Aktualitet

Vdekja e 10-vjeçarit në Kakavijë, Blendi Gonxhja nuk tërhiqet: S’lihen fëmijët të kalojnë rrugën vetëm, nuk i prihet rruga ambulancës

Gonxhja shkruan se hetimi do zbulojë gjithçka, por sërish fajin e hedh tek fëmija dhe tek nëna.
Featured image of article: Vdekja e 10-vjeçarit në Kakavijë, Blendi Gonxhja nuk tërhiqet: S’lihen fëmijët të kalojnë rrugën vetëm, nuk i prihet rruga ambulancës Pamje nga aksidenti në Kakavijë

TIRANË- Kreu i Drejtorisë së Transportit Rrugor, Blendi Gonxhja, ka reaguar sërish lidhur me aksidentit fatal që ndodhi dje në Kakavijë, ku ambulanca përplasi për vdekje një 10-vjeçar.

Në një koment në mediat sociale, Gonxhja shkruan se hetimi do zbulojë gjithçka, por sërish fajin e hedh tek fëmija dhe tek nëna. Sipas tij në këtë rast qytetarët nuk janë treguar të kujdesshëm, pasi nuk kanë ndenj

Komenti

ur në korsinë e sigurisë, por i kanë prerë rrugën ambulancës.

 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Sidoqoftë nëse Ambulanca ka patur sirenat ndezur dhe karexhaten e lëvizjes, njerëzit nuk duhet t’i presin rrugën, as të bëjnë vetëgjyqësi e as të rrezikojnë jetën, ndërsa fëmijët as që mendohet të mund të lihen vetëm të kalojnë rrugën në atë moshë ndërsa ka mjete në lëvizje. Hetimi nxjerr çdo gjë, por fatkeqësi e madhe të humbësh jetën kështu, kur radhë a pa radhë, duhet të rrish o në kabine o në krahun e sigurisë të rrugës i mbrojtur dhe nën kujdesin e prindit!”, shkruan Gonxhja.

Edhe një ditë më parë në një reagim kreu i Drejtorisë së Transportit Rrugor, u shpreh se fajin për vdekjen e fëmijës e ka pasur nëna, pasi sipas tij ajo nuk ka qenë e zonja për ta mbajtur atë pranë vetes, por e kanë lënë në rrugë. Aksidenti tragjik ndodhi dje paradite në afërsi të fshatit Bularat, ku ambulanca sipas qytetarë ishte me shpejtësi të madhe ka përplasur për vdekje një 10-vjeçar, i cili bashkë me prindërit kishin dy ditë që prisnin për të kaluar në Greqi.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment