LIVE UPDATES
Art&Argëtim

I dërgoi 8000 letra dhe ftesa dasmash në shtëpi, "frikësohet" Harry Styles nga përndjekësja braziliane

Carvalho, e cila ka një partner aktualisht në shtëpi në Brazil, ishte larguar pa dijeninë e prindërve të saj dhe kishte shprehur 'nxitje seksuale' ndaj aktorit dhe këngëtarit 30-vjeçar Styles.

20 Shkurt 2024, 15:50 Nga S.B
I dërgoi 8000 letra dhe ftesa dasmash në shtëpi,
Harry Styles

LONDËR- Një grua e akuzuar për përndjekjen e këngëtarit Harry Styles dërgoi më shumë se 8,000 kartolina në shtëpinë e tij në vetëm një muaj. Myra Carvalho, 35 vjeç, udhëtoi nga Brazili dhe po qëndronte në një bujtinë në Earls Court, në perëndim të Londrës, kur thuhet se kishte dërguar breshërinë e postës duke përfshirë edhe kartolina apo ftesa dasmash.

Carvalho, e cila ka një partner aktualisht në shtëpi në Brazil, ishte larguar pa dijeninë e prindërve të saj dhe kishte shprehur 'nxitje seksuale' ndaj aktorit dhe këngëtarit 30-vjeçar Styles. Prindërit e Carvalhos morën pjesë të dy në seancën e përgatitjes për pranimin e fajësisë në Gjykatën Harrow Crown. Të dy u pikëlluan në gjykatë ndërsa panë se vajza e tyre u shfaq përmes video-telefonatës nga burgu Bronzefield në Surrey.

Avokatja e saj, Clementine Simon, i tha gjykatës se mjeku i klientes së saj në Brazil besonte se ajo vuante nga një 'episod maniak' dhe e pyeti nëse ajo ishte e përshtatshme për të pranuar fajësinë. Gjyqtarja Karim Ezzat e dërgoi çështjen e saj për t'u dëgjuar në të njëjtën gjykatë më 19 prill, pasi Carvalho u mbajt në paraburgim.

I dërgoi 8000 letra dhe ftesa dasmash në shtëpi,
Harry Styles

Ajo u paraqit në gjykatën e magjistraturës së Highbury Corner më 23 janar, ku u dëgjua se ajo "ndoqi një mënyrë sjelljeje ngacmuese që përbënte përndjekje duke shkaktuar alarm serioz ose shqetësim". Harry ishte kthyer nga një arratisje romantike në Karaibe me të dashurën e tij aktore Taylor Russell kur pretendohet se ai ishte në shënjestrën e brazilianes.

Një burim tha muajin e kaluar: Harry ishte vërtet i tronditur. Kjo ndodhi jo shumë kohë pasi ai ishte kthyer. Harry thjesht dëshiron të vazhdojë normalisht, por kjo ka qenë shqetësuese.

harry styles perndiqet harry styles

Sondazh

Poll

“Jam çliruar nga ankthi i vulës dhe i logos”,Basha: Kushti që kam është distancimi nga Rama dhe Meta

“Jam çliruar nga ankthi i vulës dhe i logos”,Basha: Kushti që kam është distancimi nga Rama dhe Meta

Rrëzimi i interperlancës me Ramën, Spaho: Së shpejti do të zbytheni me këto qëndrime

Tritan Shehu: Berisha është anëtar i grupit të PD, po shkelni rregulloren

"Kuvendin po e trajtoni si dyqanin tuaj personal"/ Bardhi: Keni ndryshuar ditën e seancës plenare

"As emrin nuk guxoni t'ia përmendni"/ Vokshi dhe Felaj zihen për Sali Berishën: Nuk vendos Kuvendi

Klevis Balliu dëmtohet nga gazi lotsjellës i hedhur nga policia në protestë, të lënduar edhe Noka

Protesta e opozitës, qytetarët hedhin sende në drejtim të policisë, lëndohet efektivi

Protestuesit i vënë flakën gomave para bashkisë, zjarri shuhet nga policia

Përplasjet në Kuvend/ Seanca ndërpritet sërish 5 minuta, Nikolla-Nokës:Po më kërcënon? Të të vij zor

Opozita bllokon foltoren, Noka-Nikollës: Je përfaqësuese dinjitoze e narkoshtetit!

Bardhi ndryshime në Grupin Parlamentar të PD-së kërkon rikthimin e Berishës,Nikolla refuzon kërkesën

Freskohet me ujë dhe niset me vrull drejt policisë, çfarë synonte të bënte protestuesi para Kuvendit

Protestuesit qëllojnë me vezë dhe fruta policinë para Kuvendit: Hapeni rrugën!

Zjarr dhe tym i zi, protestuesit ndezin gomat jashtë Kuvendit

Protesta e opozitës, protestuesit vendosin goma të vjetra jashtë Kuvendit

Investigimi i Rai3, Meloni në krah të Ramës: Nuk ishte ai shenjestra, mirënjohës qeverisë shqiptare

Reportazhi i Rai3/ Rama: Shpëtuam afganët nga vdekja kur asnjë vend i NATO-s nuk i pranoi

Konferenca me Melonin në Shëngjin, Rama për investigimin e Rai 3: U hodh baltë mbi shqiptarët

Deputeti i opozitës italiane përplaset me Melonin në kampin e Gjadrit:Badigardët tuaj po më dhunojnë

“Mos i falni më"/ Rama për Opozitën: Braktiseni në vetminë e ujërave të zeza

Akuzat e Ahmetajt/ Rama: U përdor si hero një i arratisur i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga SPAK

Reportazhi i RAI3/ Rama: Nuk iu shmanga ballafaqimit, gazetarët këtë e quajtën kurojo të madhe

Reportazhi i RAI3/ Rama: E kishin me Italinë, por RAI 3 dha një shfaqe të shëmtuar

Reportazhi i RAI3/ Rama: Baltë e pamerituar për Shqipërinë dhe shqiptarët

Tensionohet situata, zjarr para bashkisë së Tiranës, protestuesit i vënë flakën gomave

Themelohet Partia Mundësia, Shehaj: Jemi bashkuar për të bërë realitet një parti të re politike

"Regjimet nuk kanë kurrë fund të lavdishëm"/Noka: Sa më shumë Edveri juaj të rrisë represionin e tij

Açka vendos fotot e Stalinit dhe Leninit në sallën e Kuvendit

E paprecedentë në Kuvend, gardisti urdhëron gazetarët të dalin nga salla, ata i kthehen: Gangster

Projekt-rezoluta për krimet e komunizmit/ Gjekmarkaj: Nuk u kërkua kurrë falje!

"Shpik histori nga Ilirët e Pellazgët", Spiropali-Basha, replika: Keni një paqartësi historike

Vettingu në politikë, Spiropali: SPAK-un e kemi lënë të lirë nga kontrolli politik

Basha: Të vetmet akte të dërguara për luftën ndaj korrupsionit janë varrosur në sirtarë

Komisioni hetimor antikorrupsion/ Sula: Hiqeni nga rendi i ditës, të raportojnë institucionet

Shehu nga kuvendi: OKB votoi rezolutën për të njohur genocidin serb, mazhoranca jonë e rrëzoi

Pr. vendimi për ngritjen e Komisionit të Posaçëm Antikorrupsion,Gazment Bardhi largohet nga Kuvendit

Kuvendi voton sot Komisionin antikorrupsion,Nikolla nxjerr gazetarët nga salla,reagon ashpër opozita

Rrëzohet kërkesa e opozitës për mocionin me debat / Zhupa-Nikollës: Dëshiron t’i tregosh besnikëri

Komisioni i Posaçëm Antikorrupsion/' Basha: Manovër elektorale e Ramës. Nuk mund të jemi pjesë

Dhunimi i Sokol Mëngjesit/ Policia: Arrestohet organizatori, 20 mijë euro për atë që jep informacion

"E ardhmja nuk mund të mbrohet nga arma", Rama: Ka ardhur koha të ndërtojmë një NATO të arsimit

"Pyes veten kush je"/ Bardhi replikon me Spiropalin: Mos je gjë motra e Olsi Ramës

Rezoluta anti-korrupsion, Çuçi: Ka rënë korrupsioni, 95 % e shërbimeve kryhen nga telefoni

"Vënia në kontroll e SPAK, fantazi"/ Rama i kthehet Opozitës: Po treteni tek 'Rrugica e Shpresës'

Rama mban fjalën në seancë plenare, deputetët godasin tavolinat

"Keni ende shumë për të parë"/ Rama: Korrupsioni në Shqipëri vazhdon

Rezoluta e PS-së në Kuvend/ Rama: Jemi në luftë me korrupsionin prej 10 vjetësh

Argita Malltezi: Ndërrimi i destinacionit të Kompleksit Partizani u bë nga Rama

"Kryedemokrati dhe Malltezi të arrestuar politik", Argita: SPAK ka kaluar nga një akuzë në tjetrën

Paralajmërimi i Argita Mallatezit: Do të përfshihem në politikë nëse është e nevojshme