LIVE UPDATES

majlinda angoni

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Presidenti Biden rikonfirmon angazhimin amerikan

Rama në SHBA, merr pjesë në samitin e OKB-së/ Nesër takim

Covidi në SHBA, CDC paralajmëron/ Ja vendet drejt të cilave

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Bardh Spahia fitoi Shkodrën, Majlinda Angoni: Betejë jo e lehtë! Uroj mos të zhgënjeheni - Politike
LIVE UPDATES
Politike

Bardh Spahia fitoi Shkodrën, Majlinda Angoni: Betejë jo e lehtë! Uroj mos të zhgënjeheni

8 Mars 2022, 11:16 Nga DOSJA
Bardh Spahia fitoi Shkodrën, Majlinda Angoni: Betejë jo e lehtë!

SHKODËR– Majlinda Angoni, kandidatja e PS-së në Shkodër në zgjedhjet e pjesshme të 6 marsit ka falenderuar të gjithë qytetarët pas përfundimit të procesit zgjedhore, aty ku në Shkodër doli i fituar Bardh Spahia, i Shtëpisë së Lirisë. Angoni u shpreh se kjo ishte një betejë jo e lehtë për Shkodrën, por Shkodra foli hapur duke vendosur atë që mendon se është më e mira për të.

REAGIMI:

Të nderuar bashkëqytetarë të Shkodrës dhe të njësive administrative, Sot dua të falenderoj gjithësecilin prej jush, një e nga një që më dhatë besimin dhe mbështetjen time për Shkodrën. Këto ditë ishin një përvojë e pashlyeshme, si shprehje e një përpjekje të përbashkët për të jetësuar ëndrrën për një Shkodër tjetër, në një realitet të vështirë. Kjo ishte një betejë jo e lehtë për të ardhmen ku Shkodra foli hapur duke vendosur atë që mendon se është më e mira për të.

Mirënjohje edhe njëherë për qytetarinë e treguar në këtë proces shembull të shprehjes së vullnetit të lirë, duke vendosur standardin demokratik si një normë shoqërore që dikton edhe të ardhmen e qytetit ku jetojmë.Mungesa jo e vogël pjesëmarrjes së qytetarëve dhe veçanërisht e të rinjve në këto zgjedhje të pjesshme vendore, është një këmbanë alarmi se kemi ende shumë punë, për t’i kthyer besimin çdo individi, te mekanizmi politik si instrument dhe zgjidhje në dorën e qytetarit. Asnjëherë nuk është vonë që Shkodra të zgjohet nga hijet pengmarrëse të së shkuarës e të shohë me forcën e besimit dhe të vizionit largpamës, të tashmen dhe të nesërmen që meriton. Faleminderit të gjithë qytetarëve, mbështetësve e të angazhuareve të kësaj fushate, strukturave partiake, simpatizantëve, medias, por edhe ekipit tim e sidomos familjes sime, që sakrifikuan shumë energji zemre në këtë rrugëtim tonin të përbashkët. Uroj që Shkodra të dalë gjithmonë e fituar dhe shkodranët gjithmonë të pazhgënjyer! Falemnders nga zemra!

Partia Socialiste ka fituar 5 nga 6 bashkitë që morën pjesë në zgjedhjet e pjesshme të mbajtura në 6 bashki. Partia Socialiste ka fituar në bashkitë Vorë, Rrogozhinë, Lushnjë Dibër dhe Durrës ndërsa në Shkodër, garën e ka fituar kandidati i koalicionit ‘Shtëpia e Lirisë’, Bardh Spahia.

(a.b)/dosja.al

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

politike politike majlinda angoni majlinda angoni

Sondazh

Poll

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

Newsroom 8 | MJEKU: EDHE UNË BËRA THIRRJE TË FIKEJ TV

Newsroom 8 | FJONA ÇELA: MEDIAT OPOZITARE U DISKRIMINUAN