LIVE UPDATES
Aktualitet

“Veç 50 mijë euro ke dërguar!”, gruaja kërcënon burrin me ulërima: Sill djalin ose do të marr policinë!

Palët nuk i janë drejtuar gjykatës për të përcaktuar kujdestarinë apo oraret e takimit. Edhe pse nuk ka vendim gjykate, sërish nëna e djalit mendon se babai nuk ka të drejtë ta mbajë apo ta takojë pa lejen e saj.

2 Prill 2024, 22:11 Nga r.ll
“Veç 50 mijë euro ke dërguar!”, gruaja
foto ilustruese

TIRANË- Pas 9 vitesh martesë, Rolandi e ka gjetur veten të braktisur nga bashkëshortja. Ai emigroi në Gjermani për 2 vite me qëllimin për t’i siguruar asaj dhe djalit një jetë më të mirë, por kur u kthye ajo u zhduk duke marrë me vete edhe të birin.

Rolandi tregoi për “Stop” në Tv Klan se ka 6 muaj pa e takuar të voglin. Fëmija aktualisht rri te gjyshërit dhe ish-vjehrra e pranoi këtë në një video-regjistrim. Ajo konfirmoi se vajza e saj nuk e takon shpesh të birin. Deklaratat e gjyshes janë kontradiktore me fjalët e nënës së djalit dhe tezes së tij.

Palët nuk i janë drejtuar gjykatës për të përcaktuar kujdestarinë apo oraret e takimit. Edhe pse nuk ka vendim gjykate, sërish nëna e djalit mendon se babai nuk ka të drejtë ta mbajë apo ta takojë pa lejen e saj.

Më në fund, kur pas 6 muajsh Rolandi arrin të takojë të birin, ndeshet me kërcënimin e bashkëshortes që i kërkon të kthejë djalin se do ta denoncojë në polici.

Nëna e djalit: Të shkosh dhe të çosh fëmijën tim tek shtëpia, po të them dhe njëherë!

Babai: A jam babai?

Nëna e djalit: Mos më detyro, të të sjell policinë! Mos më detyro të merrem me gjykatë dhe ta takosh njëherë në dy muaj! Të çosh fëmijën brenda orës 6:30! Do bëj denoncim për vjedhje të fëmijës.

Babai: Po jam babai i fëmijës unë.

Nëna e djalit: E ke marrë pa lejen time. E ke marrë pa miratimin tim dhe unë kam të drejtë të bëj denoncim.

Më herët, babai i djalit mori leje për të takuar të birin.

Babai: Të mora të të pyes a e bëre gati djalin, a fole me Elën?

Gjyshja e djalit: Fola me Elën. Për ta takuar tha, ta takojë sa herë të dojë, se është fëmija i vet.

Në vjim të bisedës telefonike me nënën e djalit, Rolandi i kërkon sërish të takojë të birin. Gruaja i thotë se nuk ka dërguar gjë për djalin, edhe pse në fakt Rolandi ka kontribuar me 50 mijë euro për të dy.

Babai: Kam 6 muaj, që s’e kam parë djalin.

Nëna e djalit: Ore nuk më intereson fare sa ke pa e parë ti! Ti ma ke hequr fëmijën prej kopshtit.

Babai: Po ku je ti, që s’kemi një urë komunikimi, se kemi një fëmijë në mes, dua ta di.

Nëna e djalit: Nëse do komunikim, bliji telefon fëmijës dhe fol me fëmijën! Fëmija është mjaft i zgjuar dhe mjaft i rritur, të të marrë në telefon. Ke kontribuar gjë për fëmijën ti?

Babai: Mbi 50 mijë euro kam kontribuar.

Nëna e djalit: Mos përmend çfarë më ke dërguar mua! Për fëmijën, po flas, për fëmijën.

Babai: Për fëmijën tim, vazhdimisht.

Nëna: Kur? Ai fëmija nuk ha? Nuk sëmuret ndonjëherë? Ai fëmija as nuk vishet?/tvklan.al

stop gjermani

Sondazh

Poll

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni