LIVE UPDATES
Aktualitet

Artan Hoxha: Erzen Breçani ka tentuar ta shkëpusë të birin, hetimet do të nxjerrin rolin që ka patur Eralb Breçani në trafikun e drogës

Hoxha tha se Erzen Breçani ka patur merakun që djali i tij ta lërë këtë punë dhe të kthehet në Shqipëri, duke e këshilluar që të mos i besojë edhe kunatit, Mata.  

23 Nëntor 2023, 22:56 Nga I.A
Artan Hoxha: Erzen Breçani ka tentuar ta shkëpusë të
Artan Hoxha

TIRANË- Gazetari Artan Hoxha se Eralb Breçani, djali i madh i Erzen Breçanit, është futur në lojën e trafikut të drogës, duke qenë se bashkëjeton me motrën e Ervin Matës, të dyshuarin si furnizues me drogë të Evropës nga Amerika Latine. I ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”, në MCN TV, Hoxha tha se Erzen Breçani ka patur merakun që djali i tij ta lërë këtë punë dhe të kthehet në Shqipëri, duke e këshilluar që të mos i besojë edhe kunatit, Mata.  

“Eralb Breçani është djali i madh i Erzen Breçanit dhe bashkëjeton me motrën e Ervin Matës. Është 26 vjeç, por është futur në këtë qerthull pasi është lidhur me motrën e Ervin Matës. Lidhja e tyre është bërë mes familjeve. Ai ka patur rolin e pritësit në Valencia të Spanjës. Në komunikimin që ka me të atin, ky i fundit kujdeset që t’i thotë që të mos merret më me këtë punë, të kthehet në Shqipëri. I thotë që të mos i ketë besim as kunatit të vet, sepse i thotë se është informator i policisë. Erzen Breçani ka patur shumë informacione se ka punuar gjatë në polici. Në rastin “Babale” Breçani zbuloi se ajo ishte një histori e dyshimtë, sepse e ka patur informator Babalen.

Ai në këtë rast ka bërë rolin e babait që kujdeset për të birin. Dhe i tillë ka qenë edhe qëndrimi i tij sot në gjykatë, ku ka thënë se është aty prej të birit. Thotë se nuk e dinte se me çfarë merrej djali, megjithëse SPAK-u thotë se në një moment ai i ka kërkuar 350 mijë euro sepse familja e tij po ndërtonte një HEC në Valbonë. Ervin Mata i thotë t’ia kalojë përmes llogarisë së ish-të dashurës 500 mijë euro borxh, por Breçani nuk pranon me sa duket duke mos dashur të bëjë me të dhe të mos jetë peng i tij dhe këtë gjë është munduar të zgjidhë me të birin, sepse i thotë se nuk ka paguar as rrogat e punëtorëve. Erzen Breçani ka tentuar ta shkëpusë të birin. Pjesa e Erzen Breçanit është lidhja me Gërmizin dhe me të birin që ka lidhje me motrën e Ervin Matës. Se çfarë roli ka patur Eralbi Breçani do ta zbulojnë hetimet” tha Hoxha.

artan hoxha erzen breçani eralb breçani

Sondazh

Poll

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve