LIVE UPDATES
Aktualitet

"Targat janë angleze të vjedhme"/ Si e planifikoi ish-deputeti socialist vrasjen e vëllezërve Bami, Martinaj: Audin e ke gati në Mamurras

Në dosjen hetimore të siguruar nga Dosja.al, zbulohen detajet nga biseda mes Arben Ndokës dhe Samuel Ndokës, i cili kishte informacione se Durim Bami ndodhej në Ksamil.

20 Maj 2024, 14:01 Nga I.A
"Targat janë angleze të vjedhme"/ Si e planifikoi
Arben Ndoka dhe Ervis Martinaj

TIRANË- Detaje të reja janë zbardhur nga dosja hetimore në lidhje me planin e Arben Ndokës dhe Ervis Martinajn për të eleminuar vëlllezërit Bami. Në dosjen hetimore të siguruar nga Dosja.al, zbulohen detajet nga biseda mes Arben Ndokës dhe Samuel Ndokës, i cili kishte informacione se Durim Bami ndodhej në Ksamil.

Ndërkohë që pasi janë siguruar që Bami ndodhet në Ksamil, Ndoka flet dhe Ervis Martinajn dhe nisin një automjet të vjedhur me disa persona për të kryer ekzekutimin.  

"Me targa koti, a ikin dot ?? Ta jap une audi, esht super mak 270 orë ec. Marrin e targa rezerv noshta e skan nevoje me djeg fare. Gati e kam, jo ca e regullt, eshte e vjedhme, me ndezje, 3000 nafte esht shum e shpejt," i shkruan Martinaj Ndokës. 

Pjesë nga dosja hetimore:

93. Më date 17.08.2020, ora 08.21 shtetasi Arben Ndoka komunikon me shtetasin Samuel Ndoka i cili dyshohet se ka marre dijeni ne lidhje me vendndodhjen e shtetasit Durim Bami ne Ksamil dhe po pergatitet bashkē me shtetasin Aldo Avdyli për te organizuar vrajen e shtetasit Durim Bami kur të kthehet nga Ksamili. Samuel Ndoka i shkruan, ... nuk duket asgie ne foto, ok po coj targen. A kishte xhama tê zi. Nipi thot ta presim në kthim. Vet i sat eshte thot nipi? Ku takona pra. Ne bashke jena me nipin siper shpis. Ku takona? Tvim aty. Ok. Ne vazhdimësi Samuel Ndoka i shkruan ...Tu u nis, tu prit dike me na marrë.

Me date 17.08.2020 ora 08.25 shtetasi Arben Ndoka komunikon me shtetasin Ervis Martinaj ku dyshohet se shtetasi Arben Ndoka e ka vëne ne dijeni gē shtetasi Durim Bami eshte ne Ksamil. Ervis Martinaj kerkon te dije se me ke eshte, adresën e sakte dhe e pyet Arbenin nëse eshtë e nevojshme te nisim dy çuna me motor. Ne vazhdimesi Ervis Martinaj i siguron nje automjet te vjedhur shtetasit Arben Ndoka per ta perdorur personat e perfshire qe do te udhëtojne drejt Sarandes me gellim konstatimin dhe ekzekutimin e shtetasit Durim Bami.
Ervis Martinaj i shkruan, ... Me cilin eshte kurva, pa kto cerrat?? A dihet adresa sakt? Ti nis me motorr 2 cuna? A na e co nè encro venin !!. Ose ti jap kontaktin. Jo i kam ktej afèr meje. Makinë me ik atje thu ??
Me targa koti, a ikin dot ?? Ta jap une audi, esht super mak 270 orë ec. Marrin e targa rezerv noshta e skan nevoje me djeg fare. Gati e kam, jo ca e regullt, eshte e vjedhme, me ndezje, 3000 nafte esht shum e shpejt.
...gati e ke Audin. Nuk kam cil coj se i kam të zanë, co njeriun tat, qe eshte shok me kto cunat, me i mar shkoj une i marr, ngs duhet, po kryn pun, audin e ke gati, nè mamurras nẽ autostrade, ska kamera i kam hedhur, nè garazh. Celesi audit esht sipër gomës mrapa, eshte dhe katërfenershi edhe audi ok aty. Ca ore do me i mar. I cova tashi targat jan angleze tẽ vjedhme jane super.
22.25 Arben Ndoka i shkruan, ... Ne 6 të mgesit vien merr makinën. Leni porosi rojes.

arben ndoka ervis martinaj

Sondazh

Poll

"U ngrite se të doli emri, por nuk je i përgatitur",Rama i kujton profesionin e vjetër kryebashkiaut

"U ngrite se të doli emri, por nuk je i përgatitur",Rama i kujton profesionin e vjetër kryebashkiaut

Rama nxjerr shifrat:Për të ulur një charter në aeroportin e Tiranës duhet ta prenotosh 3ditë përpara

Rritja e çmimeve/ Rama: Vlonjatëve u kanë ikur trutë nga vendi, po bien në gropën e gjoksit të tyre

Rama: Ka një sulm të organizuar për të na dëmtuar, sistemet kibernetike kanë ndezur dritën e kuqe

Legalizimi/Rama me kryetarët e Bashkive:Ndërtesat për biznese le të presin, për banesat të nisi puna

Rama me kryetarët e Bashkive: Do përfshiheni në procesin e legalizimit, ka lënë për të dëshiruar

"Po e ktheni Berishën në të burgosur politik", Dumani i përgjigjet Shehut:Nuk kam lidhje me poltikën

Noka e Bardhi përplaset me Felajn në Kuvend,afrohet te foltorja, kryesuesja e seancës: Uluni në vend

"Kush po hetohet për aferën e inceneratorëve?", Dumani i përgjigjet Nokës: Është çështje në hetim!

Sa zyrtarë të lartë kanë përdorur Sky Ecc? Si ju përgjigj Dumani pyetjes së deputetit demokrat

Pse po mbahen dy standarte për Berishën dhe Ahmetajn? Dumani i përgjigjet deputetit të PD

Skandali i mikrokredive, Dumani i përgjigjet pyetjes së Bardhit: Nuk ka pushim të çështjes

"Rama iu ka kërkuar të mbyllni Dosjen Xibraka"/ Dumani i përgjigjet Bardhit

"Iu ka kërkuar Rama të mbyllni dosjen Xibraka"/ Bardhi pyet Dumanin: Çfarë përgjigje i ke dhënë?

Vrasjet janë më të shpeshta në Durrës e Fushë Krujë/Dumani tregon si pastrohen paratë në vendin tonë

Nga "Xibraka" te kullat në Tiranë, Çela i përgjigjet pyetjeve të Bardhit

Prokurori i Përgjithshëm raporton në Kuvend: Kriminaliteti më i lartë në Vlorë

Ndryshime për ligjin e armëve/ Tabaku: Kërkoni të ndërhyni dy herë brenda dy muajsh!

"Tallje me raportimin e institucioneve", Sula: E keni kthyer Kuvendin në Republikë Kryeministrore

Bardhi: Kërkojmë debat për gjetjet e OLAF për fondet në bujqësi, institucionet të hetojnë skandalin

Berisha thirrje qytetarëve dhe partive opozitare: Bashkohuni me ne për qeveri teknike

Berisha:Rama e do Shqipërinë pa shqiptarë!Ai tejkaloi edhe parashikimet gjenocidale të Çubrilloviçit

"Gjendemi përballë një katastrofe ekzistenciale", Berisha mban fjalën në protestë

Meta: Rama financohet në Uashington dhe Bruksel nga armiqtë më të egër, për ti ngulur thika Kosovës

Protestuesit te bashkia e Tiranës, hedhin molotov drejt godinës, flakë në dritaret e institucionit

"Turp për ata që përtojnë të vijnë këtu",Meta:Duhet të mblidhemi gjithë t'i vëmë vizën këtij regjimi

Mbështetësi besnik i Berishës dhe PD, Stresi ndan pamje nga protesta para kryeministrisë

PROTESTA/ Hidhet molotov drejt kryeministrisë, flakë te dera e godinës

Deputetët e PD dhe protestuesit lënë selinë blu, nisen drejt kryeministrisë i bashkohen protestës

"Të bashkuar në betejë"/ Nis protesta e opozitës para kryeministrisë, Meta mbërrin në tubim

Protesta kombëtare e opozitës

Protesta e opozitës, efektivët e policisë "blindojnë" kryeminstrinë

Gati protesta e opozitës, protestuesit mblidhen në selinë e PD

Interpelanca me Koçiun/, Tabaku: Nuk mund të bësh politikë me jetë njerëzish

“Rama të vijë në Kuvend dhe të japë llogari,” Zhupa: Maxhoranca do të ketë fatin e Beqajt

Debate të ashpra në Kuvend/ Nikolla i mbyll fjalë Nokës, deputetët e PD-së mblidhen te foltorja

Tensione në seancë, Bardhi- Braçes: Mbylle gojën, gore! Vrave njerëz dje para derës së SPAK-ut

Bardhi: Për çfarë e ka këshilluar Florian Coldea kryeministrin?

Me pranga në duar dhe i rrethuar me policë, dalin pamje nga arrestimi i Ilir Beqajt

Rama: Menaxherë të huaj do asistojnë QSUT-në, pagat e mjekëve sipas performancës

Rama sulmon mediat: Historia e kobaltit është e fabrikuar dhe kriminale

Rama: Të përdorësh uniformën si maskat e grabitqarëve, është krim kundër njerëzimit

Skandali te Onkologjiku, ministrja Koçiu:Mjekët që duan të punojnë në privat do duhet të marrin leje

Zjarr masiv në Shkodër/ Flakët SHKRUMBOJNË tregun e rrobave të përdorura dhe disa banesa

Zjarrfikëset në luftë me flakët në Shkodër, rrezikohen banesat

Zjarr në një treg rrobash në Shkodër/ Shtëllunga gjigande e tymit pushton zonën

“Jam çliruar nga ankthi i vulës dhe i logos”,Basha: Kushti që kam është distancimi nga Rama dhe Meta

Rrëzimi i interperlancës me Ramën, Spaho: Së shpejti do të zbytheni me këto qëndrime

Tritan Shehu: Berisha është anëtar i grupit të PD, po shkelni rregulloren

"Kuvendin po e trajtoni si dyqanin tuaj personal"/ Bardhi: Keni ndryshuar ditën e seancës plenare