Politike

Veliaj e akuzoi si organizator të protestës për kafshët, Vojo Bregu: Kaosi psiqik i kryetarit është kombinuar me ankthin e humbjes

VIDEO
Bregu shkruan se do ishte gjëja më e mirë për Shqipërinë dhe për vetë Partinë Socialiste të çlirohej nga gjithë ky tension i brendshëm dhe mos t’i tremben kaq shumë humbjes së pushtetit.
Featured image of article: Veliaj e akuzoi si organizator të protestës për kafshët, Vojo Bregu: Kaosi psiqik i kryetarit është kombinuar me ankthin e humbjes Erjon Veliaj, Vojo Bregu

TIRANË– Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erjon Veliaj teksa ishte i pranishëm mbrëmjen e djeshme në emisionin ‘Opinion’, ka përmendur Vojo Bregun për të cilin tha se bën pjesë në shoqatën e LSI-së e se ishte pjesë e organizatës së protestës së kafshëve.

Si për cdo shoqatë ka dhe rivaliteti. Ka shoqata që janë me LSI-në, që janë Vojo Bregu.’- është shprehur ai.

Ndërkohë për këtë deklaratë vetë Bregu është shprehur se është akuzuar si organizator i protestës për të drejtet e kafshëve. Bregu shkruan se do ishte gjëja më e mirë për Shqipërinë dhe për vetë Partinë Socialiste të çlirohej nga gjithë ky tension i brendshëm dhe mos t’i tremben kaq shumë humbjes së pushtetit.

POSTIMI:

Rezultatet finale të zgjedhjeve në kohë reale dhe të përditësuara nga burimi zyrtar KQZ këtë vit do të mund ti ndiqni në Dosja.al. Kliko për të parë platformën.

Qënkam akuzuar mbrëmë si organizator i një proteste për të drejtat e kafshëve.  Rilindja është futur në vorbullën e errët të gjetjes së grupeve armiqësore. Pas çdo proteste i shfaqet LSI, pas çdo greve i shfaqet Ilir Meta, pas Animal Rescue Albania i qënkam shfaqur unë. Nuk është çudi të thonë edhe se pas Roza Latit ose Besës fshihen LRI bashkë me Lëvizjen e Gruas për Integrim. Përtej humorit gjendja ku ndodhet kjo qeveri dhe ajo parti është e mjerueshme. Kaosi psiqik i kryetarit është kombinuar me ankthin e humbjes, duke u reflektuar edhe tek ai që po vdes t’i zërë vendin. Do ishte gjëja më e mirë për Shqipërinë dhe për vetë Partinë Socialiste të çlirohej nga gjithë ky tension i brendshëm dhe mos t’i tremben kaq shumë humbjes së pushtetit. Kalimi në opozitë nuk është një makth por një domosdoshmëri e vetëpastrimit nga qelizat malinje si Veliaj & co për t’u ofruar shqiptarëve institucionin e opozitës së nesërme. 

(a.b)/dosja.al

Shto Koment