LIVE UPDATES
Aktualitet

VERSIONET/Fejesa e padëshiruar që solli vrasjen makabre, lidhja vjehërr-nuse e djali në mes

13 Prill 2022, 13:01 Nga DOSJA
VERSIONET/Fejesa e padëshiruar që solli vrasjen makabre, lidhja

FIERXhevahir Hoxha kishte paralajmëruar se do ta vriste partneren e re të djalit.. dhe e bëri. Merushe Hazizi u vra ditën e djeshme me thikë nga vjehrri i saj, Xhevahir Hoxha, në fshatin Vidhishtë të Roskovecit. Pasdite, në momentin kur në banesë nuk kishte njeri, 61-vjeçari e godit 3 herë me thikë në gjoks, duke e lënë të vdekur. Më pas, ai u vetëvra në një pemë afër banesës.

Sipas familjarëve dhe fqinjëve, Xhevahiri nuk e donte për nuse 30-vjeçaren për shkak se djali i tij braktisi bashkëshorten e parë dhe nipin për shkak të saj. I biri i Xhevahirit dhe viktima bashkëjetonin prej tre vjetësh. Merushe Hazizi kishte 3 fëmijë nga martesa e parë, por që jetonin me ish-bashkëshortin e saj.

Fqinja e familjes tha për mediat, se ish-burri i Merushes kishte ardhur tre herë për ta kërkuar atë, por kjo e fundit nuk kishte pranuar të kthehej më me të. Vëllai i 61-vjeçarit zbuloi se Xhevairi lëvizte me sëpatë me vete, ndërsa me djalin kishte marrëdhënie shumë të keqe. Ai zbuloi se Xhevairi ka qenë më parë rreth 6 muaj në burg, ku ka vuajtur dënimin për zjarrvënie.

Fqinjët e tjerë tregojnë se Xhevair Hoxha nuk kishte qenë dakord me bashkëjetesën e djalit të tij me Merushe Hazizin, të cilën e masakroi sot me thikë për vdekje. Një e afërme shton se vetëm para tre ditësh e kishte parë 61-vjeçarin Xhevahir Hoxha që të vinte vërdallë shtëpisë me kosë bari në dorë dhe i kishte thënë ta hiqte nga dora. 

Ndërsa kunata e Xhevahir Hoxhës ka treguar se vrasja ishte e paralajmëruar, pasi Xhevahiri i kishte thënë djalit të tij se do ta vriste së bashku me bashkëjetuesen e tij.

Sot, Merushe u “dënua” edhe nga familjarët e saj, të cilët nuk i vendosur as foton në lajmërimin e vdekjes së vendosur nëpër shtylla. Në daljen e saj nga shtëpia për në banesën e fundit qëndronin tre fëmijët minorenë, të cilët i kishte lënë te familja e prindërve të saj. Ndërsa Fatjoni ka zgjedhur të mos shkojë në ceremoninë e bashkëjetueses po në atë të babait të tij vrasës. Edhe ish-bashkëshorti i Merushes nuk ka shkuar në ceremoninë mortore të saj, pavarësisht se nga martesa e tyre erdhën në jetë tre fëmijë.

Në fund të gjithë historisë së rëndë ishte veprimi i vjehrrës së viktimës e cila në mes të gjithë tragjedisë po lante dyshemenë nga gjaku.

(a.b)/dosja.al

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

aktualitet aktualitet burri vret nusen e djalit e veten burri vret nusen e djalit e veten

Sondazh

Poll

Nis fuqishëm protesta para Bashkisë Tiranë, qytetarët hedhin molotov para godinës

Nis fuqishëm protesta para Bashkisë Tiranë, qytetarët hedhin molotov para godinës

Të pranishëm në protestë, akti fisnik i qytetarëve, u japin ujë efektivëve të policisë

VIDEO-VIRALE/ Po fliste në Rrugën e Salës, demokrati 'kapet mat' nga gruaja

"Injoranca nuk është argument" Nuk i pëlqeu pyetja, Rama prek në faqe gazetaren Ambrozia Meta

Del VIDEOJA, Elia godet Princ Lekën: Familja ime të ka mbajtur me bukë

VIDEO/ Noka i jep Spiropalit pankartën, Ministrja ofrohet ta mbaj para fytyrës

Publikohen pamjet nga brenda bazës ajrore të Kuçovës, Komandanti: E gatshme për stërvitjen e trupave

Tempulli 2/ Me kanabis gati për shitje dhe shuma parash, arrestohen 4 të rinj në Tiranë

Dalin pamjet nga kasollja ku u vra 50-vjeçari në Durrës

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat