AktualitetPolitike

Video/ Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka godet policin

Deputeti i PD-së shihet në videon e filmuar teksa i afrohet një punonjësi policie, të cilin e shtyn dhe e godet.
Featured image of article: Video/ Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka godet policin Momenti kur deputeti i PD-së, Flamur Noka godet policin

Deputetët demokratë kanë mbërritur në Drejtorinë e Policisë së Tiranës, pasi kjo e fundit ka shoqëruar të paktën 25 persona në komisariate të ndryshme. Në videon e filmuar shihet deputeti Flamur Noka që shtyn dhe godet një punojës policie.

Pas mbarimit të protestës së opozitës, Policia e Tiranë ka ngritur një ekip hetimor që po merret me identifikimin dhe shoqërimin e personave që kryen akte të dhunshme.(Lexo këtu) Deri më tani bëhet e ditur se janë shoqëruar të paktën 25 persona, ndër to edhe Florenc Hoxha, ish-drejtori i Policisë Bashkiake.(Lexo këtu)

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Menjëherë pas tyre mësohet se në drejtorinë e Policisë kanë mbërritur deputetët e Partisë Demokratike: Enkeled Alibeaj, Klevis Balliu, Flamur Noka, Gent Strazimiri dhe Sekretari për Çështjet Zgjedhore, juristi Ivi Kaso.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment