LIVE UPDATES
Art&Argëtim

Keqkuptime në marrëdhënie, parashikimi i Horoskopit për sot

Parashikimi i Horoskopit për sot.

23 Maj 2024, 07:15 Nga M.B
Keqkuptime në marrëdhënie, parashikimi i Horoskopit për sot
Foto ilustruese

Dashi


Më shumë se kurrë ju do doni të mbylleni brenda guaskës tuaj dhe do qëndroni në heshtje. Nëse keni një lidhje kjo mënyrë të sjelli mund të sjellë keqkuptime dhe probleme. Partneri nuk do dijë çfarë të mendojë për sjelljen e ndryshuar dhe mundet edhe t’iu largohet përgjithmonë. Ju beqarët gjithashtu duhet të luftoni me veten dhe të tregoheni sa më të hapur sepse përndryshe nuk do e ndryshojnë dot jetën e tyre për mirë. Në punë do konkretizoni disa projekte të bërë prej kohësh dhe do i mahnitni që të gjithë. Veprat nuk do kenë nevojë për shumë fjalë sot. Edhe sektori i financave do mbetet i kënaqshëm.

Demi


Falë bashkëpunimit të ngushtë të Marsit dhe Mërkurit sot do dini si ta menaxhoni jetën tuaj dhe do bëni edhe zgjedhjet e nevojshme. Nëse keni një lidhje nuk do jetë më e nevojshme të bëni sakrifica për ta mbajtur pas vetes partnerin. Ai sot do jetë i bindur për ndjenjat tuaja dhe të vetat dhe do ju bëjë të ndiheni si nëpër ëndrra. Ju beqarët do habiteni nga ngjarjet fantastike që do ju ndodhin sot. Në punë tregojuni paksa të rezervuar me kolegët dhe mbajini larg projekteve që keni menduar të nisni. Vetëm kështu ata nuk do ju prishin planet. Financat mund të kenë disa probleme të vogla, prandaj bëni kujdes me shpenzimet.

Binjakët


Sot do jeni shumë më të qetë dhe do doni të bëni kompromis për gjithçka. Nëse keni një lidhje mos prisni që të jetë partneri ai që t’ua shprehë ndjenjat i pari, por gjeni mënyrën që ta surprizoni edhe ju. Me pak përkujdesje dhe sensualitet mund të ndizni fjalë atmosferën. Ju beqarët do pëlqeni edhe më shumë sot një person me të cilin ju lidh puna. Mos prisni shumë gjatë për të bërë deklarata. Sa më shpejt aq më mirë për të dyja palët. Puna do kenë edhe ndërlikime, megjithatë me pak më shumë këmbëngulje dhe vendosmëri do ja dilni. Financat do ketë përmirësimet e para.

Gaforrja


Planetët do ju bëjnë më optimistë gjatë kësaj dite, vetëm se do e keni paksa të vështirë t’i shprehni me fjalë të gjitha ndjenjat. Nëse keni një lidhje do jeni shumë sensualë me njëri-tjetrin dhe do ndiheni gati për të hedhur së bashku çdo lloj hapi. Gjatë orarit të punës partneri mundet t’iu bëjë edhe një surprizë që do ju mahnitë me të vërtetë shumë. Ju beqarët do kenë flirtime me disa persona, por ende nuk do jenë të bindur me cilin duan të vazhdojnë më tej. Në punë do përdorni gjithë forcën dhe energjinë që keni për të realizuar çdo projekt të programuar. Asgjë nuk do jetë e pamundur sot. Financat do arrini t’i menaxhoni me devotshmëri.

LuaniNë shumë momente do ndiheni keq sot dhe do doni që gjithçka të ishte tërësisht ndryshe. Për ju të dashuruarit ndjenjat do fillojnë të shuhen dhe marrëdhënia me partnerin do ftohet. Flisni me partnerin për gjithçka dhe në fund merrini vendimet më të mira. Ju beqarët do jeni shumë të thjeshtë dhe kjo do tërheqë vëmendjen e shumë personave. Në punë situata do fillojë dalëngadalë të stabilizohet. Do i kuptoni gabimet dhe do hidhni hapat e duhura. Financat do jenë të mbrojtura. Nuk do keni probleme kështu që përfitoni për të bërë ndonjë shpenzim me tepër.

Virgjëresha


Dita e sotme do jetë shumë e paqëndrueshme. Mëngjesi mund të duket i qetë, por pasditja mund të ketë edhe disa vështirësi. Lidhja juaj do jetë paksa e turbullt. Do përballeni me rivalë shumë të forte të cilët do bëjnë çmos t’ua marrin atë që keni në krah. Kujdes me skenat e xhelozisë nëse nuk iu japin shkas. Nëse jeni ende vetëm do takoni personin që iu përshtatet më së miri. Mos e humbni këtë mundësi. Në punë do jeni më të motivuar dhe më të vendosur për ta arritur atë që doni. Energjia nuk do iu mungojë. Disa do ngrihen në detyrë por duhet të kenë parasysh që përgjegjësitë do jenë më të mëdha. Me financat gjithçka do shkojë mirë nëse ju i menaxhoni ato me kujdes dhe maturi. Gjithsesi mos merrni asnjë vendim të rëndësishëm.

Peshorja


Ditë mjaft interesante do jetë kjo e sotmja dhe do mund t'i zgjidhni edhe disa probleme të mbetura pezull prej kohësh. Nëse jeni në një lidhje dhe keni pasur mosmarrëveshje kohët e fundit, flisni me partnerin dhe bëni atë qe është më e mira për të dy. Për ju beqarët dita duket goxha premtuese. Bëjini sytë katër dhe shfrytëzoni çdo mundësi që do iu jepet për të dalë. Në punë nuk do iu mungojë energjia. Do bëni gjithçka të mundeni për të arritur atje ku doni dhe ka shumë mundësi t’ia arrini. Situata financiare do jetë në dorën tuaj. Nëse nuk shpenzoni pa limit edhe gjendja do jetë më e mirë. Nëse nuk shpenzoni shumë, financat do jenë të mira.

Akrepi


Ditë shumë e bukur dhe e mbushur me alegri do jetë kjo e sotmja. Për ju të dashuruarit pasioni do të ndizet flakë dhe kënaqësitë që do përjetoni do jenë të shumëfishta. Shfrytëzojeni sa të mundni këtë ditë. Ju beqarët do keni fat dhe duhet të përfitoni sa më shumë që të mundeni. Jo gjithmonë do vijnë mundësi të tilla. Në punë duhet të reflektoni mirë para së të merrni vendime të rëndësishme. Nëse ju bëhen propozime për ndryshime pozicioni apo kompanie mos refuzoni menjëherë. Në planin financiar fati do iu buzëqeshë. Gjithsesi mos e teproni me lojërat e fatit sepse gabimi më i vogël mund t’iu bëjë të humbisni gjithçka.

Shigjetari


Mundohuni të jeni shumë të kujdesshëm me sjelljen gjatë kësaj dite sepse në të kundërt mund të keni kontradikta dhe mosmarrëveshje me të gjithë. Nëse jeni në një lidhje gjeni mënyra për ta bërë çdo moment sa më të këndshëm në mënyrë që gjithçka t’iu shkojë më së miri. Nëse jeni beqarë do joshni pa pushim dhe do keni shumë mundësi për të krijuar një lidhje. Mos u nxitoni dhe mos u influenconi nga pamja e jashtme. Në punë do jetë një dite e ngarkuar dhe e lodhshme. Mos e lëshoni veten sepse mund t’ia dilni mbanë me pak përpjekje. Dyfishoni vigjilencën në planin financiar nëse doni që situata të mos përkeqësohet.

Bricjapi


Sot jeta juaj do ketë ndryshime mjaft pozitive. Do jeni edhe më të gatshëm për të provuar emocione të reja. Ju të dashuruarve, Plutoni do ju ndihmojë të dashuroheni hapur dhe do kaloni më shumë kohë pranë partnerit. Ju beqarët do keni më tepër mundësi për dashuriçkat kalimtare, por tejet emocionuese. Në punë do i shihni gjërat më qartë dhe do afroheni shumë me qëllimet që i kishit vënë vetes. Mos i braktisni projektet që keni nisur. Financat do jenë të qëndrueshme, por gjithsesi nuk është momenti i duhur për të bërë investime të tepruara për të cilat do pendoheni më vonë.

Ujori


Sot do reflektoni me kujdes për çdo hap që do hidhni dhe nuk do nxitoheni për asgjë. Në tërësi dita do jetë shumë e qetë. Nëse jeni në një lidhje do i keni më të qarta idetë për të ardhmen tuaj dhe do merrni vendime mjaft të rëndësishme. Nëse jeni beqarë do keni takime, por nuk do arrini të vendosni për personin me të cilin duhet të vazhdoni edhe më tej. Merrni gjithë kohën e duhur për t’u menduar. Në punë do përballeni me një problem serioz të cilin do e kaloni vetëm me ndihmën e kolegëve. Asgjë nuk do jetë aq e thjeshtë sa e keni menduar. Në planin financiar gjërat do shkojnë më së miri. Më në fund do i zgjidhni edhe problemet më delikate.

Peshqit


Për shkak të ndikimit jo të mirë të Hënës, sot nuk do jeni shumë të hapur dhe nuk do ruani një komunikim të mirë me të tjerët. Herë pas here mundet edhe të qëndroni vetë e të mbylleni në vetvete. Nëse keni një lidhje, do e lini shumë pas dore partnerin dhe gjërat në vend që të përmirësohen mund të marrin tatëpjetën. Nëse jeni beqarë gjithashtu do ndiheni si të bllokuar dhe nuk do e ndryshoni dot statusin. Në punë edhe pse nuk do keni motivimin e mëparshëm sërish do arrini t’i përmbyllni detyrat që iu janë dhënë. Për fat disa kolegë te vjetër do iu ndihmojnë aq sa do munden. Paratë nuk do kenë asnjë ndryshim.

parashikimi i horoskopit

Sondazh

Poll

“Jam çliruar nga ankthi i vulës dhe i logos”,Basha: Kushti që kam është distancimi nga Rama dhe Meta

“Jam çliruar nga ankthi i vulës dhe i logos”,Basha: Kushti që kam është distancimi nga Rama dhe Meta

Rrëzimi i interperlancës me Ramën, Spaho: Së shpejti do të zbytheni me këto qëndrime

Tritan Shehu: Berisha është anëtar i grupit të PD, po shkelni rregulloren

"Kuvendin po e trajtoni si dyqanin tuaj personal"/ Bardhi: Keni ndryshuar ditën e seancës plenare

"As emrin nuk guxoni t'ia përmendni"/ Vokshi dhe Felaj zihen për Sali Berishën: Nuk vendos Kuvendi

Klevis Balliu dëmtohet nga gazi lotsjellës i hedhur nga policia në protestë, të lënduar edhe Noka

Protesta e opozitës, qytetarët hedhin sende në drejtim të policisë, lëndohet efektivi

Protestuesit i vënë flakën gomave para bashkisë, zjarri shuhet nga policia

Përplasjet në Kuvend/ Seanca ndërpritet sërish 5 minuta, Nikolla-Nokës:Po më kërcënon? Të të vij zor

Opozita bllokon foltoren, Noka-Nikollës: Je përfaqësuese dinjitoze e narkoshtetit!

Bardhi ndryshime në Grupin Parlamentar të PD-së kërkon rikthimin e Berishës,Nikolla refuzon kërkesën

Freskohet me ujë dhe niset me vrull drejt policisë, çfarë synonte të bënte protestuesi para Kuvendit

Protestuesit qëllojnë me vezë dhe fruta policinë para Kuvendit: Hapeni rrugën!

Zjarr dhe tym i zi, protestuesit ndezin gomat jashtë Kuvendit

Protesta e opozitës, protestuesit vendosin goma të vjetra jashtë Kuvendit

Investigimi i Rai3, Meloni në krah të Ramës: Nuk ishte ai shenjestra, mirënjohës qeverisë shqiptare

Reportazhi i Rai3/ Rama: Shpëtuam afganët nga vdekja kur asnjë vend i NATO-s nuk i pranoi

Konferenca me Melonin në Shëngjin, Rama për investigimin e Rai 3: U hodh baltë mbi shqiptarët

Deputeti i opozitës italiane përplaset me Melonin në kampin e Gjadrit:Badigardët tuaj po më dhunojnë

“Mos i falni më"/ Rama për Opozitën: Braktiseni në vetminë e ujërave të zeza

Akuzat e Ahmetajt/ Rama: U përdor si hero një i arratisur i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga SPAK

Reportazhi i RAI3/ Rama: Nuk iu shmanga ballafaqimit, gazetarët këtë e quajtën kurojo të madhe

Reportazhi i RAI3/ Rama: E kishin me Italinë, por RAI 3 dha një shfaqe të shëmtuar

Reportazhi i RAI3/ Rama: Baltë e pamerituar për Shqipërinë dhe shqiptarët

Tensionohet situata, zjarr para bashkisë së Tiranës, protestuesit i vënë flakën gomave

Themelohet Partia Mundësia, Shehaj: Jemi bashkuar për të bërë realitet një parti të re politike

"Regjimet nuk kanë kurrë fund të lavdishëm"/Noka: Sa më shumë Edveri juaj të rrisë represionin e tij

Açka vendos fotot e Stalinit dhe Leninit në sallën e Kuvendit

E paprecedentë në Kuvend, gardisti urdhëron gazetarët të dalin nga salla, ata i kthehen: Gangster

Projekt-rezoluta për krimet e komunizmit/ Gjekmarkaj: Nuk u kërkua kurrë falje!

"Shpik histori nga Ilirët e Pellazgët", Spiropali-Basha, replika: Keni një paqartësi historike

Vettingu në politikë, Spiropali: SPAK-un e kemi lënë të lirë nga kontrolli politik

Basha: Të vetmet akte të dërguara për luftën ndaj korrupsionit janë varrosur në sirtarë

Komisioni hetimor antikorrupsion/ Sula: Hiqeni nga rendi i ditës, të raportojnë institucionet

Shehu nga kuvendi: OKB votoi rezolutën për të njohur genocidin serb, mazhoranca jonë e rrëzoi

Pr. vendimi për ngritjen e Komisionit të Posaçëm Antikorrupsion,Gazment Bardhi largohet nga Kuvendit

Kuvendi voton sot Komisionin antikorrupsion,Nikolla nxjerr gazetarët nga salla,reagon ashpër opozita

Rrëzohet kërkesa e opozitës për mocionin me debat / Zhupa-Nikollës: Dëshiron t’i tregosh besnikëri

Komisioni i Posaçëm Antikorrupsion/' Basha: Manovër elektorale e Ramës. Nuk mund të jemi pjesë

Dhunimi i Sokol Mëngjesit/ Policia: Arrestohet organizatori, 20 mijë euro për atë që jep informacion

"E ardhmja nuk mund të mbrohet nga arma", Rama: Ka ardhur koha të ndërtojmë një NATO të arsimit

"Pyes veten kush je"/ Bardhi replikon me Spiropalin: Mos je gjë motra e Olsi Ramës

Rezoluta anti-korrupsion, Çuçi: Ka rënë korrupsioni, 95 % e shërbimeve kryhen nga telefoni

"Vënia në kontroll e SPAK, fantazi"/ Rama i kthehet Opozitës: Po treteni tek 'Rrugica e Shpresës'

Rama mban fjalën në seancë plenare, deputetët godasin tavolinat

"Keni ende shumë për të parë"/ Rama: Korrupsioni në Shqipëri vazhdon

Rezoluta e PS-së në Kuvend/ Rama: Jemi në luftë me korrupsionin prej 10 vjetësh

Argita Malltezi: Ndërrimi i destinacionit të Kompleksit Partizani u bë nga Rama

"Kryedemokrati dhe Malltezi të arrestuar politik", Argita: SPAK ka kaluar nga një akuzë në tjetrën

Paralajmërimi i Argita Mallatezit: Do të përfshihem në politikë nëse është e nevojshme