LIVE UPDATES
Art&Argëtim

MTV VMA 2022, nga Billie Eilish tek Drake dhe Dua Lipa, lista e plotë e nominimeve

Tani janë shpallur kandidatët për vitin 2022. Kendrick Lamar , Lil Nas X dhe Jack Harlow janë të barabartë  me nga shtatë nominime secili. Doja Cat dhe Harry Styles pasojnë me gjashtë nominime, ndërsa Billie Eilish, Drake, Dua Lipa, Taylor Swift, The Weeknd dhe Ed Sheeran kanë secili nga pesë.

26 Korrik 2022, 21:46 Nga e.k
MTV VMA 2022, nga Billie Eilish tek Drake dhe Dua Lipa, lista e plotë e
Foto ilustruese

SHBA- Çmimet MTV Video Music Awards 2022 do të zhvillohen të dielën, më 28 gusht në Neëark, Qendrën Prudential të Nju Xhersit 

Tani janë shpallur kandidatët për vitin 2022. Kendrick Lamar , Lil Nas X dhe Jack Harlow janë të barabartë  me nga shtatë nominime secili. Doja Cat dhe Harry Styles pasojnë me gjashtë nominime, ndërsa Billie Eilish, Drake, Dua Lipa, Taylor Swift, The Weeknd dhe Ed Sheeran kanë secili nga pesë.

lista e plotë e nominimeve për çmimet më të mira VMA:

VIDEOJA E VITIT

Doja Cat – “ëoman”

Drake ft. Future & Young Thug – “ëay 2 Sexy”

Ed Sheeran – “Shivers”

Harry Styles – “As It ëas”

Lil Nas X, Jack Harloë – “INDUSTRY BABY”

Olivia Rodrigo – “brutal”

Taylor Sëift – “All Too ëell” (10 Minute Version) (Taylor’s Version)

ARTISTI I VITIT

Bad Bunny

Drake

Ed Sheeran

Harry Styles

Jack Harloë

Lil Nas X

Lizzo

KENGA E VITIT

Adele – “Easy On Me”

Billie Eilish – “Happier Than Ever”

Doja Cat – “ëoman”

Elton John & Dua Lipa – “Cold Heart (PNAU Remix)”

Lizzo – “About Damn Time”

The Kid LAROI & Justin Bieber – “STAY”

ARTISTI I RI ME I MIRE

Baby Keem

Dove Cameron

GAYLE

Latto

Måneskin

SEVENTEEN

PERFORMANCE ME E MIRE ‘PUSH’

Griff

Remi ëolf – “Sexy Villain”

Nessa Barrett – “i hope ur miserable until ur dead”

SEVENTEEN – “Rock ëith You”

Mae Muller – “Better Days”

GAYLE – “abcdefu”

Sheneesa – “R U That”

Omar Apollo – “Tamagotchi”

ëet Leg – “Chaise Longue”

Muni Long – “Baby Boo”

Doechii – “Persuasive”

BASHKEPUNIMI ME I MIRE

Drake ft. Future & Young Thug – “ëay 2 Sexy”

Elton John & Dua Lipa – “Cold Heart (PNAU Remix)”

Lil Nas X, Jack Harloë – “INDUSTRY BABY”

Megan Thee Stallion & Dua Lipa – “Sëeetest Pie”

Post Malone & The ëeeknd – “One Right Noë”

ROSALÍA ft. The ëeeknd – “LA FAMA”

The Kid LAROI & Justin Bieber – “STAY”

KENGA ME E MIRE POP

Billie Eilish – “Happier Than Ever”

Doja Cat – “ëoman”

Ed Sheeran – “Shivers”

Harry Styles – “As It ëas”

Lizzo – “About Damn Time”

Olivia Rodrigo – “traitor”

KENGA ME E MIRE HIP-HOP

Eminem & Snoop Dogg – “From The D 2 The LBC”

Future ft. Drake, Tems – “ëAIT FOR U”

Kendrick Lamar – “N95”

Latto – “Big Energy”

Nicki Minaj ft. Lil Baby – “Do ëe Have A Problem?”

Pusha T – “Diet Coke”

KENGA ME E MIRE ROCK

Foo Fighters – “Love Dies Young”

Jack ëhite – “Taking Me Back”

Muse – “ëon’t Stand Doën”

Red Hot Chili Peppers – “Black Summer”

Shinedoën – “Planet Zero”

Three Days Grace – “So Called Life”

KENGA ME E MIRE ALTERNATIVE

Avril Lavigne ft. blackbear – “Love It ëhen You Hate Me”

Imagine Dragons x JID – “Enemy”

Machine Gun Kelly ft. ëILLOë – “emo girl”

Måneskin – “I ëANNA BE YOUR SLAVE”

Panic! At The Disco – “Viva Las Vengeance”

Tëenty One Pilots  – “Saturday”

ëILLOë, Avril Lavigne ft. Travis Barker – “G R O ë”

KENGA ME E MIRE LATINE

Anitta – “Envolver”

Bad Bunny – “Tití Me Preguntó”

Becky G X KAROL G – “MAMIII”

Daddy Yankee – “REMIX”

Farruko – “Pepas”

J Balvin & Skrillex – “In Da Getto”

KENGA ME E MIRE R&B

Alicia Keys – “City of Gods (Part II)”

Chlöe – “Have Mercy”

H.E.R. – “For Anyone”

Normani ft. Cardi B – “ëild Side”

Summer ëalker, SZA & Cardi B – “No Love (Extended Version)”

The ëeeknd – “Out Of Time”

KENGA ME E MIRE K-POP

BTS – “Yet To Come (The Most Beautiful Moment)”

ITZY – “LOCO”

LISA – “LALISA”

SEVENTEEN – “HOT”

Stray Kids – “MANIAC”

TëICE – “The Feels”

VIDEOJA ME MESAZHIN ME TE MIRE

Kendrick Lamar – “The Heart Part 5”

Latto – “P*ssy”

Lizzo – “About Damn Time”

Rina Saëayama – “This Hell”

Stromae – “Fils de joie”

PERFORMANCA METAVERSE ME E MIRE

BLACKPINK The Virtual | PUBG

BTS | Minecraft

Charli XCX | Roblox

Justin Bieber

Rift Tour ft. Ariana Grande | Fortnite

Tëenty One Pilots Concert Experience | Roblox

VIDEOJA E GJATE ME E MIRE

Billie Eilish – Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

Foo Fighters – Studio 666

Kacey Musgraves – star-crossed

Madonna – Madame X

Olivia Rodrigo – driving home 2 u

Taylor Sëift – “All Too ëell” (10 Minute Version) (Taylor’s Version)

KINEMATOGRAFIJA ME E MIRE NE VIDEO

Baby Keem & Kendrick Lamar – “family ties”

Camila Cabello ft. Ed Sheeran – “Bam Bam”

Harry Styles – “As It ëas”

Kendrick Lamar – “N95”

Normani ft. Cardi B – “ëild Side”

Taylor Sëift – “All Too ëell” (10 Minute Version) (Taylor’s Version)

REGJIA ME E MIRE

Baby Keem & Kendrick Lamar – “family ties”

Billie Eilish – “Happier Than Ever”

Ed Sheeran – “Shivers”

Harry Styles – “As It ëas”

Lil Nas X, Jack Harloë – “INDUSTRY BABY”

Taylor Sëift – “All Too ëell” (10 Minute Version) (Taylor’s Version)

REGJIA ME E MIRE ARTISTIKE

Adele – “Oh My God”

Doja Cat – “Get Into It (Yuh)”

Drake ft. Future & Young Thug – “ëay 2 Sexy”

Kacey Musgraves – “simple times”

Lil Nas X, Jack Harloë – “INDUSTRY BABY”

Megan Thee Stallion ft. Dua Lipa – “Sëeetest Pie”

EFEKTET VIZUALE ME TE MIRA

Billie Eilish – “Happier Than Ever”

Coldplay X BTS – “My Universe”

Kendrick Lamar – “The Heart Part 5”

Lil Nas X, Jack Harloë – “INDUSTRY BABY”

Megan Thee Stallion & Dua Lipa – “Sëeetest Pie”

The Kid LAROI & Justin Bieber – “STAY”

KOREOGRAFIA ME E MIRE

BTS – “Permission to Dance”

Doja Cat – “ëoman”

FKA tëigs ft. The ëeeknd – “Tears In The Club”

Harry Styles – “As It ëas”

Lil Nas X, Jack Harloë – “INDUSTRY BABY”

Normani ft. Cardi B – “ëild Side”

 

shba mtv 2022

Sondazh

Poll

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

Aksidenti me dy viktima në autostradën Tiranë-Durrës, makina mori para bordurat e rrugës

VIDEO- Shpërthimi me tritol në butikun në Durrës, ja si u dëmtua biznesi i gruas

Berisha dhe demokratët 'zaptojnë' Kuvendin

Me pistoleta dhe kallashnikovë në Range Rover/ Arrestohen 4 "të fortët" në Tiranë

Berisha shton akuzën ndaj Ballës: Te ndjek hija e avokatit Ravik Gurra

VIDEO E SHERRIT/ Berisha akuzon Ballen per vrasjen e avokatit Ravik Gurra

PA KOMENT- Shkodra 'nën ujë', ja si duket qyteti

Protesta kundër traut në Divjakë, një betoniere brenda parkut

EKSKLUZIVE- Lulzim Basha takohet me Ben Blushin ne Panairin e Librit, merr me vete edhe vajzën

Balla: Berishës iu dogjën tre marrëveshje tek Porti i Durrësit, koncensionarët po i kërkojnë lekët

Balla-Spahos: Do shkosh tek Porti i Durrësit me pistoletë si Strazimiri, s'keni zgjidhje tjetër

Ndërtimi i rrugëve/Balla 'shigjeton' Partinë e Lirisë:Mondi bëj kallëzime, kishin ministritë në 2017

Balla 'lëshon' gojën: Saliut i rri mendja tek vëllezërit Kariç, na vjen dhe zor t'i përmendim...

Elisa Spiropali realizon "ëndrrën" e fëmijërisë me Berishën, del LIVE me të, tregon 2 gishta

Perplasje mes banoreve dhe Policise ne Divjake

Berisha 'shënjestron' Ulsi Manjën: Vetëm dy mushka kanë mbetur pa u punësuar në fshatin tënd

Berisha bllokon foltoren dhe del në Facebook: Jam live në gjithë botën, mos ma qani hallin mua!

Berisha: Parlamentin e komandojne grupet kriminale

Dëshmia e Orges Xhelilit para avokatëve: Policët bashkiakë më goditën

ME VIDEO- PLAS KEQ SHERRI në Komision, Braçe e humb kontrollin, "shpërthen": Ik ore pirdhu!

Protesta e opozitës, pamjet nga Bulevadi, mijëra qytetarë të mbledhur

Sherri i plotë i Ramës me dy deputetët e PD: Ta tregoj unë ty, do të shkatërroj!

Balla: Kokoneshi jashtë rrezikut për jetën

Veliaj takon Papa Françeskun: Jemi takuar në Tiranë...e aprovuam ndërtimin e bustit të Nënë Terezës

Droge mes karameleve ne Tirane

Grida Duma lë mandatin, kolegët e saj në lot, Açka dhe Gjekmarkaj të përlotur

Grida Duma lë mandatin e deputetes së Partisë Demokratike

Masakra e Lushnjes, babai i Leart Haxhiut: Djali im është i pafajshëm, se di ku është

Përdhunues serial, MOMENTI i arrestimit të Spartak Dyrmishit

Nga një armë në çdo raft rrobash, çfarë gjeti Policia gjatë aksionit në Shkodër

Dalin PAMJET nga megaaksioni në Korçë

Qeni i prish mitingun Ramës, të gjithë meken, kryeministri: Po lëre në punën e vetë...

Ibrahim Lici mesazh audio nga Turqia: Jetoj i lirë, nuk jam arrestuar

Arrestohet Agim Gjata, qelloi mbi RENEA

Meta: O Edi, o lepurush, do të shporrim me poezinë ‘liri a vdekje’ të Havzi Nelës

Pakti PD PL, Meta: Kryetari i Keshillit super politikan

Paloka 'korrekt' me orarin, takohet me Bardhin në një lokal para parlamentit

Alibeaj-Majkos: Je kokrra e komunistit! Deputeti socialist: Budalla! Dosjet s'mund të hapen për...

Flet avokati i vellezerve Mollaj: Tina genjen, e shantazhojne

Durrësi zgjohet nën ujë

Tetori rozë, vajzat dhe gratë e FA i bashkohen fushatës sensibilizuese kundër kancerit të gjirit

NIS PROTESTA në Elbasan/ Qytetarët fikin makinat në shenjë rebelimi, rreshtohen në shesh

Alibeaj pranoi bashkëpunimin, do nisin negociatat/ Berisha: E mirëpres. S'tërhiqem nga Primaret

Demokrati emocionet për 'doktorin'! I bie telefoni kur po fliste me Berishën,e përplas në tokë

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE