LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Shtatori; muaji ideal për biznes! Parashikimi i HOROSKOPIT, kush janë 'të përkëdhelurit' e zodiakut, beqarët e kanë dashurinë tek porta

Por ajo që bie në sy janë projektet e reja që kanë disa prej shenjave, e që do të duhet të punojnë me shumë forcë për të marrë atë që duan. 

5 Shtator 2022, 09:07 Nga k.m.
Shtatori; muaji ideal për biznes! Parashikimi i HOROSKOPIT, kush janë
Foto ilustruese

TIRANË- Si çdo muaj edhe shtatori vjen me një parashikim të ri për të 12 shenjat e zodiakut nga Susan Miller. Për disa shenja ka lajme të mira, e për disa të tjera do të duhet ende shumë punë për të arritur objektivat e tyre. Por ajo që bie në sy janë projektet e reja që kanë disa prej shenjave, e që do të duhet të punojnë me shumë forcë për të marrë atë që duan. 

PARASHIKIMI PËR MUAJIN SHTATOR

Dashi

Muaji fillon i lumtur. Hëna e re e muajit të kaluar, 27 gusht, në Virgjëreshë po ju sjell një shans për të punuar në projekte të reja në javët në vijim. Do të jeni të etur për të filluar. Të paktën një person i rëndësishëm ka vënë re përsosmërinë e punës suaj dhe është gjithashtu i impresionuar me entuziazmin dhe etikën solide të punës. Bëni një punë të shkëlqyeshme në detyrat e këtij muaji dhe do të jeni në radhë për një promovim, lavdërim ose publicitet të favorshëm më vonë. Hëna e re e 23 dhjetorit do të jetë koha më jetike e vitit për avancimin e karrierës, ndaj kini besim.

Këtë muaj do t'ju duhet të monitoroni nga afër çdo detyrë sepse Mërkuri do të jetë prapavijë nga 9 shtatori deri më 2 tetor. Mërkuri do të jetë në Peshore, kështu që rutina e përditshme do të ndikohet. Përpara se të përfundoni një projekt pune, shiheni me kujdes për gabime.

Marsi, sundimtari juaj, kohët e fundit u zhvendos te Binjakët dhe do të rrisë shanset për arratisje të shkurtra për të zbuluar vende interesante në afërsi - vende që mund të mos i keni eksploruar kurrë. Java e parë e shtatorit do të jetë dita ideale për të blerë paketat dhe për të shkuar për disa ditë.

Do të kaloni orë intensive në zyrë dhe brenda pesë ditëve nga Hëna e plotë e 10 shtatorit do të jeni gati për të marrë frymë. Shihni nëse mund të gjeni një vend të mrekullueshëm me ujë për të pushuar.

Urani, planeti i befasisë, do të jetë në një kënd ideal me Diellin dhe Hënën e plotë. Duke qenë se Urani është në shtëpinë tuaj financiare. Mund të merrni lajme për një rritje page, ose familja mund t'ju dërgojë para thjesht sepse ju duan dhe mendojnë se mund t'i përdorni paratë. Paratë mund t'ju vijnë papritmas sepse do të shisni pronë.

Vëmendja juaj do të kthehet tek partneri në Hënën e re në Peshore më 25 shtator. Ju mund të jeni duke menduar për bashkëshortin/en, ose nëse jeni duke dalë seriozisht me dikë dhe nëse po përgatiteni për të bërë një tjetër hap, një propozim mund të shfaqet menjëherë pasi Hënës së re.

Nëse nuk jeni të martuar dhe nuk jeni në lidhje, kjo Hënë e re mjaft e mirë mund t'ju ndihmojë të hartoni dokumente për të nënshkruar me një bashkëpunëtor biznesi ose ekspert për të ndihmuar biznesin tuaj të përparojë.

Demi

Ky është një muaj i lumtur, ndaj mos lejoni që lajmet se Mërkuri do të jetë në parapavijë nga 9 shtatori deri më 2 tetor, të zbehë gëzimin tuaj. Pa dyshim, mund t'ju duhet të tërhiqeni kur një klient bën një ndryshim në drejtim të një projekti. Meqenëse ndoshta e keni përjetuar këtë lloj situate më parë, mirësia dhe durimi juaj do të vlerësohet.

Beqar apo i martuar, Hëna e re e muajit të kaluar më 27 gusht do të ndezë aktivitetin shoqëror në javët në vijim, në shtator dhe më tej. Nëse jeni beqar, kjo Hënë e re është ajo që keni pritur për të ndezur fillimin e një lidhjeje të re dhe të vërtetë dashurie. Mund të mos e dini menjëherë se sapo keni takuar dikë që mund të përbëjë një pjesë të madhe të së ardhmes suaj.

Ju gjithashtu mund të keni fat me çështjet që lidhen me fëmijët, shtatzëninë dhe gëzimin me lindjen e një fëmije. Ose mund ta përdorni këtë Hënë të re për të nisur një projekt të ri dhe shumë të rëndësishëm krijues që mund të transformojë jetën tuaj.

Nëse nuk jeni beqarë, mund të gjeni kohën për një udhëtim romantik.

Hëna e re më 25 shtator do ta kthejë vëmendjen te zyra dhe gjithçka që po ndodh atje. Me siguri çdo projekt për të cilin po punoni do të kërkojë shumë nga ju për sa i përket shijes dhe stilit. Ju mund të jeni duke punuar në diçka që zbukuron jetën - parfum, bizhuteri, shampanjë, të brendshme, lule - e kuptoni idenë. Më vonë, ky projekt ka të ngjarë të ndikojë te emri juaj në industrinë ku punoni. Do të kënaqeni duke punuar.

Binjakët

Kjo është një kohë e fuqishme e vitit për ju. Marsi, planeti i veprimit të lartë, sapo u zhvendos te Binjakët muajin e kaluar. Marsi është një planet me energji të lartë, kështu që do t'ju duhet të rrisni ritmin në javët e ardhshme për t'u marrë me të gjithë aktivitetin që po rritet. Marsi do t'ju vërë në qendër të vëmendjes pasi do të filloni një kapitull të ri të jetës suaj. Marsi është sundimtari natyror i shtëpisë suaj të njëmbëdhjetë të miqësisë dhe grupeve, kështu që ju mund të bashkoheni ose të udhëhiqni një komunitet ku anëtarët e grupit kanë interesa të forta të përbashkëta. Talenti në komunikim do të jetë thelbësor për qëllimin dhe suksesin tuaj.

Muajin tjetër, Marsi do të shkojë në prapavijë më 30 tetor, por do të ngadalësohet më herët, nga mesi i muajit, kështu që do të jetë e rëndësishme të lançoni një produkt ose ngjarje të rëndësishme përpara kësaj periudhë.

Diçka duket se po ndryshon në vendbanimin tuaj ose pronën tjetër që mund të zotëroni, shpresoni të blini, merrni me qira ose shisni. Kujdes me planet sepse është Mërkuri në prapavijë.

Karriera juaj do të arrijë një pikë të lartë në Hënën e plotë te Peshqit më 10 shtator. Kjo Hënë e plotë është e rëndësishme për ju - sjell nderime në karrierë - një promovim ose ofertë të mundshme për një punë të re - së bashku me shumë vëmendje ndaj punës së shkëlqyer që keni bërë. Nëse jeni të vetëpunësuar, ka të ngjarë të merrni një publicitet të veçantë - reputacioni në industrinë tuaj do të rritet.

Marsi te Binjakët do të kontaktojë sundimtarin tuaj, Mërkurin, në shtëpinë e pestë të krijimtarisë, kështu që ju do të vazhdoni të gjeni ide origjinale.

Edhe jeta juaj e dashurisë po merr një nxitje të madhe, falë Hënës së re në Peshore më 25 shtator dhe në javët e ardhshme. Mund të ndodhë një takim i paparashikuar ose mund të merrni një surprizë të veçantë nga personi me të cilin jeni martuar ose jeni duke dalë. Jeta do të jetë e bukur.

Gaforrja

Jeni duke avancuar dhe po u bëni përshtypje njerëzve të rëndësishëm. Paga juaj ka të ngjarë të rritet, nëse jo tani, së shpejti. Mund t'ju jetë thënë në fund të korrikut ose në fillim të gushtit se do të kishit një rritje page, ose lajmi i mirë mund të vijë tani. Hëna e re në Luan më 28 korrik ka qenë në anën tuaj dhe do ju ndihmojë të rrisni të ardhurat. Nëse kompania juaj e tanishme nuk mund t'ju ofrojë një rritje page dhe mendoni se keni punuar shumë dhe e meritoni një të tillë, atëherë shikoni opsionet e tjera.

Njerëzit e huaj dhe tregjet jashtë shtetit shkëlqejnë për ju, kështu që mos mendoni vetëm për gjëra lokale, mendoni për gjëra ndërkombëtare.

Fushat e tjera përfshijnë publikimin dhe transmetimin (tradicional ose dixhital), çështjet ligjore dhe ato që përfshijnë kërkimin tuaj për një diplomë të avancuar në kolegj.

Jupiteri është te Dashi, kështu që ju mund të përqendroheni në diçka shumë të re - një produkt ose shërbim që nuk ekzistonte pesë ose dhjetë vjet më parë. Disa Gaforre do të duan të hapin dyert e biznesit të tyre në fillim të tetorit, afër Hënës së plotë më 9 tetor, ose vitin e ardhshëm pas Hënës së re te Dashi, 21 Mars.

Do të ishte më mirë të MOS të organizoni hapjen e biznesit këtë muaj, sepse Mërkuri do të jetë në prapavijë nga 9 shtatori deri më 2 tetor. Nuk do të ishte koha e duhur për të filluar diçka të re.

Udhëtimet ju thërrasin. Zgjidhni një vend afër ujit.

Ju mund ta ktheni vëmendjen te shtëpia, mirëqenia e fëmijëve, prindërve dhe të afërmve të tjerë të afërt pasi Hëna e re të arrijë më 25 shtator.

Nëse keni plane për ndryshime në shtëpi, Plutoni, planeti përgjegjës për strukturat, do të punojë me Afërditën, kështu që koha e duhur për të nisur punimet do të jetë muaji tjetër. Gaforrja kujdeset për shtëpinë dhe familjen - tani mund të krijoni ndryshimet që keni dashur të bëni prej kohësh.

Luani

Hëna e re që ndodhi disa ditë para fillimit të shtatorit më 27 gusht dhe ndezi sektorin e të ardhurave do të sjellë që në javët në vijim të shihni një fluks parash. Ditët e para të shtatorit, deri më 8 shtator apo më shumë, do të ishin një kohë e mirë për të kërkuar një rritje page.

Mërkuri do të jetë në prapavijë nga 9 shtatori deri më 2 tetor, ndaj qëndroni realist. Marsi do të vizitojë shtëpinë e njëmbëdhjetë për një kohë të gjatë, kështu që miqtë tuaj do të vazhdojnë të luajnë një rol të rëndësishëm në jetën tuaj - ata ju duan dhe duan më të mirën për ju.

Mendoj se me fillimin e shtatorit, ju mund të udhëtoni për të parë miqtë dhe ndoshta të ftoheni të qëndroni në shtëpinë e tyre.

Deri më 10 shtator, Hëna e plotë te Peshqit, do të përfundoni një marrëveshje financiare, duke finalizuar të gjitha detajet. Nëse keni aplikuar për një hipotekë, kapital sipërmarrës ose një kredi bankare, ajo mund të miratohet në këtë moment. Burime të tjera mund të rrjedhin nga një honorar, komision, paradhënie parash, rimbursim taksash ose fitime në shfaqje televizive. Mund të merrni lajme për një bursë kolegji ose të miratoheni për ndihmë financiare universitare.

Pas gjithë çështjeve të parave, do të doni të largoheni pak nga rutina e zakonshme. Mund t'ju duhet papritur të udhëtoni për punë dhe të vendosni të kombinoni biznesin me kënaqësinë.

Një nga fundjavat tuaja më romantike do të jetë 1-2 tetor, kështu që mund të jeni këtë herë me partnerin/en. Nëse takoni një klient dhe duhet të nënshkruani një kontratë këtë muaj (shumë e mundur), prisni derisa avokati juaj t'ju japë dritën jeshile dhe planifikoni të nënshkruani disa ditë pasi Merkuri të shkojë në pozicion normal, më 2 tetor. Afërdita është në sektorin tuaj të të ardhurave të fituara. Fantastike!

Virgjëresha

Karriera tani është [fire emoji] dhe jeni gati të shihni se reputacioni juaj rritet. Nga tani deri në fund të marsit 2023 asgjë nuk do t'ju ndalojë. 1 shtatori sjell një ndërveprim të bukur mes Jupiterit dhe Marsit, duke sugjeruar se një projekt i profilit të lartë që ju drejtuat është gati të nxisë një shumë të rregullt parash për ju.

Marsi do të shkojë në prapavijë nga 30 tetori deri më 12 janar, ndaj nisni një projekt të ri në ditët e para të shtatorit. Nëse nuk mund të veproni kaq shpejt, synoni kohën nga 7 deri më 10 tetor. Hëna e re në fund të muajit të kaluar, 27 gusht, pak para fillimit të shtatorit, ishte në Virgjëreshë dhe ju ndihmoi të planifikoni për vitin e ri të ditëlindjes. Çfarë do të dëshironit të arrinit në këtë kohë vitin e ardhshëm, e dashur Virgjëreshë? Shihni jetën tuaj si një film me ju si protagonist, skenarist dhe regjisor - çfarë do të bënit me vitin përpara?

Pasi të mendoni "unë", do të mendoni "ne" në Hënën e plotë të 10 shtatorit në shtëpinë e shtatë të biznesit dhe partneritetit romantik, një shtëpi që zakonisht kërkon një angazhim solemn që vuloset me një kontratë. Kjo zonë e grafikut mbulon gjithashtu martesën, dhe për shkak se ky është muaji i ditëlindjes, mund të vijë një propozim surprizë.

Nëse po nënshkruanim  një bashkëpunëtor të ri në biznes, mos nënshkruani asnjë kontratë deri në fillim të tetorit - Mërkuri do të jetë në prapavijë nga 9 shtatori deri më 2 tetor. Zhvillime të lumtura dhe të papritura që rrjedhin nga partneri/ja – është e mundur që surpriza të sjellë një udhëtim të gjatë jashtë shtetit, dhe nëse po, do të jeni të emocionuar për të shkuar. Këto ditë, njerëz dhe vende të huaja do të jenë me fat për ju.

Në aspektin romantik, ky është një muaj i mirë dhe i fortë për ju, sepse Afërdita do ta zbukurojë Virgjëreshën nga 4 shtatori deri më 29 shtator. Zgjidhni një aromë të re për vjeshtën, një prerje flokësh elegante dhe rroba të reja.

Hëna e re në Peshore më 25 shtator mund t'ju sjellë më shumë para dhe ky duhet të jetë një lajm i mirë. Afërdita, sundimtarja e Peshores, do të jetë në bisedë me Uranin. Urani ka për qëllim të sjellë surpriza, kështu që mund të habiteni nga ndonjë fluks i papritur parash ose një dhuratë e vlefshme.

Tashmë është e qartë se karriera do të shkojë mirë dhe zakonisht suksesi në karrierë shkon krah për krah me rritjen parave.

Peshorja

Shtatori fillon ngadalë dhe në heshtje. Duket se dëshironi pushim dhe privatësi, dhe nëse keni marrë pushim, mund të ndjeni se keni nevojë për një pushim pas pushimeve. Ose mund të ndjeni se vera kaloi shumë shpejt. Nëse po, mendoni për çfarë po vjen. Falë pozicionit të Marsit tek Binjakët, mundësitë për të udhëtuar në distanca të gjata do të jenë të bollshme që tani deri në fund të marsit 2023.

Çështjet ligjore dhe të shtetësisë, së bashku me ato që përfshijnë pasaportat, vizat ose qëndrimin duhet të shkojnë mirë. Nëse do të shkoni në universitet për një semestër të ri, Marsi te Binjakët do t'ju ndihmojë gjithashtu.

Ky muaj do të ketë Mërkurin në prapavijë nga 9 shtatori deri më 2 tetor. Kështu që bëjini sytë katër gjatë gjithë kohës, qoftë ku lini syzet e diellit apo kur përfundoni një projekt të rëndësishëm. Hëna e plotë te Peshqit më 10 shtator do të sjellë kulmin e një detyre. Neptuni do të jetë në lidhje me Hënën e plotë, kështu që duket se ky do të jetë një projekt krijues që do t'ju lejojë të shpreheni artistikisht.

Momenti më madh do të ndodhë kur të merrni dhuratën vjetore të ditëlindjes: Hëna e re te Peshorja më 25 shtator. Kjo Hënë e re do të jetë në lojë për javët në vijim. Drejtojeni energjinë e konsiderueshme në çfarëdo mënyre që dëshironi - një herë në vit ju jepet privilegji i një Hëne të re si kjo.

Kjo Henë e re do të jetë partnere me Jupiterin në Dashi, duke sugjeruar që partneri/ja në martesë ose biznes mund të jetë mjaft i dobishëm tani. Kjo gjithashtu sugjeron që nëse jeni në lidhje, mund të fejoheni për ditëlindje.

Afërdita, planeti juaj udhëheqës, do të ketë mbështetje të dobishme nga disa planetë, që do të thotë se do të ndjeni mbështetje edhe nga të tjerët.

Akrepi

Do t'ju pëlqejë ky muaj sepse është shumë social dhe ju sjell arsye për t'u përzier me miqtë dhe bashkëpunëtorët. Madje do të sjellë arsye për të pritur me padurim mbrëmjet magjike të mbushura me romancë, parfum dhe verë të mirë. Si Akrep, ju jeni një person mjaft privat, që nuk i pëlqeni festat e mbushura me njerëz. Këtë muaj, ju mund të kaloni kohë me njerëzit që kanë rëndësi për ju në jetën tuaj.

Më 1 shtator, Jupiteri do të përfshihet fort te Dashi, sektori juaj i punës, prandaj: (1) Nëse jenitë vetëpunësuar, biznesi do të jetë i shpejtë, (2) ju mund të merrni një bonus për përsosmërinë e punës suaj, (3) mund të sillni një biznes të ri dhe të fitoni një komision ose një tarifë (4) nëse jeni shkrimtar ose aktor, mund të vijë një çmim.

Në një mënyrë ose në një tjetër, paratë duket se gjejnë një rrugë drejt derës suaj dhe do të rrjedhin nga etika juaj e shkëlqyer e punës.

Momenti i preferuar i muajit do të jetë Hëna e plotë te Peshqit më 10 shtator, e vendosur të shkëlqejë në shtëpinë e pestë të dashurisë së vërtetë. Një pjesë e Akrepëve do të marrin një propozim për martesë, krejt papritur.

Nëse jeni të martuar, mund të dëgjoni një lajm të mirë Ose, mund të zbuloni jeni në pritje të një fëmije ose se aplikimi që keni bërë për të birësuar një fëmijë po vjen.

Nga ana tjetër, imagjinata dhe krijimtaria juaj mund të shfaqen plotësisht në këtë Hënë të plotë më 10 shtator (plus pesë ditë). Ju mund të merrni lëvdata të mëdha ose vlerësime kritike.

Hëna e re e 25 shtatorit në Peshore do t’ju bëjë të bini pak në letargji dhe do të doni të bëni një pushim. Nëse mund të punoni në shtëpi për dy javë, kjo do të ishte ideale, por nëse jo, do të dëshironi të qëndroni vetëm për të bërë kërkime ose për të shkruar një dorëshkrim ose raport pa u shpërqendruar.

Nëse nuk keni bërë pushime gjatë muajve të fundit, kjo do të ishte java që duhet të shkoni - nga 24 shtatori deri në 1 tetor - për të shijuar ajrin e pastër dhe rrezet e diellit.

Shigjetari

Ky është një muaj emocionues dhe i fuqishëm për ju, ku karriera, shtëpia dhe familja, dhe partneri/ja në dashuri apo biznes do të kenë nevojë për vëmendjen tuaj. Hëna e re e 27 gushtit ndriçoi shtëpinë e dhjetë të nderimeve, çmimeve dhe arritjeve, vendin ku mund të ketë përparim prestigjioz dhe të nivelit të lartë. Nëse doni të lartësoni karrierën, ju është hapur dera për të synuar një pozicion të ri ose promovim, ose nëse jeni i vetëpunësuar, një klient i ri mund t’ju kontaktojë.

Mërkuri do të jetë në prapavijë nga 9 shtatori deri më 2 tetor dhe Mërkuri sundon shtëpinë e dhjetë prestigjioze të avancimit profesional. Mërkuri në prapavijë na bën të harrojmë, kështu që kini kujdes me detajet.

Hëna e plotë te Peshqit më 10 shtator do të vendosë në pah shtëpinë dhe gjithçka që ka të bëjë me të. Ju mund të gjeni apartamentin ose shtëpinë e duhur, të bëni një marrëveshje me shok të dhome ose të keni një vizion se si do të dëshironit të përmirësoni disa nga ambientet e banimit.

Puna juaj e mirë po rrit reputacionin tuaj dhe po krijon shanse për një pozicion më të mirë me më shumë ndikim në industri, kështu që vazhdoni punën. Ju do ta doni Hënën e re më 25 shtator, që nis një periudhë të re, e cila do të zgjasë për javë të tëra. Keni qenë të përqendruar fort te karriera dhe shtëpia dhe do të mirëprisni mundësinë për t'u çlodhur dhe për t'u argëtuar.

Bricjapi

Fillimi i muajit mund t’ju gjejë në udhëtim. Hëna e re e 27 gushtit te Virgjëresha ju dha motivimin për të blerë paketat dhe për të shkuar. Ju ende mund të shkoni në udhëtim javën e parë të shtatorit. Duket sikur do të udhëtoni për punë, por gjithmonë mund të shtoni disa ditë vetë dhe të kënaqeni duke qenë në një mjedis të ri.

Në këtë Hënë të plotë, mund t'ju jepet një dokument për të nënshkruar dhe nëse është e mundur, shtyjeni nënshkrimin për në tetor. Mërkuri do të jetë në prapavijë nga 9 shtatori deri më 2 tetor dhe nuk është një kohë e mirë për të nënshkruar shkresa, pasi çfarëdo që të jeni dakord tani ka të ngjarë të duhet të rinegociohet më vonë.

Ndërkohë, Marsi, duke nxitur sektorin e punës, do të bëjë që projektet të vijnë me një ritëm të qëndrueshëm. Në fakt, Marsi do të punojë me Mërkurin për të rritur reputacionin tuaj, kështu që nëse bëni një punë të mirë në projektet që vijnë, do të keni një mundësi të mirë për një promovim në fund të këtij muaji ose në fillim të prillit.

Momenti më emocionues i muajit do të ndodhë me Hënën e re te Peshorja më 25 shtator. Duket sikur një person i fuqishëm e ka vendosur emrin tuaj në listën e tij.

Afërdita do të rrëshqasë te Virgjëresha nga 4 shtatori deri më 29 shtator, një kohë e mirë për t'i dhënë pamjes një rifreskim. Mund të dëshironi të zbardhni dhëmbët dhe të vizitoni dermatologun për një konsultë.

Nuk ka rëndësi nëse jeni beqar apo të lidhur, do të jeni në humor për dashuri dhe magnetizmi juaj do t'i tërheqë të tjerët drejt jush.

Ujori

Është një muaj i ri dhe ti i dashur Ujor ke vetëm një qëllim: sigurinë e të ardhurave të tua. Kjo, e motivuar edhe nga Hëna e re e 27 gushtit, e cila ndikoi edhe në shtator, duke të bërë të përqendrohesh shumë te financat.

Hëna e re në Virgjëreshë e sjell Mërkurin në qendër të vëmendjes dhe tek ti ka një ndikim shumë pozitiv, pasi të prezanton me mundësi dhe burime të reja të ardhurash. Kjo Hënë e re ndriçon shtëpinë tënde, aspektin e parave dhe të përfshin në një projekt të ri, kreativ. Kjo ngjarje qiellore të çon në shtigje të reja, ndaj në fillim të shtatorit, me shumë gjasa do të kesh nevojë për financimin e një ideje biznesi.

Nga ana tjetër, nëse do të blesh një shtëpi, mund të aplikosh për kredi, apo të kërkosh ndihmë financiare. Për këtë, shfrytëzo fillimin e muajit, pasi është periudha perfekte.

Mërkuri po përgatitet të shkojë në prapavijë, për afërsisht 3 javë (9 shtator – 2 tetor), ndaj do të përballesh me një ngadalësim të lehtë. Gjithashtu, është një kohë e favorshme për të nënshkruar një kontratë, pasi më vonë, kushtet e saj do të ndryshojnë. Edhe nëse je i/e detyruar ta nënshkruash kontratën, që të mos humbësh mundësinë, shiko me vëmendje kushtet dhe procedurën në vijim.

Në 10 shtator, ndodh Hëna e plotë te Peshqit dhe kjo të sjell para nga burimet që më pak e pret. Urani, sundimtari i shenjës tënde, do të të dërgojë disa rreze shprese, si dhe një surprizë gjigante. Kjo surprizë mund të marrë trajtën e një dhuratë, të jetë një hua e madhe e cila po të kthehet, apo rezultat i një projekti fitimprurës. Nëse po planifikon të shesësh një orendi shtëpiake, shfrytëzo datat pranë 10 shtatorit.

Dhe sa i përket dashurisë, me zhvendosjen e Marsit te Binjakët, shtëpia jote e pestë, ajo e dashurisë së vërtetë, do të përfshihet në një vorbull pasioni për plot 7 muaj. Përpos romancës, shtëpia jote e pestë lidhet edhe me argëtimin, kohën e lirë, sportin, shtatzëninë dhe kujdesin për fëmijët. Gjithashtu, nxit kreativitetin dhe imagjinatën tënde.

Gjatë kësaj periudhë, Afërdita do të lëvizë në shtëpinë e nëntë të udhëtimit, kështu që nëse ke në plan të ndërmarrësh një udhëtim gjatë 29 shtatorit – 23 tetorit, të sigurojmë që do të jetë totalisht fantastik!

Peshqit

Ke një muaj shumë special përpara, pasi një lidhje e bukur dhe e rëndësishme del në dritë dhe të sjell vetëm lajme të mira. Dikush që ke përzemër do të të bëjë të surprizohesh gjithnjë dhe më shumë.

Në aspektin e punës, do të ketë shumë fluks, sepse Mërkuri shkon në prapavijë dhe ngatërron të gjithë listën e prioriteteve të tua. Shton, ndryshon, fshin prioritete…për të gjitha fajëso Mërkurin. E mira është që gjatë kësaj periudhe të mos nënshkruash asnjë kontratë, por të presësh deri në tetor, mundësisht deri në datën 9 pasi një Hënë e plotë dhe perfekte të pret.

Nëse je i/e dashuruar dhe pret ta çosh lidhjen në një tjetër nivel, sërish të sugjerojmë tetorin. Nëse je i/e martuar dhe po planifikon të ndërmarrësh një hap të madh si: të blesh, apo rinovosh një shtëpi, të udhëtosh dhe të vizitosh një vend të ri, mund ta bësh që tani ose pas periudhës së prapravijës.

Energjia e Hënës së re do të jetë fantastike, pasi do të të bëjë miqësor në çdo aspekt të jetës, Hëna e re të çel mundësi të shumëpritura dhe të tregon mënyra të reja për të siguruar të ardhura, të cilat mund t’i marrësh nga një pronë familjare, apo të gjesh një ide brilante për t’i investuar.

Nëse po kërkon të tjera arsye që të besosh se shtatori është muaji yt, mund të të them se Marsi në Binjakë do të të përmirësojë jetën tënde. Familja dhe shtëpia do të kenë të gjithë vëmendjen tënde dhe kjo do të bëjë që të zgjidhësh shumë çështje të lëna pezull në shtëpi.

Në rast se nuk të del koha të zgjidhësh gjithçka, ndalo gjatë periudhës së prapravijës dhe rifillo punën në tetor, sidomos në Hënën e plotë. Shijoje në maksimum këtë moment, sepse yjet janë me ty!/Anabel

horoskopi mujor

Sondazh

Poll

Manja-Berishës: Ti do shkosh para meje përballë drejtësisë, mezi pres....

Manja-Berishës: Ti do shkosh para meje përballë drejtësisë, mezi pres....

Basha rikthehet në Kuvend, momenti kur flet me dy deputetët e PD që ishin kundër ...

Berisha sulmon Ulsi Manjën: Vendin e ke te Gjushi, je kriminel elektoral

Drafti Ramës për asosacionin, Berisha: Rama shpalosi veten si vasal i Vuçiç

Rrezikon Albin Kurti të shpallet non grata nga SHBA-të? Rama: Nuk i hy këtyre gjërave...

Rama per dialogun Kosove Serbi: Situata po behet alarmante

Basha: PD nuk e drejton Berisha, është përjashtuar

Basha: Nuk jam takuar asnjëherë me Taulant Ballën spekulime

Fillimisht e mohon, pastaj flet për dhunën,Basha për OFENDIMET e mbështetësve të tij: S'i kam parë..

Zgjedhjet në PD/ Bardhi i kthehet Alibeajt: S'jam emocional, qëndrimi im është parimor

Salianji: Opozita do të duhet të ribëhet

A do e mbështesë Bashën për kryetar, përgjigjet Alibeaj

Tensionet në mbledhjen e PD, Alibeaj: Asnjë nga anëtarët e kryesisë nuk ka qenë në presion.

'Duhet t'i lëvizim makinat'/ Numërimi i votave, kryetari i KAS: Do ndërpresim seancën

Pallati qe “fundosi” kryebashkiakun Dako

Arrestimi i Dakos, Berisha: Gjushi shkoi si ai në vresht për kokë të Tahirit, e meriton plotësisht..

Arrestimi i Dakos, Balla: Rama ishte i qartë

Votimi në burgun e Rrogozhinës, Berisha sulmon Rusmalin: Kriminel elektoral, ëndërron të bëhet ....

Arrestimi i Dakos, Ibrahimaj refuzon të flasë: Nuk shprehemi për çështjet e drejtësisë

Vendim i Këshillit të Ministrave: Shfuqizohet bordi i transparencës për çmimin e karburanteve

Rënia euros Ibrahimaj Deri në mars të vitit të ardhshëm,eskportuesit nuk do paguajnë tatim mbi fitim

“Dhunë, kërcënime dhe sharje”, kurthi që iu ngrit deputetëve nga mbështetësit e Bashës

'Nuk është e lehtë...'/ Arrestimi i Vangjush Dakos, reagon për herë të parë Rama: Deri dje krah....

Arrestimi Dakos/ Drejtoria e Policisë merr masa, mbulon godinën

Vihet në pranga 31-vjeçari, sekuestrohen 3 biçikleta të dyshuara të vjedhura prej tij dhe...

“A jeni në vete? Po jo ore tani” Silva Bino acarohet nga prania e gazetarëve pasi dëshmoi në SPAK

Silva Bino 1 orë në SPAK: Kisha një punë, s’kam asgjë për të thën

'Kadastra është portreti i turpit tonë'/ Rama: Dyert e saj do t'i mbyllim, brenda muajit....

"Deputeti nuk mban përgjegjësi për atë që thotë” Basha: Nevojitet ligj i duhur për referendumet

dosja sot 5 qershor

“Në spitalin e Lushnjës bëhen vetëm synetlliqe”, Korreshi: Daja im do të bënte operacion tëmthin…

Balla 'ngacmon' Berishën: Humbe Tropojën, po të dilja ashtu në Librazhd, s'do vija më këtu...

Tensionet në veri të Kosovës/ Berisha: Padroni i Vuçiçit në Tiranë po nxit luftën!

Berisha thirrje për protesta: Jam i bindur se shqiptarët do ngrihen, nuk ka rrugë tjetër

Arrestimi i sekretares së 'MSH', Braçe opozitës: Të fundit që duhet të flasin për korrupsion.

Kuvendi nis me PËRPLASJE/ Bardhi: Manastirliu të dorëhiqet. Braçe i lë fjalën Sulës.

E kishte parkuar poshtë pallatit në Shëngjin/ I thyhen xhamat makinës anëtares së këshillit Bashkiak

Dash Sula: Zoti ju dhentë mend. Keni krijuar grup parlamentar ne burg

Gazment Bardhi pyet Ramën: Pse Vangjush Dako po hyn e del shumë shpesh nga SPAK?

Aksident tek Zogu i Zi në Tiranë, një i plagosur

Ku e dinte?Arrestimi i sekretares së Ministrisë së Shëndetësisë,Rama: Si mund të ndodhë? Na vë në...

'Bashkëshortja e tij ka kriza shëndetësore'/ Avokati: Plotësoi 5 kushte për t'u liruar

'Është dita e fundit e durimit...'/ Lirimi i Tahirit, Berisha: U bë me urdhër nga Rama

Kallëzimet për zgjedhjet vendore, Flamur Noka 1 orë në SPAK: Do më shihni më shpesh këtu

'Nesër publikojmë provat'/ Berisha KQZ-së:Dorëzoni dokumentet për farsën zgjedhore, Rama po i pengon

Basha: Nuk jam bërë pishman për përjashtimin e Berishës.

Aksidenti i rëndë në Ksamil/ Motori me dy persona përplaset me makinën,

"Vjen erë e peshkut të para një jave", Basha për kompetencat e presidentit

Shkojnë t’iu shembin banesën në Vlorë, Policia i tërheq zvarre

Basha: Marrëveshja Berisha-Rama e 2008-ës dëmtoi bashkëjetesës demokratike.