LIVE UPDATES
Aktualitet

Tjetërsohet Parku i Rekreacionit në Farkë, Skëndaj nxjerr pamjet: Gati resorti me vila

Skëndaj thotë se Bashkia ka nisur punën për ta betonizuar dhe për të vendosur sipërfaqet në funksion për ndërtimin e vilave.

27 Shtator 2022, 08:01 Nga A.B
Tjetërsohet Parku i Rekreacionit në Farkë, Skëndaj nxjerr
Parku

TIRANË- Gazetari Erjon Skëndaj ka ndarë pamjet nga punimet që po bëhen në Parkun e Rekreacionit në Farkë. Ai bën të ditur se Bashkia ka nisur punën për ta betonizuar dhe për të vendosur sipërfaqet në funksion për ndërtimin e vilave. Gazetari thekson se Kryebashkiaku i Tiranës, Erjon Veliaj ka harruar se ka marrë votën për ta bërë kryeqytetin të jetueshëm e jo të zhdukë edhe ato pak hapesira të gjelbërta që kemi.

'Nga park rekreacioni ne "park resortesh me vila". Si po tjetersohet Parku i Farkes nga lejet e Bashkise Tirane!? Nga sa po ndodh ne realitet edhe shetitorja qe po nderton bashkia eshte fiks ne funksion te vilave dhe aspak te qytetit e qytetareve qe mashtrohen nga mengjesi ne darke me propaganden e mushkrise se dyte te Tiranes. Edhe dicka tjeter, pronareve legjitim te tokes, tironsave te vjeter, u ndalohet te ngulin nje gozhde e te vendosin nje tulle ne pronen e tyre, qe ua ka lene trashegim baba e gjyshi, deri diten kur vjen sekseri qe ben marreveshjen dhe fap toka hiqet nga parku i rekreacionit dhe transformohet ne truall ndertimi, stil i vjeter ky porse sot eshte kthyer ne art. Po normal se refreni i Lalit eshte "zhvillimi Tirones" dhe se po i ngre "vleren prones", fiks si nje agjent imobiliar qe merr komision pas cdo shitjeje. Po pyetja eshte se ciles prone po i ngre vleren Lali? Dhe me cfare kostoje? Kryebashkiaku harron se ka marre voten per ta bere Tiranen te jetueshme e jo te na zhduk edhe ato pak hapesira te gjelberta qe na i la "Xhaxhi", ne emer te zhvillimit! Vleren me te madhe prona e ka ne zonen e ish Bllokut po ai eshte vendi me i pajetueshem si per cilesine ajrit, zhurmat, mungesen e parkingjeve, mungesen e bimesise se normal cdo meter toke aty betonizohet pa nje pa dy pasi "betoni" aty kap shifren rekord ne kryeqytet. Duket qarte se te njejtin vizion kryebashkiaku kerkon ta shtrije kudo ne Tirane ku ka mbetur ende "aksidentalisht" gjelberim. E keni parasysh vete, parku i Liqenit Artificial, Liqeni i Thate, kodrat ne dalje te Tiranes drejt Elbasanit, Unaza e Madhe verilindore drejt Tegut, Liqeni i Farkes, e pse jo edhe pallati i Brigadave, Kopshti Botanik, etj. Shikoni pamjet dhe gjykojini vete se cfare ndodh ne Liqenin e Farkes dhe cfare propagandon Erjon Veliaj ne materialet qe i filmon vete e qe me pas i servir per mediat si live!'- shkruan Skëndaj.

parku ne farke erjon skendaj

Sondazh

Poll

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!