Aktualitet

Akuzoi nënën e fëmijës që u vra nga ambulanca në Kakavijë, Blendi Goxhja ‘reflekton’ pak kritikave dhe fshin postimin

Gonxhja, pas reagimeve të shumta kundër tij, ka vendosur që të fshipostimin nga mediat sociale.
Featured image of article: Akuzoi nënën e fëmijës që u vra nga ambulanca në Kakavijë, Blendi Goxhja ‘reflekton’ pak kritikave dhe fshin postimin Postimi dhe Blendi Gonxhja

TIRANË- Kreu i Drejtorisë së Transportit Rrugor, Blendi Gonxhja, ka ‘reflektuar’ pas akuzave që bëri një ditë më parë për nënën e fëmijës 10-vjeçar që u shtyp nga ambulanca teksa po priste radhën në Kakavijë.

Gonxhja, pas reagimeve të shumta kundër tij, ka vendosur që të fshipostimin nga mediat sociale. Nëse kërkon në Facebook-un e zyrtarit të Transportit Rrugor, postimi plot akuza kundër nëse që humbi fëmijën e saj nuk ekziston më.

Por çfarë shkroi një ditë më parë Gonxhja?

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në një reagim në mediat sociale, kreu i Transportit Rrugor, ndër të tjera shprehej se fëmija 10-vjeçar humbi jetën pasi nëna e tij nuk ishte e zonja që ta mbante pranë dhe të mos ta linte në mes të rrugës. Sipas tij ambulanca nuk kishte asnjë faj, por faji i ishte i viktimës.

Po ashtu në një koment në mediat sociale, ai shkruante se kur ambulanca ka sirenat ndezur askush nuk duhet t’i presë rrugën.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment