LIVE UPDATES
Art&Argëtim

FOTO/ Lori Hoxha zgjodhi Kledi Kadiun në vend të tij, reagon Ilir Shaqiri: Nuk jam vlerësuar

Balerini Ilir Shaqiri ka reaguar për herë të parë pasi nuk u bë pjesë e jurisë së “Dancing With The Stars” duke u zëvëndesuar me koreografin e njohur Kledi Kadiu. Komenti i fituesit të edicionit të parë të “Big Brother VIP” vjen pasi Lori Hoxha tregoi publikisht se përse kishte zgjedhur Kledin.

23 Shtator 2022, 20:46 Nga s.s
FOTO/ Lori Hoxha zgjodhi Kledi Kadiun në vend të tij, reagon Ilir
Kledi Kadiu, Lori Hoxha dhe Ilir Shaqiri

TIRANË- Ishte mësuar më parë që Kledi Kadiu do të ishte pjesë dhe ndoshta kryesori në jurinë e “Dancing With the Stars”, por ditën e djeshme balerini e ka konfirmuar këtë gjë zyrtarisht përmes një postimi në Instagram. Një postim që u shpërnda më pas edhe nga producentja dhe trashëgimtarja e Top Channel, Lori Hoxha.

Por, së fundmi Lori Hoxha përmes një postimi në llogarinë e saj të Instagramit, e cila ka postuar një foto të Kledit, ka shpjeguar arsyen se pse ka zgjedhur pikërisht atë në këtë rol, teksa e cilëson edhe si balerinin më të mirë shqiptar.

Ajo ka zbuluar edhe se kur ishte e vogël, babai i saj I ndjerë, Dritan Hoxha, e detyronte që bashkë me Sarën që shkonin tek academia e baletit të Kledit në Romë për të ndjekur kurse.

FOTO/ Lori Hoxha zgjodhi Kledi Kadiun në vend të tij, reagon Ilir
Postimi i Lori Hoxhës

Balerini Ilir Shaqiri ka reaguar për herë të parë pas postimit të Lori Hoxhës, pasi nuk u bë pjesë e jurisë së “Dancing With the Stars” duke u zëvëndesuar me koreografin e njohur Kledi Kadiu. Mungesa e Shaqirit në këtë format ishte një surprizë për faktin se të gjithë prisnin të ishte pjesë pas fitores në “Big Brother VIP”. Së fundmi, përmes deklaratës së tij, balerini nënkupton se ka pasur një krisje, teksa shprehet se nuk është ndjerë i vlerësuar si artist. 

"Detyrim ndaj publikut tim, Ju them fare thjeshtë që kam komunikuar vetëm 2 herë që pas daljes sime nga BBV me produksionin e projektit “Dancing With the Stars”. E them me keqardhje këtë pikërisht sepse kam qenë dhe jam ndjerë pjesë e familjes “Top Media” për një nga eksperiencat më të forta dhe bukura të jetës siç ishte BBV, gjithashtu dhe imazh i familjes aktuale “Digitalb”. Komunikime të cilat për muaj me rradhë munguan totalisht deri në 23 maj kur herën e parë kërkesa ime ndaj produksionit DWTS mori përgjigjen “JE I LIRË”, duke mos lënë shpresë për asnjë event tjetër dhe herën e dytë në 29 korrik e tutje me iniciativë të produksionit DWTS kur kërkesa e tyre për të qenë pjesë e DWTS si Kryetar Jurie mori gjithashtu nga ana ime përgjigjen “NUK JAM MË I LIRË” sepse vendimi im për të qenë pjesë e DWME pas 2 muajsh pritje ishte tashmë e konkretizuar. Nuk jam vlerësuar", shkruhej në postimin e Ilir Shaqirit.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Ilir Shaqiri (@ilir_shaqiri)

 

lori hoxha kledi kadiu

Sondazh

Poll

Aksident në Lushnje/ Makinat përplasen e përfundojnë në trotuar, plagoset taksisti dhe mësuesja

Aksident në Lushnje/ Makinat përplasen e përfundojnë në trotuar, plagoset taksisti dhe mësuesja

A do garosh për kreun e PD? I riu "ia përplas" Bashës faktet, ish-kreu i PD: Do e marrësh vesh

"O besprem"/ Lulzim Basha përballet me KRITIKUN, ish-kreu i PD e fton: Hajde se unë nuk shaj...

A do garosh për kreun e PD? I riu "ia përplas" Bashës faktet, ish-kreu i PD: Do e marrësh vesh

I shpallur në kërkim për tentativë për vrasje lokalizohet, kapet dhe vihet në pranga 23-vjeçari.

“E dashuroj, e dua shumë”/ E reja nga Korça ia shpreh NDJENJAT Edi Ramës në mes të turmës

Analiza e zgjedhjeve, Berisha: Faza tjetër do ketë seriozitetin më të madh, mblidhni çdo fakt

Berisha:U bë përpjekje antikushtetuese nga mafia shtetërore shqiptare e ndërkombëtare për të shuar..

Vokshi kallëzim penal në SPAK për kryebashkiakun e Kuçovës dhe Salillarin

Turistët ndalojnë Ramën në Gjirokastër

Shkrihet Akademia e Studimeve Albanologjike, senati: Këtu diçka po lëviz, ka një tendencë, por…

Habib Rexha del para gjykatës së Durrësit!

Lezhë, gjenden 3 mijë fidanë kanabis të mbjellë në kubikë, në fshatin Ungrej, ende nuk dihen autorët

Sherr mes të dehurve në Vlorë, njëri goditet me shishe në kokë

PLAGOSET me armë zjarri 24-vjeçari në Kuçovë/ Në kërkim 4 autorët

Aksident në Tiranë, “Audi” përplaset me taksinë

Elbasan/ Do të vriste një të dënuar për drogë me të cilin kishte bërë sherr, në kërkim 23-vjeçari!

Pastori Akil Pano fiton gjyqin kundër komunitetit LGBT për nismën ‘Prindin 1 dhe Prindin 2’

Lexon denoncimin, Berisha: Dan Hutra, vrasësi i grave ka mbledhur vota për Rakip Sulin.

Shkodër, sekuestrohet parcela me 1437 rrënjë kanabis, 2 në pranga dhe 2 në kërkim

Shpërthim tritoli në një fasoneri në zonën e Freskut, dëme të shumta materiale

Përmbytet Lezha për 5 minuta

'Acarohet' Felaj, gafa e drejtueses së Kuvendit: Vari lesht

Rikthimi i Bashës në krye të PD, Berisha: Vegël në duar të Ramës

Rama "falenderon" opozitën: Rezultati i zgjedhjeve është edhe vepra juaj Rama kundër maxhorancës….

Rama-Dash Sulës: Vdeksha unë për ty o jetimi im

Bardhi i drejtohet Ramës: Pushtetin ta dhanë Doshi e Dako të shpallur non grata, ti je llumi…

Sula: Çfarë kemi bërë të na rritet rroga? Turp më të madh ska

Tabaku: Punon shqiptari dhe pasurohet oligarku

Dibër/ Mbytet tragjikisht një 13 vjeçar në liqenin e fshatit Shumbat, banorët: Pamë çorapen dhe….

Lëvizja Bashkë i pret rrugen Ahmetajt ne protesten para Kuvendit

Rritja e pagave të deputetëve e ministrave,Qorri:Rroga e tyre 39 herë më e madhe se e pensionistit

Zgjedhjet vendore, Rama takim me Glover

'Zoti kryetar'/Basha i ndërhyn të riut: Të lutem, unë s'jam më kryetar, mu drejtoni Basha ose Lulzim

Përfundon mbledhja e PD-së/ Do e pranojë drejtimin e partisë? Tabaku: Të mos përsëriten gabimet...

Dështimi në 14 maj, deputeti Sula: E pafalshme! Po nuk u bashkuam jemi të marrë fund

PD pa kryetar, Xhaferaj dhe Korreshi me një mendim: Nuk duhet të kandidojë as Berisha dhe as Basha

Basha rikthehet në PD? Alibeaj: Çdo kush ka të drejtë të kandidojë

Berisha: Rama bleu votat, per te 'Fajin e ka Saliu'

Marrëveshja me Britaninë për të burgosurit, Manja jep detaje: Është 2-vjeçare, por mund të rinovohet

Momenti ku Habib Rexha është larguar me vrap pasi ekzekutoi me armë zjarri Arjan Gosën.

Korreshi: Ore a ju marrin këta të dysheqeve? Se iu hap barku atyre per ne.

Berisha: PD nuk do e mbronte votën me armë apo dhunë! Kjo ishte detyra jonë kryesore

Humbja më e thellë në histori ndaj Veliajt/ Këlliçi: Duhet të bashkohemi të gjithë faktorët

Braçe kritika për ligjin e qeverisë për rritjen e pagave. Shqetësuese paga titullarit dhe punonjësit

Deputetët replikojnë për pagat /Spaho: Mos u tallni me njerëzit, në Albcontrol trajtohen me xhakuzi

Rritja e pagave, Shehaj: Rrisim pagat për popullin, jo për vete. Turp. S'duhet të përjashtohemi

PËRGJAKET VENDI I SHENJTË! Dhunohet rojet e Kishës së Laçit, u përplasën me shitësit ambulantë

Kallzimet për 14 Majin, Flamur Noka thirret në SPAK

Rama falenderon dibranët me dajre