LIVE UPDATES
Aktualitet

Koka, Trekëndëshi i Bermudës&resorti i Lucës, lajmet më të klikuara në Dosja.al

31 Dhjetor 2021, 13:44 Nga DOSJA
Koka, Trekëndëshi i Bermudës&resorti i Lucës, lajmet

TIRANË– Viti 2021 çati zhvillime nga më të rëndësishmet në të gjitha sferat. E gjitha nisi me injektimet e vaksinës anti-COVID që në janar të këtij viti, por nuk kanë munguar edhe ngjarjet fatkeqe.  Duke nisur që nga vetëflijimi i Arjan Salës, deri tek vrasja makabër e 8-vjeçarit Mateo nga fqinji i tij, Klodian Çalamani. Dosja.al ka përmbledhur në një artikull 10 lajmet më të lexuara të vitit, kur rekord mbajnë ato për skandalet e rrjedhjes të të dhënave të qytetarëve.  Ndërkohë që nuk mungojnë as lajmet nga dyert e gjyqeve, ku më i klikuari rezulton lajmi për arrestimin dhe përballja me drejtësinë e ish-ministrit të Mjedisit, Lefter Koka. Po ashtu edhe çështja “Shullazi”, duket se ka ngjallur kureshtjen tek lexuesit e faqes. Ndërsa sa i përket politikës, vëmendjen e ka marrë e gjitha çështja “Basha-Berisha” dhe mesazhet politike që kryedemokrati lëshonte për kundërshtarët e tij politikë.  Ndër më të lexuarit është mesazhi që i dërgoi kryeministrit Edi Rama; presidentit Ilir Meta dhe lideri historik i PD-së, Sali Berisha.

VIDEO- I ‘blinduar’ nga forca policie, Lefter Koka mbërrin në GJKKO

Basha poston mesazhin për “Trekëndëshin e Bermudës”: Shqipëria s’është peng i askujt

S’ishte rastësi! Luca tregon pse Rama e Kurti zgjodhën resortin e tij: Sinjifikative

Fati i Shullazit dhe grupit të tij vuloset më 3 dhjetor

VD dhe FOTOJA- Bardhi del para mediave me dosje me vete, ç’po paralajmëron

Zgjerohet SKANDALI! Del LISTA me pagat e shqiptarëve për muajin prill 2021

Do të njohësh patronazhistin tënd? Duhet vetëm numri i ID-së! Baza e të dhënave të PS-së ‘rrjedh’ online, ky është sajti ku mësoni për kë do votoni

VD-Zjarr në repartin e Kirurgjisë në Vlorë, spitali mbushet me tym,digjen shtretërit

Berisha dje shkarkoi Bashën/ Yuri Kim dërgon MESAZH: Ne jemi me ju, ju me ne!

Vrasje në kompaninë e Elon Musk! Punonjësi vret me armë kolegun

(K.M/Dosja.al)

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

aktualitet aktualitet arjan sala çeshtja shullazi dosja.al klodian çalamani sali berisha arjan sala çeshtja shullazi dosja.al klodian çalamani sali berisha

Sondazh

Poll

Zjarr masiv në Shkodër/ Flakët SHKRUMBOJNË tregun e rrobave të përdorura dhe disa banesa

Zjarr masiv në Shkodër/ Flakët SHKRUMBOJNË tregun e rrobave të përdorura dhe disa banesa

Zjarrfikëset në luftë me flakët në Shkodër, rrezikohen banesat

Zjarr në një treg rrobash në Shkodër/ Shtëllunga gjigande e tymit pushton zonën

“Jam çliruar nga ankthi i vulës dhe i logos”,Basha: Kushti që kam është distancimi nga Rama dhe Meta

Rrëzimi i interperlancës me Ramën, Spaho: Së shpejti do të zbytheni me këto qëndrime

Tritan Shehu: Berisha është anëtar i grupit të PD, po shkelni rregulloren

"Kuvendin po e trajtoni si dyqanin tuaj personal"/ Bardhi: Keni ndryshuar ditën e seancës plenare

"As emrin nuk guxoni t'ia përmendni"/ Vokshi dhe Felaj zihen për Sali Berishën: Nuk vendos Kuvendi

Klevis Balliu dëmtohet nga gazi lotsjellës i hedhur nga policia në protestë, të lënduar edhe Noka

Protesta e opozitës, qytetarët hedhin sende në drejtim të policisë, lëndohet efektivi

Protestuesit i vënë flakën gomave para bashkisë, zjarri shuhet nga policia

Përplasjet në Kuvend/ Seanca ndërpritet sërish 5 minuta, Nikolla-Nokës:Po më kërcënon? Të të vij zor

Opozita bllokon foltoren, Noka-Nikollës: Je përfaqësuese dinjitoze e narkoshtetit!

Bardhi ndryshime në Grupin Parlamentar të PD-së kërkon rikthimin e Berishës,Nikolla refuzon kërkesën

Freskohet me ujë dhe niset me vrull drejt policisë, çfarë synonte të bënte protestuesi para Kuvendit

Protestuesit qëllojnë me vezë dhe fruta policinë para Kuvendit: Hapeni rrugën!

Zjarr dhe tym i zi, protestuesit ndezin gomat jashtë Kuvendit

Protesta e opozitës, protestuesit vendosin goma të vjetra jashtë Kuvendit

Investigimi i Rai3, Meloni në krah të Ramës: Nuk ishte ai shenjestra, mirënjohës qeverisë shqiptare

Reportazhi i Rai3/ Rama: Shpëtuam afganët nga vdekja kur asnjë vend i NATO-s nuk i pranoi

Konferenca me Melonin në Shëngjin, Rama për investigimin e Rai 3: U hodh baltë mbi shqiptarët

Deputeti i opozitës italiane përplaset me Melonin në kampin e Gjadrit:Badigardët tuaj po më dhunojnë

“Mos i falni më"/ Rama për Opozitën: Braktiseni në vetminë e ujërave të zeza

Akuzat e Ahmetajt/ Rama: U përdor si hero një i arratisur i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga SPAK

Reportazhi i RAI3/ Rama: Nuk iu shmanga ballafaqimit, gazetarët këtë e quajtën kurojo të madhe

Reportazhi i RAI3/ Rama: E kishin me Italinë, por RAI 3 dha një shfaqe të shëmtuar

Reportazhi i RAI3/ Rama: Baltë e pamerituar për Shqipërinë dhe shqiptarët

Tensionohet situata, zjarr para bashkisë së Tiranës, protestuesit i vënë flakën gomave

Themelohet Partia Mundësia, Shehaj: Jemi bashkuar për të bërë realitet një parti të re politike

"Regjimet nuk kanë kurrë fund të lavdishëm"/Noka: Sa më shumë Edveri juaj të rrisë represionin e tij

Açka vendos fotot e Stalinit dhe Leninit në sallën e Kuvendit

E paprecedentë në Kuvend, gardisti urdhëron gazetarët të dalin nga salla, ata i kthehen: Gangster

Projekt-rezoluta për krimet e komunizmit/ Gjekmarkaj: Nuk u kërkua kurrë falje!

"Shpik histori nga Ilirët e Pellazgët", Spiropali-Basha, replika: Keni një paqartësi historike

Vettingu në politikë, Spiropali: SPAK-un e kemi lënë të lirë nga kontrolli politik

Basha: Të vetmet akte të dërguara për luftën ndaj korrupsionit janë varrosur në sirtarë

Komisioni hetimor antikorrupsion/ Sula: Hiqeni nga rendi i ditës, të raportojnë institucionet

Shehu nga kuvendi: OKB votoi rezolutën për të njohur genocidin serb, mazhoranca jonë e rrëzoi

Pr. vendimi për ngritjen e Komisionit të Posaçëm Antikorrupsion,Gazment Bardhi largohet nga Kuvendit

Kuvendi voton sot Komisionin antikorrupsion,Nikolla nxjerr gazetarët nga salla,reagon ashpër opozita

Rrëzohet kërkesa e opozitës për mocionin me debat / Zhupa-Nikollës: Dëshiron t’i tregosh besnikëri

Komisioni i Posaçëm Antikorrupsion/' Basha: Manovër elektorale e Ramës. Nuk mund të jemi pjesë

Dhunimi i Sokol Mëngjesit/ Policia: Arrestohet organizatori, 20 mijë euro për atë që jep informacion

"E ardhmja nuk mund të mbrohet nga arma", Rama: Ka ardhur koha të ndërtojmë një NATO të arsimit

"Pyes veten kush je"/ Bardhi replikon me Spiropalin: Mos je gjë motra e Olsi Ramës

Rezoluta anti-korrupsion, Çuçi: Ka rënë korrupsioni, 95 % e shërbimeve kryhen nga telefoni

"Vënia në kontroll e SPAK, fantazi"/ Rama i kthehet Opozitës: Po treteni tek 'Rrugica e Shpresës'

Rama mban fjalën në seancë plenare, deputetët godasin tavolinat

"Keni ende shumë për të parë"/ Rama: Korrupsioni në Shqipëri vazhdon

Rezoluta e PS-së në Kuvend/ Rama: Jemi në luftë me korrupsionin prej 10 vjetësh