LIVE UPDATES
Aktualitet

Katër të vrarë në 24 orë, Sula: Bilanc lufte! Qytetarët kanë humbur besimin te institucionet, kjo i çon në vetëgjyqësi

Me anë të një postimi në Facebook Sula shprehet se ky është rezultati i një drejtësie të vonuar e cila ka bërë që qytetarët të humbin besimin tek institucionet. 

30 Gusht 2022, 19:41 Nga e.k
Katër të vrarë në 24 orë, Sula: Bilanc lufte!
Dashnor Sula

TIRANË- Për dy ngjarjet e rënda që tronditën vendin gjatë 24 orëve të fundit ka reaguar dhe deputeti i Partisë Demokratike, Dashnor Sula.

Me anë të një postimi në Facebook Sula shprehet se ky është rezultati i një drejtësie të vonuar e cila ka bërë që qytetarët të humbin besimin tek institucionet. 

"Të gjithë këto ngjarje tregojnë se qytetarët shqiptar kanë humbur besimin tek institucionet shtetërore. Drejtësia e vonuar është drejtësi e mohuar ndaj edhe ndërmerren masa ekstreme të dënueshme që duhet të ndalohen një herë më parë. Ndërkohë që duke parë të gjitha parashikimet ekonomike që do të përballemi me një vjeshtë të vështirë ekonomike, qeveria duhet të lejë mënjanë propagandën dhe të mendojë tu vij realisht në ndihmë qytetarëve të vet", shkruan Sula.

Sipas Sulës duhet të mjaftonin vetëm këto ngjarje (pa llogaritur të tjerat që kanë ndodhur gjatë sexzonit të verës) që kryeministri të mblidhtenë një takim urgjent Ministrin e Brendshëm, Drejtorin e Policisë, Ministrin e Drejtësisë, Ministrin e Arsimit dhe Mirëqenies Sociale dhe Ministrin e Ekonomisë për të diskutuar fenomenet që po e kthejnë Shqipërinë në një vend që ka bilanc lufte me viktima.

"Sikur të mos kishim memorie për të kujtuar të gjitha ngjarjet e verës, do mjaftonin dy ngjarjet e 24 orëve të fundit me 4 viktima që Kryeministri të mblidhte në një takim urgjent Ministrin e Brendshëm, Drejtorin e Policisë, Ministrin e Drejtësisë, Ministrin e Arsimit dhe Mirëqenies Sociale dhe Ministrin e Ekonomisë për të diskutuar fenomenet që po e kthejnë Shqipërinë në një vend që ka bilanc lufte me viktima", shkruan ai.

POSTIMI I DEPUTETIT DASHNOR SULA

dashnor sula

Sondazh

Poll

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve