LIVE UPDATES
Aktualitet

E rrëmbeu dhe i plasi kokën në asfalt, shqiptari në Greqi mohon akuzat: Nuk e kam vrarë

I pandehuri me origjinë shqiptare , i cili në orët e para të së martës goditi dhe la 21-vjeçaren të gjakosur në asfalt, pretendon që në momentin e parë se nuk ka qenë duke ecur me makinë

21 Shtator 2023, 19:05 Nga h.k
E rrëmbeu dhe i plasi kokën në asfalt, shqiptari në Greqi
I akuzuari dhe viktima

GREQI-Fillimisht humbi kontrollin e makinës dhe kaloi në përroin e kundërt dhe më pas tërhoqi zvarrë Emën 21-vjeçare në rrugën Egnatia në Selanik, raporton për protothema.gr avokati i familjes, Nikos Roussopoulos , duke mohuar atë që shoferi 26-vjeçar pretendon,në lidhje me rrethanat e aksidentit.

I pandehuri me origjinë shqiptare,i cili në orët e para të së martës goditi dhe la 21-vjeçaren të gjakosur në asfalt, pretendon që në momentin e parë se nuk ka qenë duke ecur me makinë dhe se vajza e re papritur “u hodh” para tij,për pasojë nuk kishte kohë të reagonte për ta shmangur.Megjithatë, sipas asaj që raporton zoti Roussopoulos në protothema.gr,pretendimet e tij përgënjeshtrohen si nga plani i trafikut të Selanikut dhe nga pasagjeri 19-vjeçar i  mjetit, si dhe nga dëshmitarët okularë të aksidentit. “Nga plani i trafikut del se shqiptari,shoferi kishte humbur kontrollin e makinës,mjeti kishte rrëshqitur para se të godiste vajzën,ka kaluar në drejtim të kundërt të rrugës Egnatia dhe e ka larguar. Skema e Trafikut, e cila është jashtëzakonisht e rëndësishme, është shumë e qartë. Ai ka humbur kontrollin, ndoshta për shkak të shpejtësisë , ka hyrë në përroin e kundërt dhe ka goditur vajzën aty”, thotë avokati i familjes.

Ai gjithashtu thekson se nëse i akuzuari nuk do të kishte devijuar nga kursi i tij dhe nuk do të kishte shkuar në drejtim të kundërt, atëherë nuk do ta kishte goditur 21-vjeçaren.

Ndërkohë, një ngjarje vërtet e paimagjinueshme mësohet se ka ndodhur pak minuta pasi studentja 21-vjeçare u rrëmbye në Selanik, teksa ishte e gjakosur dhe pa ndjenja në mes të rrugës Egnatia, dikush dyshohet se ka vjedhur një sasi të madhe para nga çanta e saj!

Denoncimin e pabesueshëm dhe tërbues për vjedhjen e konfirmon në protothema.gr avokati i familjes, duke theksuar se do të bëhet një dosje e veçantë, ndërkohë që po hetohet nga Policia greke . “Tashmë është dhënë urdhri nga prokuroria publike për fillimin e hetimeve për këtë incident të veçantë”, thotë ai.

Siç raporton protothema.gr, bëhet fjalë për 1500 euro në total të cilat 21-vjeçarja me siguri i ka marrë familjes para se të udhëtonte për në Selanik nga Chania natën fatale. Shuma e madhe e parave nuk u gjet as në çantën e vajzës dhe as në rrobat që kishte veshur në orët e para të së martës, kur ajo u përfshi nga makina që drejtohej nga 26-vjeçari . Sipas informacioneve, studentja fatkeqe nuk ka marrë me vete valixhe, por një dorezë - një çantë shpine që mund ta kishte me vete në kabinën e avionit.

Një nga mundësitë që po shqyrtohet shumë seriozisht, lidhur me vjedhjen e shumës së madhe të parave, është se ajo ka ndodhur pak minuta pas rrëmbimit, teksa vajza ishte e mbuluar në gjak.në rrugë dhe pa ndjenja. Personat që kanë nxituar për të ndihmuar dyshohet se kanë zbrazur çantën e vajzës në tokë për të gjetur të dhënat e saj personale dhe aty autori ose autorët me siguri kanë arritur të heqin çantën me 1500 euro . Familja e viktimës nuk ka raportuar për vjedhje të sendeve të tjera, përveç shumës së madhe parash.

 

greqi vrasje aksident shqiptari asfalt rruge

Sondazh

Poll
Aktualitet 21 Shtator 2023, 17:50 Gjergj Erebara

INFOGRAFIK/ Pensioni përballë inflacionit

Foto Ilustruese TIRANË- Qeveria shqiptare njoftoi se do të rrisë pensionet me 8.6% duke filluar nga shtatore, një rritje kjo që sy...

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni