionohet situata, zjarr para bashkisë së Tiranës, protestuesit i vënë flakën gomave

Themelohet Partia Mundësia, Shehaj: Jemi bashkuar për të bërë realitet një parti të re politike

"Regjimet nuk kanë kurrë fund të lavdishëm"/Noka: Sa më shumë Edveri juaj të rrisë represionin e tij

Açka vendos fotot e Stalinit dhe Leninit në sallën e Kuvendit

E paprecedentë në Kuvend, gardisti urdhëron gazetarët të dalin nga salla, ata i kthehen: Gangster

Projekt-rezoluta për krimet e komunizmit/ Gjekmarkaj: Nuk u kërkua kurrë falje!

"Shpik histori nga Ilirët e Pellazgët", Spiropali-Basha, replika: Keni një paqartësi historike

Vettingu në politikë, Spiropali: SPAK-un e kemi lënë të lirë nga kontrolli politik

Basha: Të vetmet akte të dërguara për luftën ndaj korrupsionit janë varrosur në sirtarë

Komisioni hetimor antikorrupsion/ Sula: Hiqeni nga rendi i ditës, të raportojnë institucionet

Shehu nga kuvendi: OKB votoi rezolutën për të njohur genocidin serb, mazhoranca jonë e rrëzoi

Pr. vendimi për ngritjen e Komisionit të Posaçëm Antikorrupsion,Gazment Bardhi largohet nga Kuvendit

Kuvendi voton sot Komisionin antikorrupsion,Nikolla nxjerr gazetarët nga salla,reagon ashpër opozita

Rrëzohet kërkesa e opozitës për mocionin me debat / Zhupa-Nikollës: Dëshiron t’i tregosh besnikëri

Komisioni i Posaçëm Antikorrupsion/' Basha: Manovër elektorale e Ramës. Nuk mund të jemi pjesë

Dhunimi i Sokol Mëngjesit/ Policia: Arrestohet organizatori, 20 mijë euro për atë që jep informacion

"E ardhmja nuk mund të mbrohet nga arma", Rama: Ka ardhur koha të ndërtojmë një NATO të arsimit

"Pyes veten kush je"/ Bardhi replikon me Spiropalin: Mos je gjë motra e Olsi Ramës

Rezoluta anti-korrupsion, Çuçi: Ka rënë korrupsioni, 95 % e shërbimeve kryhen nga telefoni

"Vënia në kontroll e SPAK, fantazi"/ Rama i kthehet Opozitës: Po treteni tek 'Rrugica e Shpresës'

Rama mban fjalën në seancë plenare, deputetët godasin tavolinat

"Keni ende shumë për të parë"/ Rama: Korrupsioni në Shqipëri vazhdon

Rezoluta e PS-së në Kuvend/ Rama: Jemi në luftë me korrupsionin prej 10 vjetësh