LIVE UPDATES
Aktualitet

VD- Rithemelimi zgjedh krerët në disa degë, Alibeaj: Përçarëse. Noka: Vota e lirë vendos

16 Prill 2022, 14:38 Nga DOSJA
VD- Rithemelimi zgjedh krerët në disa degë, Alibeaj:

TIRANË– Komisioni i Rithemelimit të Partisë Demokratike ka zhvilluar sot zgjedhjet në disa degë të PD-së, konkretisht në Kuçosë, Skrapar, Elbasan e katër degë të tjera në Tiranë. Procesi i votimit është hapur në orën 08:00 dhe është mbyllur në orën 18:00. Numërimi ka përfunduar si dhe janë shpallur fituesit. 

Pas numërimit të fletëve të votimit, Kryetar i PD Dega Kucovë u shpall Myslim Isuf Haxhi me 57% të votave.  Në degën 16 në Tiranë u shpall fituar Eduard Rexha me 69.7% të votave. Kryetar i PD dega Dega Paskuqan u shpall Anton Pjetërnikaj me 86% të votave, kurse në degën numër 10 në Tiranë u shpall fitues Andi Beliu me 65% të votave. Kryetari i degës së Partisë Demokratike në Elbasan është zgjedhur Blendi Himçi. Në një reagim zyrtar, Komisioni i Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale të Partisë Demokratike bëri me dije se Himçi mori 66 % të votave. Ndërsa Kryetare e PD Dega 6 Tiranë u shpall Onelda Zefi me 79.7 % të votave.

Nga Elbasani, dhjetëra demokratë që janë në radhë për të votuar shprehen se Enkelejd Alibeaj dhe Gazment Bardhi po përçajnë demokratët. Enkelejd Alibeaj është shprehur se këto zgjedhje vijojnë të theksojnë përçarjen në Partinë Demokratike. Kurse për Flamur Nokën, janë tregues i votës së lirë. Dega e Partisë Demokratike në Vlorë do të zgjedhë nesër kryetarin e ri. Në garë janë katër kandidatë, Atird Hoxha, Edmond Banushaj, Fatjon Fejzaj dhe Lorenc Danaj. Deputeti i Partisë Demokratike dhe drejtuesi i qarkut, Bujar Leskaj fton anëtarët e PD që të marrin pjesë në zgjedhje. Në një status në Facebook, Leskaj shkruan se votae lirë e demokratëve do tu shërbejë bashkimit të tyre.

Kandidatët për Kryetar dege ishin:

PD dega Kuçovë

PD dega Skrapar

PD Dega Elbasan

PD Dega Tropojë

PD Dega 6 Tiranë

PD Dega 10 Tiranë

PD Dega 11 Tiranë

PD Dega 16 Tiranë

Komisioni i Rithemelimit ka zgjedhur më herët kryetarin e degëve në Fushë Krujë (Agron Loka); Selenicë (Leonard Rakipaj); Fier (Rrapi Gjika); Mallakastër (Resmi Shanaj) dhe në Roskovec (Emels Xhaxhaj.

ZHVILLIMET ORË PAS ORE:

KANDIDATËT- Vlora zgjedh nesër kryetarin e PD, Leskaj: Votoni që të bashkohemi

Përfundon numërimi i votave në Elbasan, Blendi Himçi zgjidhet kreu i degës së PD

Mbyllen zgjedhjet edhe në Kuçovë, kryetar dege zgjidhet Myslim Haxhi

Eduard Rexha zgjidhet kreu i degës 16 të PD, kush fiton në Paskuqan e atë me nr.10 (EMRAT)

Mbyllen zgjedhjet në Skrapar, Rithemelimi: Kryetar dege është Bakiasi me 69% të votave

Zgjedhjet për kryetarë të 8 degëve të PD! Komisioni i Rithemelimit publikon kandidatët

(f.m/dosja.al)

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

kryesore politike rithemelimi merr pd zgjedhje ne deget e pd rithemelimi merr pd zgjedhje ne deget e pd

Sondazh

Poll

“Jam çliruar nga ankthi i vulës dhe i logos”,Basha: Kushti që kam është distancimi nga Rama dhe Meta

“Jam çliruar nga ankthi i vulës dhe i logos”,Basha: Kushti që kam është distancimi nga Rama dhe Meta

Rrëzimi i interperlancës me Ramën, Spaho: Së shpejti do të zbytheni me këto qëndrime

Tritan Shehu: Berisha është anëtar i grupit të PD, po shkelni rregulloren

"Kuvendin po e trajtoni si dyqanin tuaj personal"/ Bardhi: Keni ndryshuar ditën e seancës plenare

"As emrin nuk guxoni t'ia përmendni"/ Vokshi dhe Felaj zihen për Sali Berishën: Nuk vendos Kuvendi

Klevis Balliu dëmtohet nga gazi lotsjellës i hedhur nga policia në protestë, të lënduar edhe Noka

Protesta e opozitës, qytetarët hedhin sende në drejtim të policisë, lëndohet efektivi

Protestuesit i vënë flakën gomave para bashkisë, zjarri shuhet nga policia

Përplasjet në Kuvend/ Seanca ndërpritet sërish 5 minuta, Nikolla-Nokës:Po më kërcënon? Të të vij zor

Opozita bllokon foltoren, Noka-Nikollës: Je përfaqësuese dinjitoze e narkoshtetit!

Bardhi ndryshime në Grupin Parlamentar të PD-së kërkon rikthimin e Berishës,Nikolla refuzon kërkesën

Freskohet me ujë dhe niset me vrull drejt policisë, çfarë synonte të bënte protestuesi para Kuvendit

Protestuesit qëllojnë me vezë dhe fruta policinë para Kuvendit: Hapeni rrugën!

Zjarr dhe tym i zi, protestuesit ndezin gomat jashtë Kuvendit

Protesta e opozitës, protestuesit vendosin goma të vjetra jashtë Kuvendit

Investigimi i Rai3, Meloni në krah të Ramës: Nuk ishte ai shenjestra, mirënjohës qeverisë shqiptare

Reportazhi i Rai3/ Rama: Shpëtuam afganët nga vdekja kur asnjë vend i NATO-s nuk i pranoi

Konferenca me Melonin në Shëngjin, Rama për investigimin e Rai 3: U hodh baltë mbi shqiptarët

Deputeti i opozitës italiane përplaset me Melonin në kampin e Gjadrit:Badigardët tuaj po më dhunojnë

“Mos i falni më"/ Rama për Opozitën: Braktiseni në vetminë e ujërave të zeza

Akuzat e Ahmetajt/ Rama: U përdor si hero një i arratisur i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga SPAK

Reportazhi i RAI3/ Rama: Nuk iu shmanga ballafaqimit, gazetarët këtë e quajtën kurojo të madhe

Reportazhi i RAI3/ Rama: E kishin me Italinë, por RAI 3 dha një shfaqe të shëmtuar

Reportazhi i RAI3/ Rama: Baltë e pamerituar për Shqipërinë dhe shqiptarët

Tensionohet situata, zjarr para bashkisë së Tiranës, protestuesit i vënë flakën gomave

Themelohet Partia Mundësia, Shehaj: Jemi bashkuar për të bërë realitet një parti të re politike

"Regjimet nuk kanë kurrë fund të lavdishëm"/Noka: Sa më shumë Edveri juaj të rrisë represionin e tij

Açka vendos fotot e Stalinit dhe Leninit në sallën e Kuvendit

E paprecedentë në Kuvend, gardisti urdhëron gazetarët të dalin nga salla, ata i kthehen: Gangster

Projekt-rezoluta për krimet e komunizmit/ Gjekmarkaj: Nuk u kërkua kurrë falje!

"Shpik histori nga Ilirët e Pellazgët", Spiropali-Basha, replika: Keni një paqartësi historike

Vettingu në politikë, Spiropali: SPAK-un e kemi lënë të lirë nga kontrolli politik

Basha: Të vetmet akte të dërguara për luftën ndaj korrupsionit janë varrosur në sirtarë

Komisioni hetimor antikorrupsion/ Sula: Hiqeni nga rendi i ditës, të raportojnë institucionet

Shehu nga kuvendi: OKB votoi rezolutën për të njohur genocidin serb, mazhoranca jonë e rrëzoi

Pr. vendimi për ngritjen e Komisionit të Posaçëm Antikorrupsion,Gazment Bardhi largohet nga Kuvendit

Kuvendi voton sot Komisionin antikorrupsion,Nikolla nxjerr gazetarët nga salla,reagon ashpër opozita

Rrëzohet kërkesa e opozitës për mocionin me debat / Zhupa-Nikollës: Dëshiron t’i tregosh besnikëri

Komisioni i Posaçëm Antikorrupsion/' Basha: Manovër elektorale e Ramës. Nuk mund të jemi pjesë

Dhunimi i Sokol Mëngjesit/ Policia: Arrestohet organizatori, 20 mijë euro për atë që jep informacion

"E ardhmja nuk mund të mbrohet nga arma", Rama: Ka ardhur koha të ndërtojmë një NATO të arsimit

"Pyes veten kush je"/ Bardhi replikon me Spiropalin: Mos je gjë motra e Olsi Ramës

Rezoluta anti-korrupsion, Çuçi: Ka rënë korrupsioni, 95 % e shërbimeve kryhen nga telefoni

"Vënia në kontroll e SPAK, fantazi"/ Rama i kthehet Opozitës: Po treteni tek 'Rrugica e Shpresës'

Rama mban fjalën në seancë plenare, deputetët godasin tavolinat

"Keni ende shumë për të parë"/ Rama: Korrupsioni në Shqipëri vazhdon

Rezoluta e PS-së në Kuvend/ Rama: Jemi në luftë me korrupsionin prej 10 vjetësh

Argita Malltezi: Ndërrimi i destinacionit të Kompleksit Partizani u bë nga Rama

"Kryedemokrati dhe Malltezi të arrestuar politik", Argita: SPAK ka kaluar nga një akuzë në tjetrën

Paralajmërimi i Argita Mallatezit: Do të përfshihem në politikë nëse është e nevojshme