LIVE UPDATES
Aktualitet

Dhunoi 21-vjeçaren në palestër dhe më pas u kap me drogë, lihet në burg 48-vjeçari shqiptar

48-vjeçari shqiptar dy ditë pas denoncimit të pronares së palestrës, e cila publikoi dhe pamjet e dhunës, u kap me drogë, armë pa leje dhe municione, si dhe marrjen e mallrave të vjedhura dhe veprat kundër dopingut.

7 Gusht 2022, 07:47 Nga d.a.
Dhunoi 21-vjeçaren në palestër dhe më pas u kap me
malli i sekuestruar

ITALI- Edmond Xhafa është lënë në burg pasi ditën e djeshme doli në seancën dëgjimore në Porta Nuova të Italisë ku disa ditë më parë rrahu një 21-vjeçare në palestër dhe më pas u kap me drogë.

Sipas mediave vendase, 48-vjeçari shqiptar dy ditë pas denoncimit të pronares së palestrës, e cila publikoi dhe pamjet e dhunës, u kap me drogë, armë pa leje dhe municione, si dhe marrjen e mallrave të vjedhura dhe veprat kundër dopingut. Me të, të martën e kaluar, gjatë një blici nga karabinierët, në pranga përfundoi edhe shoku i tij Fabrizio Zaramelli, 53 vjeç. 

Dje të dy janë marrë në pyetje nga gjyqtari hetues Nicola Colantonio. Shqiptari i mbrojtur nga avokati Giuseppe Piserchia ka shfrytëzuar të drejtën për të mos u përgjigjur ndërsa Zaramelli i ndihmuar nga avokati Paolo Zaccardi përsëriti atë që i kishte thënë menjëherë karabinierëve, se 160 gram kokainë, arma me 58 fishekë dhe anabolikët e gjetur në shtëpinë e tij teksa stërvitej me Xhafën, nuk janë të tijat. 

"Unë. nuk kam asnjë lidhje me këtë histori".-tha ai.

Nga hetimet rezultoi se armët dhe plumbat ishin vjedhur në vitin 2019 nga një shtëpi në Francavilla. Në përfundim të marrjes në pyetje, gjyqtari vërtetoi arrestimet për shkak të rrezikut të përsëritjes së krimeve. Avokatët e tyre tani do të shqyrtojnë nëse do të paraqesin një kërkesë në gjykatën e rishikimit.

Në një video të publikuar nga pronarja e një palestre në Porta Nova Xhafa shihet teksa godet dhunshëm një 21-vjeçare e cila po stërvitej aty. Vajza, edhe pse ka marrë disa lëndime, nuk ka bërë denoncim në polici por ka qenë pronarja e palestrës e cila ka denoncuar Xhafën, ende nuk dihen motivet e dhunës ndaj së resë.

edmond xhafa policia italiane fabrizio zaramelli

Sondazh

Poll

Dosja Sot Date 30 Mars

Dosja Sot Date 30 Mars

Zbulohen mbi 2 mijë fidanë kanabisi në Velipojë arrestohet 55-vjeçari, në kërkim vëllai i tij

Lapsusi frojdian i Berishës, ngatërron Masakrën e Lumës me atë elektorale në vitin 2013

Dosja Sot Date 29 mars

Arrestohet gjermani në Tiranë, i dënuar për shpërndarje të materialeve pornografike

Arrestohet 25-vjeçari në Tiranë, drejtonte mjetin nën efektin e lëndëve narkotike e kryente manovra

Pamje nga 27 serat me kanabis në Koplik, si ishte kthyer gropa e interteve në plantacione hahashi

Dosja Sot Date 28 mars

Tokat preken nga projekti/ Banorët e Bërxullës në protestë

Dosja Sot date 27 mars

Hetimet për lobingun/“Do dorëzoni dosjen në prokurori?” Berisha: Asnjë qindarkë ruse s’ka hyrë në PD

Bejko kandidat në Tiranë,Berisha: Vegla që përdor Basha dhe Rama kundër pluralizmit, vijnë nga mafia

Qëllohet me breshëri plumbash drejt Top Channel, vritet roja, gjendet e djegur makina e atentatorëve

Merr flak makina mbrenda ne garazh

Dosja Sot date 25 mars

Dosja Sot Date 24 mars

Ndiqte ambulancën që ishte në shërbim emergjence, gjobitet me 300 mijë lekë drejtuesi i mjetit

Skandal në Ali Dem", administratori vendos çip në pallat, banorët ngelin jashtë, mbërrin policia

Dosja Sot date 23 mars

Kryeministri Rama takohet me Rishi Sunak në Londër

Dosja Sot Date 22 mars

"Maskat" aksion në Tiranë, prangosën 20 'korrierë' të grupeve kriminale

Dosja Sot Date 21 mars

'Ka ra zjarr në Surrel!'/ Braçe "tremb" socialistët me LAJMIN E FUNDIT, Qefalia më i shqetësuari

Dosja Sot Date 20 Mars

Berisha i bën thirrje punonjësve të administratës të mos bëhen pjesë e krimit elektoral.

Dosja Sot Date 18 Mars

Burgosja e nënës lehonë/Flet Diana Bahçja: Qaja ditë e natë, por nuk donin t’ia dinin

Qarkullonte me 305 km/h, Cllevio Serbiano e filmonte, shoqërohet në Polici Aleks Vishaj

Dosja Sot Date 17 Mars

U fut në burg 8 ditë pasi lindi, Diana Bahçja: Nuk më lanë të takoja beben

'Shtëpi bari' brenda ish-tuneli të ushtrisë në Krujë, sekuestrohen 390 bimë cannabis sativa

Dosja Sot Date 16 Mars

Tërheqje apo pezullim? Si dredhoi Rama sy për sy me Borrel për 'pasaportat e arta'

Banorët e lagjes Demokracia ne Mamurras bllokojnë rrugën, Cara premtoi rehabilitim te rrugës ne...

Abuzimi me tenderin 3.2 mld lekë, BKH ‘zbarkon’ në zyrat e bashkisë së Bulqizës, sekuestron dosje

Dosja Sot Date 15 Mars

Këshilli i Legjislacionit mbyllet mes debateve, Bardhi ngrihet në këmbë: Shkelni kushtetutën e ikni

"Kryeministri i Shqipërisë si dhuratë e perëndisë", grupi polifonik i dedikon këngë Edi Ramës

Hidhet shorti, Koli Bele caktohet relatori për shqyrtimin e ankimimit të grupit të Alibeajt

Dosja sot Date 14 Mars

Shitësja në panair kërkon t’i dhurojë çantën bashkëshortes, Berisha refuzon: Sot vetëm blihet

Procedohen 70 drejtues mjetesh në 24 orët e fundit, u kapën me shpejtësi të lartë dhe duke bërë gara

Dosja sot Date 13 mars

Kapen 4 rumunë në Vlorë, po kalonin 260 kg kanabis me kamper në Greqi, 5 në kërkim

'Paç fatin e Lali Erit'- Kunjat e Ramës për Veliajn, teksa i dha shansin e tretë për Tiranën?

Rama: Në rrezik të madh tregu, sipërmarrësit të rrisin pagat

Meta pas takimit me Berishen : Aleancë e jashtëzakonshme, pas 15 majit fitojmë shumicën e bashkive

Masakra e Don Boskos, familja Paja hap dyert e mortit, zona me shiritin 'skenë krimi'

'Kasapanë' brenda lokalit! Atentat mafioz, vdes banakierja.5 të plagosur, mes tyre një fëmijë