LIVE UPDATES
Aktualitet

“S’i jap dorën këtij”/ ‘Guida’ e turistëve anglezë denoncon infermierin nga Durrësi: Nuk ndërroi fashon, refuzoi pacientin

Sipas denoncuesit, infermieri nuk pranoi të vendoste dorezat gjatë kohës që duhet të bënte ndryshimin e fashove. Edhe në momentin që turisti kishte dashur t’i jepte dorën në shenjë repsekti, infermieri e kishte refuzuar.

23 Shtator 2022, 22:38 Nga F.M
“S’i jap dorën këtij”/ ‘Guida’ e
Spitali i Durrësit

TIRANË- Një shoqërues i një grupi anglezësh në Shqipëri ka denoncuar sjelljen e një prej infermierëve të spitalit rajonal të Durrësit. Në një denoncim të bërë publik në faqen zyrtare ‘Shoqata e Infermierëve të Shqipërisë’, personi që identifikohet si Sokol Lahi e përshkruan infermierin në fjalë si një person rreth moshës 60 vjeç që ishte në turn tek mikro-kirurgjia më datë 22 shtator, në orën 15:45.

Sipas denoncuesit, infermieri nuk pranoi të vendoste dorezat gjatë kohës që duhet të bënte ndryshimin e fashove. Edhe në momentin që turisti kishte dashur t’i jepte dorën në shenjë repsekti, infermieri e kishte refuzuar.

Denoncimi:

Pershendetje. Une jam Sokol Lahi, shoqerues e nje grupi anglezesh ne Shqiperi. Me duhet te raportoj sjelljen jo-humane, harbute dhe jo profesionale te nje prej infermereve te spitalit rajonal ne Durres. Mbreme nje prej turisteve pesoi nje aksident, dhe u detyruam ta dergojme ne spital. Sot na u desh te shkonim serish qe te ndryshonim fashot. Fatkeqesisht nuk arrita tja marr emrin infermierit ne turn, por eshte nje person rreth te 60-ve, i cili ishte ne turn tek mikro-kirurgjia, me dt 22 shtator 2022, ora 15.45. Infermieri nuk pranoi te vendoste dorezat gjate kohes qe duhen bere ndryshim i fashove per nje pacient te huaj (turist, 86 vjec, me emrin Anthony Hitchens) edhe pse une instistova, dhe gjithashtu ne momentin qe pacienti i zgjati doren per ta falenderuar, ne shenje respekti, infermieri refuzon tja jape doren duke thene qe "nuk ja jap doren une ketij". Theksoj se pacienti nuk kishte asnje njohje te meparshme personale me infermierin. Kjo sjellje prej harbuti, jo miqesore, dhe jo profesionale transmetoi nje experience te keqe tek pacienti. Lutem qe ky mesazh te mos shkoje ne vesh te shurdher, por te ndiqet si rast, pasi po japim nje imazh te keq sa i perket cilesi se sherbimit ne sherbimin spitalor, me te tille persona. Faleminderit, Sokol Lahi.

shoqata e infermiereve shqiptare spitali rajonal durres

Sondazh

Poll

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

Newsroom 8 | MJEKU: EDHE UNË BËRA THIRRJE TË FIKEJ TV

Newsroom 8 | FJONA ÇELA: MEDIAT OPOZITARE U DISKRIMINUAN