LIVE UPDATES
Aktualitet

EMRI/ Shqiptari kapet me 15 mijë paund drogë, dëshmia: Po i beja nder një shoku

Walesonline shkruan se shqiptari u kap në flagrancë nga policia me drogën në thasë ngrirëse teksa dilte nga një shtëpi.

23 Shtator 2022, 20:52 Nga DOSJA
EMRI/ Shqiptari kapet me 15 mijë paund drogë, dëshmia: Po i beja
Kanabis

ANGLI- Një korrier droge, i cili pretendonte se po i bënte një nder një shoku u gjet duke mbajtur kanabis me vlerë deri në 15,000 £ w Angli. Walesonline shkruan se shqiptari u kap në flagrancë nga policia me drogën në thasë ngrirëse teksa dilte nga një shtëpi.

Feriz Arifaj u zbulua me kanabis nga një oficer në patrullë në Cwmbran më 12 qershor. Në orën 13:30 oficeri pa një Mercedes të zi, në të cilin i pandehuri ishte një pasagjer në sediljen e përparme, duke vozitur në rrugën Chapel. Një seancë dëgjimore në Gjykatën e Cardiff Crown të ​​premten dëgjoi që Arifaj la makinën dhe hyri në një shtëpi në Chapel Street, por u largua dy minuta më vonë duke mbajtur dy çanta ngrirëse të ngarkuara rëndë. Teksa vëzhgoi të pandehurin, oficeri ndjeu aromën e kanabisit.

Prokurori Nuhu Gobir tha se oficeri iu afrua Arifajt i cili dukej i befasuar dhe i vendosi çantat në dysheme. Ai është identifikuar si punonjës policie dhe ka ndaluar të pandehurin dhe e ka kontrolluar. Brenda thasëve të ngrirjes Aldi kishte tre thasë të mbushur me vakum me kanabis. Arifaj u arrestua dhe iu gjetën 9,000 £ para në dorë dhe çelësat e pronës në rrugën Chapel, ku i pandehuri kishte hyrë. 

Kanabisi me lule femërore peshonte gjithsej tre kilogramë dhe kishte një vlerë të përbashkët me shumicë midis 9,600 dhe 15,000 £. Arifaj u deklarua fajtor për posedim me qëllim të furnizimit me kanabis dhe posedim të pasurisë kriminale mbi bazën se ai po vepronte si korrier. Gjykata dëgjoi se i pandehuri ishte intervistuar nga një oficer sprovues i cili tha se Arifaj ishte i martuar për 18 vjet dhe nuk kishte probleme me drogën apo alkoolin. Ai pretendoi se pranoi të transportonte drogën si një "favor" pasi në Shqipëri, miqtë i bëjnw favore njëri-tjetrit, por tani ai kishte marrë një mësim të dobishëm.

feriz arifaj shqiptaret ne britani

Sondazh

Poll

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

Newsroom 8 | MJEKU: EDHE UNË BËRA THIRRJE TË FIKEJ TV

Newsroom 8 | FJONA ÇELA: MEDIAT OPOZITARE U DISKRIMINUAN