LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Këto shenjat e zodiakut që braktisin romancat verore në vjeshtë

Në fund të fundit, për ta flirtet e muajve të verës nuk nënkuptojnë asgjë më shumë se dashuria të momentit. Në vjeshtë zgjedhin të tjera..

5 Shtator 2022, 11:57 Nga k.m.
Këto shenjat e zodiakut që braktisin romancat verore në
Foto ilustruese

Shumë romanca kanë lindur në një plazh, nën diellin e nxehtë me një koktej në dorë. Romancat karakterizohen nga pasioni, por këto shenja të zodiakut, nuk do e zgjasin shumë marrëdhënien e sapokrijuar. Në fund të fundit, për ta flirtet e muajve të verës nuk nënkuptojnë asgjë më shumë se dashuria të momentit. Në vjeshtë zgjedhin të tjera..

Binjakët

Është shumë e lehtë për dikë që të tërhiqet nga një romancë vere. Ata që i përkasin kësaj shenje kanë aftësinë t'ju bëjnë të mendoni se jeni unikë në botë. Me rikthimin në realitet Binjakët duan t'i kthehen përditshmërisë dhe miqve të tyre. Nëse arrini të ktheheni së bashku nga pushimet, atëherë mbani mend se Binjakët e urrejnë presionin. Ata shkojnë atje ku i çon kurioziteti i tyre, kështu që nuk është e pazakontë që ata t'i japin fund një lidhjeje sapo të vijë vjeshta. Sido që të jetë, do të kaloni një kohë të mirë me ta dhe kjo është ajo që ka rëndësi.

Shigjetari

Romancat verore bëhen për Shigjetarët. Shpirtrat e lirë, optimistë dhe dashamirës të jetës. Ata jetojnë në çdo moment dhe duan të shijojnë çdo përvojë në jetën e tyre, duke zgjeruar njohuritë e tyre në të njëjtën kohë. Ata janë dhurues, emocionues dhe do të qëndrojnë pranë jush, duke ju sfiduar të lini veten të jeni në këtë moment. Në të njëjtën kohë, ata janë gjithashtu tepër të paqëndrueshëm dhe urrejnë mykun. Vështirë se romanca juaj verore do të vazhdojë deri në vjeshtë. Nëse ata mendojnë se nuk po përpiqeni t'i kontrolloni dhe vendosni kufij, atëherë ndoshta marrëdhënia mes jush do të zgjasë edhe pas shirave të parë.

Bricjapi

Prania e Bricjapit në listë mund të duket paksa e çuditshme, por e vërteta është se përfaqësuesit e shenjës i dhanë fund romancave verore. Ndryshe nga dy shenjat e tjera, Bricjapët nuk vazhdojnë me personin që takuan në pushime, për shkak të rutinës, por për shkak të prioriteteve. Kur vjen vjeshta, ata kthehen në orarin e tyre dhe puna bëhet prioriteti i tyre. Gjatë verës, Bricjapët kanë vendosur të jetojnë intensivisht dhe me pasion. Me kthimin në normalitetin e tyre, megjithatë, kjo ndryshon. Nuk është e lehtë të ndahesh, por ata do ta bëjnë sepse e dinë që flakët e verës mund t'i largojnë ata nga qëllimet e tyre profesionale.

horoskopi

Sondazh

Poll

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë

Meta: Shkojnë për kontroll dhe kapin vibratorët e shokëve

Shirat përmbytin Lezhën, bllokohet qarkullimi, banorët mbyllen në shtëpia

Berisha per institucionet: Ska Klgj por KlgjS

Berisha: 'Alibasha dhe Brava' jane dy pengje te cilat nuk mund te kete asnje lloj negociate"

Kush do e drejtojë koalicionin me Metën? Berisha : S’ka asnjë diskutim! Padyshim që PD

Berisha; E dëgjuat Celibashin që tha në perceptimin tim është Berisha por Rama më thotë Ali-Basha.

Zgjedhjet e 14 majit, Meta: opozitaret bashke per ndryshim

Barrierat e shkatërruara nga përplasja, makina 'fluturoi' nga mbikalimi, ra mbi një tjetër mjet

Celibashi: Të drejtën e regjistrimit të Partisë Demokratike në zgjedhje e ka Lulzim Basha

Celibashi kthen mbrapsht kërkesën e autorizuar nga Basha, kreu i KQZ: Keni 48 orë kohë

Meta ZBARDH takimin me Yuri Kim: SHBA do një opozitë shumë të fuqishme

Vendimi i KQZ për PD, Meta: Çmenduritë e regjimit të Ramës i di çdo shqiptar

"PD kërkon shfuqizim të Bordit të Karburanteve"/ Sula dhe Çupi: Çmimi jashtë normave