LIVE UPDATES
Aktualitet

Shkuan për t'i vrarë, por nuk i njihnin, Martinaj u çon 'killerave' foto të Durim Bamit dhe Gentian Koçit: E kemi në xhep se i kam futur një shoqe

Në dosjen hetimore, thuhet se grupi i vrasësve që Martinaj dhe Ndoka kishin dërguar në Ksamil për ta ekzkutuar, nuk i njihnin mirë me fytyrë Durim Bamin dhe Gentian Koçin.

20 Maj 2024, 14:13 Nga I.A
Shkuan për t'i vrarë, por nuk i njihnin, Martinaj u çon
Arben Ndoka dhe Durim Bami

TIRANË- Dosja.al ka zbardhur detaje të tjera nga tentativat për të vrarë Durim Bamin me porosi të ish-deputetit socialist Arben Ndoka dhe Ervis Martinaj. Në dosjen hetimore, thuhet se grupi i vrasësve që Martinaj dhe Ndoka kishin dërguar në Ksamil për ta ekzkutuar, nuk i njihnin mirë me fytyrë Durim Bamin dhe Gentian Koçin.

Për të mos pasur keqkuptime, Martinaj i ka dërguar foto të Bamit dhe Koçit 'killerave' ndërkohë që dhe i përshkuan pamjet e jashtme. Por ndërkohë që ata arritën që të largohen nga vendi, Martinaj i porosit që të vazhdojnë të rrinë aty.

"Shume afer e mban ate Gent Kocin ai kurva, por kete e kemi ne xhep se i kam fut nje shoqen time," i shkruan Martinaj-Ndokës. 

Pjesë nga Dosja hetimore:

113. Me date 18.08.2020, shtetasi Arben Ndoka komunikon me shtetasin Ervis Martinaj ku diskutojne ne lidhje me automjetin ge ju kishte siguruar Ervis Martinaj. Arben Ndoka ia konfirmon qe e kane marre por kane probleme se personat ge kane shkuar ne Sarande nuk e njohin mire si fytyre shtetasin Durim Bami. Ervis Martinaj i dergon disa fotografi te shtetasve Durim Bami dhe Gentian Koçi. Arben Ndoka e informon shtetasin Ervis Martinaj qe nje grup e ka pozicionar ne rruge ne zonën e Durrêsit ndérsa dy grupe jane ne Sarande ne vezhgim.

Ervis Martianj i shkruan duke e pyetur nese e more makinën dhe Arben Ndoka i pergiigiet qü e mora dhe jane ne aksion por kemi problem se informatoret ge kanë shku atje nuk enjohin mire dhe me duket se eshte nis per ktej. Ne grup este ne rruge dhe dy grupe jane atje po ato ge jane atje nuk e njohin mire.

Ervis Martinaj i shprehet qe me mjeker eshte ai mut, a nuk ju jep info Genti. Ervis Martinaj i dërgon foton e Gent Koçit dhe i thote qe ky rin me to dhe kane hap nje lokal ne Verion. Arben Ndoka e pyet nise ke nje person te lire qe te shkoje e te vendoset ne Rrogozhine te shikoj per benzin e bardhe qe eshte nise ai se i kam cu dike dhe spo me pergjigjet ne telefon. I kam cu giithe njerzit andej ndersa kta po presin ne Shkozet. Por me duhet lajmi qe benzi po jen. Ai eshte nis me ardh por personi ge kam cu me pa rruges nuk po me perg/igjet. Benz i bardhe me targa Germane me ate ka hip. Ervis Martinaj i shprehet se mos na ndron makine rruges kam hall. Arben Ndoka shkruan ge kam dy makina ne Kamil dhe njerën po e terheq ndersa jetra do rrij atje. Ska ardh akoma, besoj qe ka kalu me nje golf dhe me nje renxh. Se ato qe kam atje nuk e njohin, vetem me fotografi.

Ne orën 22.53 Ervis Martinaj e pyet se cfare u be dhe Arben Ndoka i pergiigiet qe do ket ikur dhe ato po kthehen. Ervis Martinaj shkruan qe atje rine tek lokali qe ka bere Duri ne Verjon, aty ti bluajme, se e marr vesh kur janë aty nga Gent Koci.
Ervis Martinaj shkruan, shume afer e mban ate Gent Kocin ai kurva, por kete e kemi ne xhep se i kam fut nje shoqen time.

durim bami gentian koçi ervis martinaj arben ndoka

Sondazh

Poll

“Jam çliruar nga ankthi i vulës dhe i logos”,Basha: Kushti që kam është distancimi nga Rama dhe Meta

“Jam çliruar nga ankthi i vulës dhe i logos”,Basha: Kushti që kam është distancimi nga Rama dhe Meta

Rrëzimi i interperlancës me Ramën, Spaho: Së shpejti do të zbytheni me këto qëndrime

Tritan Shehu: Berisha është anëtar i grupit të PD, po shkelni rregulloren

"Kuvendin po e trajtoni si dyqanin tuaj personal"/ Bardhi: Keni ndryshuar ditën e seancës plenare

"As emrin nuk guxoni t'ia përmendni"/ Vokshi dhe Felaj zihen për Sali Berishën: Nuk vendos Kuvendi

Klevis Balliu dëmtohet nga gazi lotsjellës i hedhur nga policia në protestë, të lënduar edhe Noka

Protesta e opozitës, qytetarët hedhin sende në drejtim të policisë, lëndohet efektivi

Protestuesit i vënë flakën gomave para bashkisë, zjarri shuhet nga policia

Përplasjet në Kuvend/ Seanca ndërpritet sërish 5 minuta, Nikolla-Nokës:Po më kërcënon? Të të vij zor

Opozita bllokon foltoren, Noka-Nikollës: Je përfaqësuese dinjitoze e narkoshtetit!

Bardhi ndryshime në Grupin Parlamentar të PD-së kërkon rikthimin e Berishës,Nikolla refuzon kërkesën

Freskohet me ujë dhe niset me vrull drejt policisë, çfarë synonte të bënte protestuesi para Kuvendit

Protestuesit qëllojnë me vezë dhe fruta policinë para Kuvendit: Hapeni rrugën!

Zjarr dhe tym i zi, protestuesit ndezin gomat jashtë Kuvendit

Protesta e opozitës, protestuesit vendosin goma të vjetra jashtë Kuvendit

Investigimi i Rai3, Meloni në krah të Ramës: Nuk ishte ai shenjestra, mirënjohës qeverisë shqiptare

Reportazhi i Rai3/ Rama: Shpëtuam afganët nga vdekja kur asnjë vend i NATO-s nuk i pranoi

Konferenca me Melonin në Shëngjin, Rama për investigimin e Rai 3: U hodh baltë mbi shqiptarët

Deputeti i opozitës italiane përplaset me Melonin në kampin e Gjadrit:Badigardët tuaj po më dhunojnë

“Mos i falni më"/ Rama për Opozitën: Braktiseni në vetminë e ujërave të zeza

Akuzat e Ahmetajt/ Rama: U përdor si hero një i arratisur i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga SPAK

Reportazhi i RAI3/ Rama: Nuk iu shmanga ballafaqimit, gazetarët këtë e quajtën kurojo të madhe

Reportazhi i RAI3/ Rama: E kishin me Italinë, por RAI 3 dha një shfaqe të shëmtuar

Reportazhi i RAI3/ Rama: Baltë e pamerituar për Shqipërinë dhe shqiptarët

Tensionohet situata, zjarr para bashkisë së Tiranës, protestuesit i vënë flakën gomave

Themelohet Partia Mundësia, Shehaj: Jemi bashkuar për të bërë realitet një parti të re politike

"Regjimet nuk kanë kurrë fund të lavdishëm"/Noka: Sa më shumë Edveri juaj të rrisë represionin e tij

Açka vendos fotot e Stalinit dhe Leninit në sallën e Kuvendit

E paprecedentë në Kuvend, gardisti urdhëron gazetarët të dalin nga salla, ata i kthehen: Gangster

Projekt-rezoluta për krimet e komunizmit/ Gjekmarkaj: Nuk u kërkua kurrë falje!

"Shpik histori nga Ilirët e Pellazgët", Spiropali-Basha, replika: Keni një paqartësi historike

Vettingu në politikë, Spiropali: SPAK-un e kemi lënë të lirë nga kontrolli politik

Basha: Të vetmet akte të dërguara për luftën ndaj korrupsionit janë varrosur në sirtarë

Komisioni hetimor antikorrupsion/ Sula: Hiqeni nga rendi i ditës, të raportojnë institucionet

Shehu nga kuvendi: OKB votoi rezolutën për të njohur genocidin serb, mazhoranca jonë e rrëzoi

Pr. vendimi për ngritjen e Komisionit të Posaçëm Antikorrupsion,Gazment Bardhi largohet nga Kuvendit

Kuvendi voton sot Komisionin antikorrupsion,Nikolla nxjerr gazetarët nga salla,reagon ashpër opozita

Rrëzohet kërkesa e opozitës për mocionin me debat / Zhupa-Nikollës: Dëshiron t’i tregosh besnikëri

Komisioni i Posaçëm Antikorrupsion/' Basha: Manovër elektorale e Ramës. Nuk mund të jemi pjesë

Dhunimi i Sokol Mëngjesit/ Policia: Arrestohet organizatori, 20 mijë euro për atë që jep informacion

"E ardhmja nuk mund të mbrohet nga arma", Rama: Ka ardhur koha të ndërtojmë një NATO të arsimit

"Pyes veten kush je"/ Bardhi replikon me Spiropalin: Mos je gjë motra e Olsi Ramës

Rezoluta anti-korrupsion, Çuçi: Ka rënë korrupsioni, 95 % e shërbimeve kryhen nga telefoni

"Vënia në kontroll e SPAK, fantazi"/ Rama i kthehet Opozitës: Po treteni tek 'Rrugica e Shpresës'

Rama mban fjalën në seancë plenare, deputetët godasin tavolinat

"Keni ende shumë për të parë"/ Rama: Korrupsioni në Shqipëri vazhdon

Rezoluta e PS-së në Kuvend/ Rama: Jemi në luftë me korrupsionin prej 10 vjetësh

Argita Malltezi: Ndërrimi i destinacionit të Kompleksit Partizani u bë nga Rama

"Kryedemokrati dhe Malltezi të arrestuar politik", Argita: SPAK ka kaluar nga një akuzë në tjetrën

Paralajmërimi i Argita Mallatezit: Do të përfshihem në politikë nëse është e nevojshme