LIVE UPDATES
Aktualitet

"Nuk u nisa për ta vrarë", 27-vjeçari shqiptar shprehet i penduar pas vrasjes së pronarit të dyqanit gjatë një grabitje në Greqi

Siç është regjistruar në video dokumentin nga kamerat e sigurisë së dyqanit, viktima dyshohet se ka rezistuar dhe për pasojë sulmuesi 27-vjeçar me origjinë shqiptare e ka qëlluar me plumb në kokë.

27 Shtator 2022, 10:57 Nga d.a.
"Nuk u nisa për ta vrarë", 27-vjeçari shqiptar
Pamje nga grabitja

GREQI- “Nuk e dija që pistoleta kishte plumba”, argumentoi 27-vjeçari shqiptar i cili akuzohet se vrau 44-vjeçarin punonjës të dyqanit gjatë grabitjes vrasëse të ndodhur në zonën e Toumbës në Selanik. Grabitja pas vrasjes që tronditi vendin, ndodhi në nëntor të vitit 2021, kur 44-vjeçari Marios, teksa punonte në dyqan, u përball me një grabitës, i cili ishte i maskuar dhe i veshur me doreza, hyri në dyqan dhe e kërcënoi me armë. 

Sipas Protothemës, siç është regjistruar në video dokumentin nga kamerat e sigurisë së dyqanit, viktima dyshohet se ka rezistuar dhe për pasojë sulmuesi 27-vjeçar me origjinë shqiptare e ka qëlluar me plumb në kokë.

Dy persona të përfshirë në ngjarje kanë dalë sot para gjykatës, 27-vjeçari shqiptar që akuzohet se ka tërhequr këmbëzën dhe bashkëpunëtori i tij grek 37-vjeçar që dyshohet se priste jashtë dyqanit në momentin e grabitjes. 27-vjeçari shqiptar ka deklaruar fillimisht se “nuk kishte ndërmend ta vriste Marion dhe pohoi se nuk e dinte se arma që mbante kishte plumba në të.

“Unë nuk kam shkuar për të vrarë, kam shkuar vetëm për të grabitur. Isha i dehur dhe i droguar”, tha ai. I pandehuri i dytë u shpreh se është i pafajshëm dhe se nuk ka pasur kontakt dhe nuk ka qenë prezent në momentin e vrasjes pasi ndodhej jashtë.

Tronditëse ishte dëshmia e nënës së viktimës 44-vjeçare, e cila e përlotur përshkroi momentin kur i thanë se djali i saj i vetëm ishte plagosur rëndë dhe sesi mësoi se ai më në fund kishte ndërruar jetë. Tula më pas iu referua momentit kur pronari i biznesit e telefonoi për t'i thënë se djali i saj ishte plagosur dhe se si ajo mësoi përfundimisht se fëmija i saj kishte vdekur përpara se ajo të mund të shkonte në spital për ta parë atë.

arrestohet shqiptari ne greqi policia greke

Sondazh

Poll

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni