LIVE UPDATES
Aktualitet

VD- Detaje nga ngjarja tragjike në New York, flasin fqinjët: Kishte ditëlindjen, ju ankua nënën së tij

një zëdhënëse e policisë tha se Belliu mund të ketë patur probleme të shëndetit mendor, gjë që ka nxitur veprimin e tij, por ende po hetohen të gjitha pistat e mundshme. Belliu ishte shfaqur i zemëruar të premten, thanë fqinjët dhe gruaja e mbikëqyrësit të ndërtesës.

7 Gusht 2022, 08:02 Nga d.a.

VD- Detaje nga ngjarja tragjike në New York, flasin fqinjët: Kishte


florind belliu

SHBA- Detaje të reja janë zbuluar nga ngjarja tragjike ku aktori 35-vjeçar Florind Belliu hodhi nga ballkoni gruan e tij shtatzënë, Ornela Belliu dhe më pas u vetëflijua.

Sipas NYP, një zëdhënëse e policisë tha se Belliu mund të ketë patur probleme të shëndetit mendor, gjë që ka nxitur veprimin e tij, por ende po hetohen të gjitha pistat e mundshme. Belliu ishte shfaqur i zemëruar të premten, thanë fqinjët dhe gruaja e mbikëqyrësit të ndërtesës.

"Dëgjova disa zhurma, pastaj pashë jashtë dhe pashë dy trupa. Mund të thuash se ata kishin vdekur. Unë u trondita. Kishte shumë gjak. Është e trishtueshme po mendoj për fëmijët e tyre" tha një banor i habitur i ndërtesës Cruger Avenue, i cili nuk pranoi të jepte emrin e tij.

Frank Mussumeci, një punëtor ndërtimi, tha se një anëtar i ekuipazhit të tij ishte duke pirë kafe pranë portës së rrugës kur dëgjoi një bum, si një copë e madhe çeliku që përplasej në tokë. Pastaj ai dëgjoi një fëmijë duke bërtitur, 'Mama, Mama'. Ai vajti mbi portë dhe pa dy trupa atje.

Tragjedia e dyfishtë la të afërmit të habitur, të cilët nuk pranuan të komentojnë, duke u përqafuar dhe qarë në trotuar. Nëna e shkatërruar e Florindit u pa duke vajtuar nga dhimbja.

Çifti dhe dy djemtë e tyre të vegjël u vendosën në ndërtesë tre muaj më parë, tha fqinji i tyre fqinj. 

"Eshte e frikshme. Trupat janë ende aty”, vuri në dukje fqinji.

Bashkëshortja e super ndërtesës, Shadie Perkaj, tha se kishte dëgjuar “si bam!”. dhe më pas duke bërtitur të shtunën në mëngjes.

Mendova se mbase po ziheshin lart dhe ndoshta djali që po pastronte plehrat thirri policinë, pas pesë minutash erdhi policia”, tha Perkaj, duke shtuar se çifti ishte “shqiptar si ne. I kam parë gjithmonë duke blerë gjëra për shtëpinë, si çdo ditë së bashku, me dy fëmijë së bashku, nuk e kuptuam se kishte diçka që nuk shkonte.

Pas reflektimit, Perkaj tha se burri ishte shpesh i zemëruar, "si i keq" dhe gruaja ishte "e qetë". Ajo beson se çifti ishte i martuar prej gjashtë vitesh.

Sot kishte ditëlindjen, më tha nëna e tij. Ai sapo foli me mamanë e tij në mëngjes”, tha Perkaj, duke shtuar se ishte ankuar se nuk mund të hapte dritaret e banesës së tij.

Punonjësi i ndërtimit Harold Johnson tha se ai u takua me çiftin rreth orës 22:30 të së premtes dhe e pyeti nëse gjithçka ishte në rregull.

“Unë pashë që sytë e tij ishin vërtet të zmadhuar, sikur ishte i zemëruar dhe nuk më është përgjigjur, ai vetëm ka tërhequr gruan e tij dhe vazhdoi." tha Johnson, përpara se të shtonte se përpara se çifti të transferohej, burri donte që ai të priste rojet e dritareve të apartamentit.

Trupat e burrit, 35 vjeç dhe gruas, 28 vjeç, u gjetën në oborrin e pasmë të  2199 Cruger Ave rreth orës 9:15 të mëngjesit të së shtunës, tha policia. Detektivët po hetojnë të gjitha këndvështrimet e mundshme, vetëvrasje të dyfishtë, vetëvrasje me vrasje, tha policia. 

florind belliu ornela belliu shadie perkaj

Sondazh

Poll

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE

Pellusha, rripa e çanta markash kontrabandë, arrestohet pronari i 5 dyqaneve në Tiranë e Durrës

Mandati i Xhaçkës, Bushka: Duam kohë për raportin. Alibeaj: Mos nxirrni sebepe

Dashnor Sula shpërndan "paund" në Kuvend, i lë ca para edhe Ramës tek vendi

Autor i 4 vjedhjeve në banesa dhe biznese, vihet në pranga 35-vjeçari në Tiranë

Aksident me vdekje në Korçë, zetori përplas motorin, dy persona të vdekur

PD kërkon përballje me Nanon:Trego ç’bisedove me Lamin për Martinajn. Naço:S’e lejon sekreti hetimor

“Ekstradoni kriminelët nga Dubai”, Noka shtron kërkesën. Naço: Na jep informacione nëse ke

Noka kërkon llogari për Martinajn, Kuko: Jam këtu për tjetër gjë, Deputeti:Po thërrasim Kulturën pra

Salianji: Ekstradoni kriminelët nga Dubai, këtu kërcet pushka, atje hapet shmapanja. Kuko:I takon MD

Salianji: Në Shqipëri kërcet pushka, në Dubai hapet shampanjë! Krerët e grupeve kriminale të lirë

Ka shkuar mirë? Rama del i qeshur nga "Vila 30", i hedh dorën në qafë Kurtit

E PAPRITUR! Rama zhvillon takim 'kokë më kokë' me Kurtin në Tiranë

'RING'/ Kontrabandë nga Libia në Durrës, sekuestrohen 2275 ton naftë, arrestohen 4 persona

Marrëveshja Shqipëri-Emirate të Bashkuara, Alibeaj: Kush kryen krime është në Dubai

Shqiptarët me gomone drejt Anglisë, Ministria e Brendshme: Nuk është fenomen i panjohur

Noka kërkon 'llogari' për zhdukjen e Martinajn: A ka informacion Qeveria? Thonë e gjeti hasmi

Bushka- Alibeajt: Ti je anatemuar në publik. Deputeti: Po e di, merr masë nëse shkela etikën

Çantën e mbushur me detonatorë e C4, arrestohet sa zbret nga urbani 44-vjeçari në Shijak

'Po u thonë diçka politikës shqiptare'/ Alibeaj: Çunat e Londrës vijnë në Bllok me makina angleze

Shqiptarët drejt Britanisë, Alibeaj: Largohen për të qëndruar në shtëpi bari, sa të rinj janë atje?

'Ligjet'/ Memorandumi Shqipëri-Britani e Madhe për emigracionin, Sula: Pse u miratua me urgjencë?

'Territorialja'/ PS kundërshton propozimin e PD, Balla: I qëndrojmë ndarjes aktuale me 61 Bashki

Balla: Bashkëpuntorët e sigurimit të shtetit sillen sikur nuk u ka hyrë asgjë në këmbë

'Të hetohet Berisha', Balla: Dua përgjigje nga SPAK, PS qëndron ndarjes aktuale të Bashkive

Xhixho përplaset me kryebashkiakun Suli për shkollën "Ibrahim Basha": Pse s'është ndërtuar?

Transportonte 17 emigrantë të paligjshëm, arrestohet 35-vjeçari në Qafë-Botë

Hajdari: Të dalim në protesta, një grup njerëzish me në krye Ramën po uzurpojnë pushtetet

Përkujtimohet Azem Hajdari,djemtë i shkojnë me nuset për dore,Rudina merr të bijën, s'mungon Berisha

Veliaj s'përmbahet përballë gjimnazistëve/ Tregon idenë e tij për një shkollë të mirë: Si hotel

24 vite nga vrasja e Hajdarit/ Berisha: Hyri në histori, për 3 ditë rrëzoi regjimin

Shqiptarët dynden drejt Britanisë, ambasadori: Pasurimi i shpejtë ju çon drejt drogës

Deputetja i kthehet keq ish-zv.kryeministrit: Ahmetaj po deshe ta liroj vendin ta drejtosh

Sulmi ndaj sistemeve/ Salianji dhe Noka kërkesë AKSHI-t: Pse nuk u garantua siguria?

Arsimimi në Shqipëri, Yuri Kim: Faktor kyç, ndikon në përparimin tuaj

'Fëmijët kanë mundësi të punësohen'/ Rama: 11-vjeçarja në Shenavlash mbante shtëpinë me para

Abetarja e unifikuar/ Rama: Maqedonia parimisht dakord, diskutuam me Malin e Zi dhe Serbinë

Dëgjohet muzikë në Kongres, Rama: Jetojnë me ‘radio’ në xhep, njëri më tha është zilja e gruas

Kongresi, Rama: Kërcënimi ndaj gjuhës është i madh, do diskutojmë futjen e saj në çdo nivel arsimi

Rama mbledh Kongresin e Arsimit, Yuri Kim ende përgjumshëm

Dita e parë e shkollës, Rama këshillon të vegjëlit: Bëni qef dhe punë

Shtëpinë e kishte kthyer në “dyqan”, arrestohet i riu në Fier, e spiunuan për "Zastava"

Hakerat e Iranit futen në sistemin e kamerave të kufijve shqiptarë! Publikojnë videon

Sulmi kibernetik, radhë të gjata në doganën e Bllatës

Probleme me sistemin TIMS në Kapshticë, po punohet me regjistra