LIVE UPDATES
Aktualitet

ITALI/ 43 vjeçari shqiptar humb jetën në akisdent, godet me kokë betonin

Camaiore (Lucca), i njohur ndryshe me emrin Roland ndërron jetë teksa mbante një ekskavator në ngjitjen Colletto Santucci në zonën Frati të Camaiore : punëtori 43-vjeçar me origjinë shqiptare nga kompania Ceragioli Costruzioni u gjet i pajetë dje rreth orës 18:00 me një plagë në kokë, i shtrirë në anë të rrugëITALI- Camaiore (Lucca), i njohur ndryshe me emrin Roland ndërron jetë teksa mbante një ekskavator në ngjitjen Colletto Santucci në zonën Frati të Camaiore : punëtori 43-vjeçar me origjinë shqiptare nga kompania Ceragioli Costruzioni u gjet i pajetë dje rreth orës 18:00 me një plagë në kokë, i shtrirë në anë të rrugës. 

19 Shtator 2023, 18:51 Nga h.k
ITALI/ 43 vjeçari shqiptar humb jetën në akisdent, godet me
Foto nga vendngjarja

ITALI- Camaiore (Lucca), i njohur ndryshe me emrin Roland ndërron jetë teksa mbante një ekskavator në ngjitjen Colletto Santucci në zonën Frati të Camaiore : punëtori 43-vjeçar me origjinë shqiptare nga kompania Ceragioli Costruzioni u gjet i pajetë dje rreth orës 18:00 me një plagë në kokë, i shtrirë në anë të rrugës. 

Shqiptari ishte duke ngjitur eskavatorin e tij në vendin ku banonte por paprtitur është përplasur me një shtyllë të rëndë betoni. Nga ana tjetër mjekët dhe policia bën të ditur se shkaqet reale nuk mendohet të lidhen vetëm me përplasjen por edhe me një sëmundje të viktimës, që i ka dhënë shkak të tronditet gjatë transportimit.

“Rolandi la pas tre fëmijë të vegjël dhe gruan e tij, një grua e re shumë e bukur dhe e sjellshme me të cilën jetonte në banesat publike në via Cesare Battisti, në një shtëpi të blerë më në fund me frytet e punës së tij: më parë ai kishte qenë punëtor në Ices. në Pietrasanta , gjithmonë në fushën e ndërtimit të rrugëve. Një çift i këndshëm, një familje e integruar mirë në qytet: ata jetonin në qendrën historike dhe kohët e fundit ishin zhvendosur jashtë, në Piana Terra.”- ka thënë për raportuesit një komshiu i tij pranë shtëpisë./La Nazione 

 

itali aksident shqipatari

Sondazh

Poll

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

Newsroom 8 | MJEKU: EDHE UNË BËRA THIRRJE TË FIKEJ TV

Newsroom 8 | FJONA ÇELA: MEDIAT OPOZITARE U DISKRIMINUAN