LIVE UPDATES
Aktualitet

Gruaja braktis burrin e më pas djalin, s’ lejon as takimin mes tyre

Rolandi iku i vetëm për shkak të dokumentave dhe qëndroi për 2 vite, gjatë të cilave kontribuonte për familjen e tij.

2 Prill 2024, 22:07 Nga r.ll
Gruaja braktis burrin e më pas djalin, s’ lejon as takimin mes tyre
foto ilustruese

TIRANË- Rolandi është një qytetar që tregon për “Stop” në Tv Klan se prej 9 vitesh ka qenë i martuar dhe në 2019-ën është bërë baba i një djali. Në atë kohë është larguar në Gjermani për të punuar dhe për t’i siguruar familjes të ardhura. Rolandi iku i vetëm për shkak të dokumentave dhe qëndroi për 2 vite, gjatë të cilave kontribuonte për familjen e tij.

Por kur ishte ende në Gjermani, bashkëshortja e tij vendosi t’i japë fund marrëdhënies së tyre, shkëputi çdo kontakt dhe kur Rolandi u kthye në Shqipëri, e takonte djalin vetëm tek kopshti. Rolandi thotë se e ëma e djalit ka krijuar jetë të re dhe e ka lënë fëmijën tek prindërit e saj. Ai shprehet se ka 6 muaj pa e takuar të birin sepse nuk e lejojnë.

“Është shumë e rëndë. Djali ka mbetur jetim me baba dhe me nënë gjallë se s’po rri as me babain, as me nënën”, shprehet Rolandi.

Fëmija aktualisht rri te gjyshërit dhe ish-vjehrra e pranon këtë në një video-regjistrim. Mes rreshtave kuptohet se e ëma e takon rrallë të birin.

Motra e qytetarit: Nënës i takon, se është fëmija nën moshë, është fëmija i vogël…

Gjyshja e djalit: Unë kam detyrën ta rris deri në moshën 18 vjeç, atëherë ka lirinë vetë.

Motra e qytetarit: Ti e ke marrë si detyrë përsipër. E ke marrë ta rrisësh deri 18 vjeç.

Gjyshja e djalit: Po, e rris vetë.

Motra e qytetarit: Ela e ka pranuar këtë gjë? (nëna e djalit)

Gjyshja e djalit: Po! Pse?

Motra e qytetarit: Jo! Dakord, se tek nëna e vet, pse mos të pranojë? Të lumtë që i ke dalë për zot, por edhe Landi ka investuar, se deri sot kopshti është paguar…

Gjyshja e djalit: Ka bërë detyrën e vet.

Motra e qytetarit: Them ka bërë detyrën, ka dhe të drejta, se kur bën detyrën, e ka dhe njëfarë të drejte, të shikojë fëmijën.

Gjyshja e djalit: Para orës 6, të marrësh në telefon, mirë! Pas orës 8 do flejë.

Motra e qytetarit: Pas orës 8…mirë, mirë, se s’të marr aq vonë as unë, jo. Po gjatë ditës, që je tek puna, me kë rri?

Gjyshja e djalit: Po kam gocën tek shtëpia, tjetrën.

Motra e qytetarit: Po Ela, a vjen e takon ndonjëherë?

Gjyshja e djalit: Edhe Ela e takon. Vjen dhe Ela nga një natë.

Motra e qytetarit: Të takoj djalin është krejt puna, se dhe ai do një urë komunikimi. Unë po të marr ty, dakord. Unë po e takoj, por kur të vijë Landi, se ai është në Gjermani. Sikur të vijë, si mund ta takojë fëmijën?

Gjyshja e djalit: Aa me ne Landi nuk…

Motra e qytetarit: Nuk mund të ketë kontakt me ju?

Gjyshja e djalit: Jo, jo!

Motra e qytetarit: Me Elën s’ka, se s’ia ka numrat.

Gjyshja e djalit: Nuk i lë policia të takohen, nuk mund të takohen hiç fare.

“Stop” mori edhe përgjigjet e palës tjetër ku duket se janë kontradiktore me versionin e gjyshes që konfirmoi se djali jeton me të.

Gjyshja e djalit: Me Elën rri djali.

Babai: Po Ela nuk jeton te shtëpia juaj?

Gjyshja e djalit:  Jeton, s’jeton, çuni rri me Elën.

Babai: Si jeton, s’jeton, djali po rri me ju, nuk po rri me Elën djali.  Ku jeton vajza jote?

Gjyshja e djalit:  Jeton atje, ku ka pas jetuar.

Babai: Ku?

Gjyshja e djalit: Në Astir, pse? Djali vjen rrallë dhe shkon tek Ela, rri tek Ela. Ditën e mbaj unë, natën rri tek Ela.

Babai: Djali rri përnatë aty.

Gjyshja e djalit:  Jo, jo! E ke gabim!

Nëna e fëmijës: Në këtë orar unë marr fëmijën. E çoj në orën 11-12 ose në 2, kur vijnë njerëzit e mi prej pune dhe e marr në orën 6-7.

Tezja e djalit:

Tezja e djalit: Unë jam tezja e djalit dhe djali rri këtu, derisa të vijë nëna e vet nga puna.

 Gazetarja: Fëmija nuk qëndron gjatë gjithë kohës këtu? Ku jeton nëna?

Tezja e djalit: Këtu jeton.

Gazetarja: Jeton dhe nëna këtu?

Tezja e djalit: Këtu jeton. Këtu është fëmija, nëna e vet është në punë./tvklan.al

stop gjermani

Sondazh

Poll

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni