LIVE UPDATES
Aktualitet

“Sa të mbarojë gjyqi do dal t'ju vras", dënohet me 40 muaj burg biznesmeni shqiptar që dhunoi gruan dhe vjehrrin

Ai është një biznesmen shqiptar 46-vjeçar në Volos me një xhiro të madhe, i cili merr direkt komisione për ndërtimin e projekteve nga organet publike. Në “emër të dashurisë” për fëmijën e tij të mitur, ai tërhoqi zvarrë dhe rrahu gruan dhe vjehrrin, ndërsa deklaroi se është i varur nga lëndët narkotike për të justifikuar veprimet e tij.

8 Tetor 2022, 08:54 Nga d.a.

“Sa të mbarojë gjyqi do dal t'ju vras", dënohet


policia greke

GREQI- Gjykata vendosi dje të çlirojë një familje Volos nga frika, kërcënimet dhe pasiguria dhe dënoi me 7.5 vite burg bashkëshortin shqiptar të një gruaje të larguar nga shtëpia nga kërcënimet e këtij të fundit.

Sipas Protothemës, i dënuari është i njëjti që i vuri thikë në qafë vjehrrit, i cili mori bidonin me benzinë ​​për të djegur gruan dhe vjehrrin dhe kërcënoi një prokuror. Ai është një biznesmen shqiptar 46-vjeçar në Volos me një xhiro të madhe, i cili merr direkt komisione për ndërtimin e projekteve nga organet publike. Në “emër të dashurisë” për fëmijën e tij të mitur, ai tërhoqi zvarrë dhe rrahu gruan dhe vjehrrin, ndërsa deklaroi se është i varur nga lëndët narkotike për të justifikuar veprimet e tij.

Dy çështjet e tij do të shqyrtoheshin dje, ndërkohë që tashmë ndodhet në paraburgim. Mbrëmë vonë ai ka telefonuar nga burgu në shtëpinë e vjehrrit të tij dhe u ka thënë: “Sa të mbarojë gjyqi do të dal dhe për pesë minuta kudo që fshiheni do t'ju gjej dhe do t'ju vras”.

Të premten ai u dënua me 40 muaj burg për dy incidente. Në njërën, ai është ngjitur mbi kangjellat e shtëpisë së ish-vjehërrve, ku jetojnë edhe ish-bashkëshortja dhe fëmija i tij dhe ka nisur të bërtasë, duke i kërcënuar se do t'i djegë të gjallë dhe duke tentuar të futet në shtëpi. Fatmirësisht nga shtëpia mungonin ish-bashkëshortja dhe fëmija. Ata kishin ikur te një i afërm. Ai hodhi një gur dhe goditi vjehrrën në këmbë, vjehrrit i vuri thikën në qafë, ndërsa e godiste me shuplakë. Në makinën e tij u gjet një shishe plastike e mbushur me benzinë. Në një rast të dytë ai kishte ndjekur vjehrrin e tij me shkop.

“Po jetojmë ferr, në mes të frikës dhe të drurit”, tha vjehrri.

Shqiptari kishte kërcënuar edhe prokurorin që ka trajtuar vetë çështjet e tij. Ai i kishte “lajmëruar” se do ta vidhte dhe i kishte thënë se nuk do të arratisej se do ta dërgonte në burg. Për këtë ngjarje konkrete ishte urdhëruar seanca paraprake nga Prokuroria e Apelit të Larisës.

policia greke denohet shqiptari ne greqi

Sondazh

Poll

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve