LIVE UPDATES
Aktualitet

Përmbytjet në Shkodër/ Angoni: Kemi 24 familje të evakuuara, prioritet jeta e njerëzve

Angoni tha se fshatrat më të prekur janë Oblik, Kuç dhe Kërdica, ku janë evakuuar 24 familje, të cilat janë vendosur në konvikte ose tek familjarët e tyre. Ndër të tjera ajo tha se sot situata paraqitet e qetë.

22 Nëntor 2022, 10:54 Nga e.k
Përmbytjet në Shkodër/ Angoni: Kemi 24 familje të evakuuara,
Majlind Angoni

SHKODRA- Prefektja e Shkodrës Majlinda Angoni ka dhënë detaje në lidhje me situatën në fshatrat e Shkodrës pas përmbytjeve masive që përfshinë qarkun. Angoni tha se fshatrat më të prekur janë Oblik, Kuç dhe Kërdica, ku janë evakuuar 24 familje, të cilat janë vendosur në konvikte ose tek familjarët e tyre. Ndër të tjera ajo tha se sot situata paraqitet e qetë. Prefektja u shpreh se prioritet ka qenë jeta e njerëzve ndërsa shtoi se në të gjitha zonat ka energji ekektrike. Deklaratat prefektja e Shkodrës i bëri gjatë një interviste në 'fax Neës'.

Majlinda AngoniLumi Kir ka sjell dëme në Kuç. Bërdica, fshati Kuç, Oblik, këto janë zonat më të prekura por në këto momente nuk kemi prezencë jo në shtëpia por as në oborre. Deri tani prioritet ka qenë jeta e njerëzve, jemi akoma në situatën e menaxhimit të dëmeve. Di që kemi 23 familje të evakuuara nga 26 që kemi pasur në orën 8. Sipas IGJEUM pritet intensitet i reshjeve nga mbasditja por renia e kuotave është favorizuese. Jemi të informuar për masat që do merren nëse do kemi kalim të kapacitetit. E gjithë bashkia dhe qarku është me energji elektrike edhe rrugët janë të gjitha të kalueshme. Duke patur parasysh se ka pasur shumë rënie dherash, e rëndësishme në këto momente, është të sigurojmë jetën e njerëzve dhe gjesë së gjallë. Familjet janë akomoduar në konviktin e akomodimit të studentëve ndërsa një pjesë tjetër te familjarët e tyre. Kushtet janë optimale. Ne kemi patur bashkëpunim me bashkinë, nuk dua që ky moment të përdoret politikisht. Kapaciteti që ka bashkia dhe ndihmat ne jemi atashuar dhe kemi qenë forca mbështetëse.

permbytet shqiperia 2022 majlinda angoni

Sondazh

Poll

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

Newsroom 8 | MJEKU: EDHE UNË BËRA THIRRJE TË FIKEJ TV

Newsroom 8 | FJONA ÇELA: MEDIAT OPOZITARE U DISKRIMINUAN