LIVE UPDATES
Aktualitet

VD- Vrasja e Laureta Sulos në Vlorë, familja e bashkëshortit hedh akuza për tradhëti

Prindër të dy fëmijëve Lavdosh dhe Laureta Sulo prej shumë vitesh ishin në një konflikt me ish-mikun e familjes Luan Sejdiraj.

27 Shtator 2022, 08:50 Nga A.B
VD- Vrasja e Laureta Sulos në Vlorë, familja e bashkëshortit hedh
Laureta Sulo

TIRANË- Vrasja tragjike e Laureta Sulo (Fejzullai) në Vlorë më 25 Qershor të vitit 2019 nga ana e bashkëshortit ndodhi për shkak të tradhëtisë, pretendojnë familjarët e Lavdosh Sulos.

Prindër të dy fëmijëve Lavdosh dhe Laureta Sulo prej shumë vitesh ishin në një konflikt me ish-mikun e familjes Luan Sejdiraj. Konflikt për të cilin komisariati, Prokuroria dhe Gjykata e këtij qyteti ishte vënë në dijeni nga kallëzimet, paditë, procedimet, gjykimet që ata kishin bërë ndaj tij.

Ajo për të cilën vetëm njëherë ishte dënuar Luan Sejdiraj ishte përndjekja ndaj bashkëshortes së Lavdosh Sulos.

49-vjeçari nga Vlora babai i 3 vajzave është me profesion shofer dhe ka në pronësi një kamion.

Madje në ngjarjen në fjalë ai ishte dhe konfliktuar me djalin e të ndjerës. Në disa prej kallëzimeve, Laureta u tregonte oficerëve të  policisë se Luani e kërcënonte se do i vriste fëmijët. Lavdosh Sulo e kishte vrarë bashkëshorten për arsye xhelozie pasi kishte mësuar se kjo e fundit kishte patur marrëdhënie me Luan Sejdiraj.

Por një javë para krimit makabër, vëllai i Lavdoshit, Arben Sulo i cili kishte pak kohë që ishte kthyer nga Italia kishte tentuar ta vriste Luan Sejdiraj pasi ky i fundit po vijonte përndjekjen ndaj vëllait të saj.

Laureta Sulo kishte pranuar në një prej kallëzimeve se kishte patur marrëdhënie dashurie shumë vite më parë me Luanin në kohën kur kishte patur mosmarrëveshje me bashkëshortin. Në momentin që ka rregulluar sërish marrëdhëniet me burrin ka kërkuar që të ndahej me Luanin, por ky i fundit nuk ka pranuar të heqë dore duke e kthyer në një makth jetën për 43-vjeçaren./TVKLAN

laureta sulo

Sondazh

Poll

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

Newsroom 8 | MJEKU: EDHE UNË BËRA THIRRJE TË FIKEJ TV

Newsroom 8 | FJONA ÇELA: MEDIAT OPOZITARE U DISKRIMINUAN