LIVE UPDATES
Aktualitet

Dy të panjohur i trokasin në derë dhe kërkojnë Tanin, gruaja i filmon dhe i publikon

Por zonja e shtëpisë dhe i fejuari e saj i filmuan me celular, ku duken qartë fytyrat, automjeti dhe targa e mjetit.

19 Maj 2022, 23:21 Nga DOSJA
Dy të panjohur i trokasin në derë dhe kërkojnë Tanin,
personat

TIRANË- Dy persona trokasin me forcë në derën e banesës së një qytetareje në Tiranë në mes të natës, kërkojnë një emër dhe pastaj largohen me makinë. Ky episod i ka ndodhur një zonje në Tiranë, e cila është ankuar pranë emisionit Stop në Tv Klan për këtë ngjarje.

Rasti është shënuar mbrëmjen e 19 Prillit 2022. Në momentin që këta persona panë të fejuarin e pronares të shtëpisë, bënë sikur kërkonin një njeri me emrin Tani. Në fakt në atë banesë nuk kishte një person me emrin Tani.

Por zonja e shtëpisë dhe i fejuari e saj i filmuan me celular, ku duken qartë fytyrat, automjeti dhe targa e mjetit.

Denoncuesja ka bërë edhe kallëzim në polici për këtë situatë, por sipas saj, nuk ka asnjë informacion se çfarë ka ndodhur, pasi ata nuk janë kapur.

“Më datë 19 Prill ora 21:30 vijnë dy persona dhe i bien derës time. Pastaj dal unë, i thashë kush jeni. Dil thanë se kemi çik punë me ty. Në momentin që hap unë derën del i fejuari im. Del edhe më thotë çfarë ka. Në moment që unë i them, ai më thotë më nxirr çik Tanin. I thashë kush është Tani se nuk ekziston njeri me emrin Tani këtu. Ata vazhduan këmbëngulën. Në momentin që i thashë djalit ma nxirr telefonin që t’u bëja video, ata tentojnë të ikin. Marr policinë në telefon, vonon 15-20 minuta që nuk i shkon zilja fare 129. Kur dalim te një karburant, aty shohim një Benz me targa AA 742 PI edhe aty i priste një person tjetër i tretë. Me derë hapur siç ishin që i kapi i fejuari im, ata i japin makinës me shpejtësi dhe ikin. Unë nuk i njoh këta persona, asnjërin. Nuk kam fare të bëj. Policisë ja kam dhënë me targa e me të gjitha, ata nuk më tregojnë asnjë lloj informacioni edhe personat nuk janë kapur. Pse nuk janë kapur”, thotë denoncuesja.

Zonja bisedoi në telefon me Oficerin e Policisë Gjyqësore, i cili i tha se materialet ia ka referuar Prokurorisë.

OPGJ: Po! Kur të kem diçka të re do të njoftoj vetë pa merak. Nuk ke pse vjen në Komisariat. Kur të kemi diçka do të themi ne se e kishe me merak këtë pjesë. Në qoftë se ke shqetësime të reja ose të dhëna të reja për personat do vish në çdolloj kohe.

Më pas bisedoi në telefon me OPGJ edhe gazetarja, por punonjësi i policisë refuzoi që të përgjigjej.

OPGJ : Alo! Po, përshëndetje! Nuk kemi të drejtë. Të lutem zonjë duhet të marrësh leje të.. aty.. hajt mirë u pafshim!

Stop ka arritur të zbulojë se automjeti Benz, në bazë të të dhënave nga targat, është në pronësi të një kompanie.

Marrë nga tvklan.al

Sondazh

Poll

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!