LIVE UPDATES
Aktualitet

FOTO nga vendi ku efektivja greke plagosi shqiptarin, 30-vjeçari me precedent të theksuar kriminalë  

Ndaj 30-vjeçarit rezulton të jenë lëshuar 4 urdhërarreste për vepra të ndryshme penale si vjedhje, armëmbajtje pa leje dhe trafik droge.

27 Shtator 2022, 11:13 Nga F.M
FOTO nga vendi ku efektivja greke plagosi shqiptarin, 30-vjeçari me
Vendi ku policia greke plagosi shqiptarin

GREQI- Policia greke ka dalë me njoftim zyrtar në lidhje me aksionin e zhvilluar në Athinë që përfundoi me plagosjen e 30-vjeçarit shqiptar. Mediat greke shkruajnë se operacioni nisi në orën 06:00 të mëngjesit në kampusin Zografou, pasi efektivët grekë po ushtronin kontrolle në disa banesa ku dyshohet se jetonin persona me precedent penalë. Gjatë operacionit, një punonjëse policie 35-vjeçare është ndjerë keq dhe është larguar. Por, teksa efektivja largohej, 30-vjeçari është afruar dhe e ka sulmuar me kaçavidë. Policja greke është kundërpërgjigjur duke e qëlluar me armë zjarri në këmbë shqiptarin. Ndaj 30-vjeçarit rezulton të jenë lëshuar 4 urdhërarreste për vepra të ndryshme penale si vjedhje, armëmbajtje pa leje dhe trafik droge.

Njoftimi:

Një operacion i gjerë policor ka nisur prej orës 06:00 të mëngjesit në kampusin Zografou dhe në veçanti në Rezidencën Studentore, në prani të Prokurorit, në lidhje me kontrollet në banesa të dyshuara për veprimtari kriminale. Operacioni po kryhet për shkak se “Hostel Studenti” përdoret si bazë dhe strehë nga kriminelët, me aktivitet veçanërisht në grabitje dhe trafik droge, në zonën e gjerë të Zografou, Kaisariani, Bajron dhe Athinë.

Gjatë operacionit, një punonjëse policie 35-vjeçare është ndjerë keq dhe është larguar. Gjatë largimit, ajo është sulmuar nga një shqiptar 30-vjeçar, të cilin e ka plagosur duke përdorur armën e shërbimit. Ndaj 30-vjeçarit janë në pritje katër urdhër-arreste për vjedhje, armë dhe drogë. I lënduari është dërguar në Kryqin e Kuq dhe po trajtohet me ndihmë mjekësore. Oficerja e policisë u transferua në Spitalin e Përgjithshëm Ushtarak 401 të Athinës. Në operacion marrin pjesë 6 ekipe të OPKE-së, 4 ekipe të EKAM-it, ekipe të Drejtorisë së Sigurisë së Atikës, Drejtorisë së të Huajve Atikë dhe Nëndrejtorit të Prokurorisë së Narkotikëve.

plagoset shqiptari ne greqi policia greke

Sondazh

Poll

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni