LIVE UPDATES
Aktualitet

Vaksinimi i detyrueshëm/ Studentët çregjistrohen nga Universitetet (DOKUMENTI)

27 Tetor 2021, 18:16 Nga DOSJA
Vaksinimi i detyrueshëm/ Studentët çregjistrohen nga

DURRËS- Studentët kanë nisur të çregjistrohen nga Universitetet për shkak të bëres së vaksinimit me detyrim. Me anë të një postimi në Facebook, avokati Altin Goxhaj, ka postuar një kërkesë për çregjistrim të një studenti në Universitetin e Durrësit. Në kërkesë shkruhet se studenti ka kërkuar çregjistrim për arsye të vaksinimin të detyrueshëm. Goxhaj gjithashtu ka denoncuar edhe tre pedagogë në Universitetin e Durrësit, të cilët kanë refuzuar të japin mësim studentëve të pavaksinuar.

Postimi i Plotë:

Studentja detyrohet të kërkojë ç’regjistrimin nga Universiteti i Durrësit pasi 3 pedagogë nuk e lanë në mësim mqns refuzonte të vaksinohej! Nesër inicojmë padinë dhe kallzim penal ndaj xhelatëve! NGJARJA E RËNDË NË UNIVERSITETIN E DURRËSIT DO TË KETË TË NJËJTËN PËRGJIGJE! LISTA E ZEZË E XHELATËVE QË PO KRYEJNË KRIME KUNDËR NJERËZIMIT SOT KA DHE KËTA 5 EMRA: Orion Muçaj, Anisa Liti, Majlinda Sana, Osman Metalla dhe Kseanela Sotirofski Nesër në drekë rreth orës 13:00 do të jem në Durrës si Avokat që të marr përsipër çështjen ligjore të studentes që sot paraqiti kërkesë për ç’regjistrim nga Universiteti Aleksandër Moisiu pasi 3 pedagogët Orion Muça, Anisa Liti dhe Majlinda Sana e nxorrën nga mësimi sepse ishte e pavaksinuar!

Pedagogu Orion Muca sot nuk pranoi të jepte mësim sepse të pavaksinuarit refuzuan të dilnin nga klasa dhe pasi dështoi ai doli vetë në formë proteste duke mos zhvilluar mësim. Më pas pedagogia Anisa Liti nxori me forcë të gjithë të pavaksinuarit jashtë dhe kjo ndodhi edhe më pas me pedagogen Majlinda Sana e cila i nxori përsëri jashtë të gjithë të pavaksinuarit që kishin rihyrë në mësim! Sipas pedagogëve xhelatë, ata po zbatonin urdhërin e Dekanit dhe Rektores! I kujtojmë 3 pedagogëve xhelatë Orion Muça, Anisa Liti dhe Majlinda Sana, dekanit Osman Metalla dhe Rektoren Kseanela Sotirofski se tashmë, përveç shpërdormit të detyrës do të jenë edhe pjesë e një kallzimi penal për krime kundër njerëzimit duke tentuar të rrezikojnë jetën e studentëve duke shkelur Kodin e Nurembergut i cili e konsideron krim kundër njerëzimit çdo përpjekje për ti nënshtruar individët ndaj një trajtimi me preparate medicinale që rrezikojnë jetën, pa konsensus, pa vullnet, dhe me shtrëngime dhe kufizime!

Këta 3 pedagogë, që janë turpi i profesoratit bashkë me Dekanin e Fakultetit Osman Metalla dhe Rektoren Kseanela Sotirofski do të përballen me urrejtjen dhe armiqësinë e të gjithë shqiptarëve si kriminelë dhe xhelatë të PLANdemisë dhe unë do të sigurohem që kjo të ndodhë sa më shumë, sa më shpejt dhe sa më gjerë! Ne do tua prishim gjumin dhe çdo ditë kur të dalin nga shtëpia do të përpiqen të jenë sa më të padukshëm që të mos përballen me urrejtjen dhe neverinë e popullit, prindërve dhe studentëve shqiptarë! Që nesër do të inicojmë padinë civile për dëmshpërblimin e studentes dhe kallzimin penal ndaj këtyre zyrtarëve kriminel që i kërkojnë studentëve të tyre të rrezikojnë jetën dhe shëndetin e tyre në kundërshtim me çdo logjikë shkencore dhe shëndetësore e cila mbi të gjitha nuk është as kompetencë e tyre!

Vaksinimi për studentët është bërë i detyrueshëm, në mënyrë që të mund të hyjnë në auditore. Nëse studentët nuk kanë çertefikatën e vaksinimit, ose test PCR-je çdo javë nuk do të lejohen që të hyjnë në auditore

(I.A/dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

Aktualitet Aktualitet Altin Goxhaj Studentët studentet cregjistrohen nga Universitetet Altin Goxhaj Studentët studentet cregjistrohen nga Universitetet

Sondazh

Poll

Zjarr në një banesë në Vlorë, nxirret në kohë i moshuari

Zjarr në një banesë në Vlorë, nxirret në kohë i moshuari

Rama: SHELL ka kryer zbulim të rëndësishëm të gazit e naftës nëntokë në Shqipëri

Motori 'zbor' në Tiranë, policia bihet nga pas, arrestohet i riu që e drejtonte

DEBAT në Kuvend! Dhimitri shkon pa shifra, Çupi: S’jemi në orë mësimi këtu, të drejtojmë gishtin

Droni i Policisë kap “mat” shkelësit e qarkullimit, ja sa do gjobiten

Rama feston 58-vjetorin e lindjes, suprizohet nga zv/Presidenti i Hagës, dhurata mbetet mister

"S'i kam të shkruara si ti", Mziu përplaset me Denajn, socialiste: S'matesh me mua

Salianji: Xhafajt s'iu hetua pasuria, Geronin do e denoncoja miliona herë nëse do kisha mundësi

I gjithë grupi i Berishës në mbështetje të tij, Salianji: S'ftova njeri se s'po shkoja në dasmë

Tentoi të vriste vëllanë për plazhin në Radhimë, momenti i arrestimit të autorit

A do shkojë në burg Salianji? Deputeti: S’hidhem dot përpjetë, respektoj vendimin

Marrja e vendimit në Apel u shty, Salianji: Kam dorëzuar të gjitha provat

E gjithë PD-ja në mbështetje të Salianjit, pamjet brenda sallës së gjyqit, 10 deputetë futen brenda

PD në Gjykatë

Rezoluta e KLP/ Bardhi: Duhet pjesa me rekomandimet e papërmbushura. Bushka: Disa s'kanë justifikim

Salianji mbërrin në Gjykatë, e shoqëron Flamur Noka, Luçiano Boçi e Luan Baçi

Përplasje me armë për pronësinë e plazhit në Radhimë, vëllai qëllon të vëllanë

Të shtënat në Radhimë, turisti norvegjez: Dëgjuam krisma e ia futëm vrapit

'Alarm i madh për KLP'/Bojkoti i avokatëve, Alibeaj:Po i hapet dera kriminelëve të dalin nga burgjet

'KLP nuk zbaton rekomandimet'/ Majko me kritika: Situatë e rrallë, parlamenti të jetë i vetëdijshëm

Rezoluta e KLP për 2021, Sula: Ka problematika, për të ardhur keq, vetëm 4 detyra janë përmbushur

Komisioni i ligjeve/ Rezoluta e SPAK, Majko: Pse votuat kundër?. Opozita: S'na pëlqeu

“Babale”/ Berisha: Gjermeni, Sadushi, Veliu dhe agjentë të SHISH të përfshirë

Berisha: Rama dëshiron t'i marrë mandatin Salianjit, delinkuenti Geron Xhafa vijon trafikun e drogës

I shpallur në kërkim për trafik emigrantësh, arrestohet 26-vjeçari

Kryemadhi:LSI është e ftuar! Kush ndihet i vjedhur nga 'hajduti i gjatë' ka arsye për të protestuar

Meta në krye të LSI-së? Kryemadhi: S'ka garë mes nesh, jam fajtore për djegien e mandateve

'Skemë evazioni fiskal'/ Kryemadhi: Do hetojmë “Open Balkan”, bëhet në kurriz të shqiptarëve

Cilat janë kompanitë që bëjnë evazion fiskal? Kryemadhi: Marrin tendera me 99.99% të vlerës

Mjetin e mbushur me kallashnikovë, municion luftarakë e dylbi, arrestohen dy të rinjtë në Tiranë

Dje u inagurua, ‘fluturojnë’ 8 patenta në aksin 108 milionë eurosh Kardhiq-Delvinë, gjobiten

Rama inaguron tunelin, nëna e kap e puth: O i miri i Shqipwrisë!

Spektakli i fundjavës, Artan Lame legalizon … një pallat

Kardhiq-Delvinë, Rama pritet me iso, grupi i dedikon këngë: E hapi Damiani e Balluku

Sistemi i drejtësisë, Xhafaj: Ka probleme me menaxhimin e tyre, ka 5 shqetësime në draft

Takimi me Biden, Rama: I kërkova të organizonim diçka së bashku për 100-vjetorin, mbase dhe s'bëhet

Amnistia fiskale, Rama: Baza janë kursime nga puna në të zezë, prokurorët i mbajnë peng

Në krah ka Xhaçkën, Rama i mburr kolegun: Bujar Osmani është super, sa do doja ta kishim në qeveri

Rama jep LAJMIN: Do i pyesim shqiptarët, mbase e duan kanabisin edhe për përdorimin personal

Harta e gjyqësorit, Rama:Është ajo dhe nuk ndryshon. E dini se me qeverinë time s'zgjidhen me bojkot

A do të ketë një paketë të dytë të rezistencës sociale? Rama: Qëllimi është mos të rrisim dritat

2% për NATO-n, Rama: Ne ku të marrim, do investojmë aq sa kemi...

Pasurinë me bashkëshortin e ka të përbashkët? Xhaçka 'mbron' resortin e të shoqit

Largimi i 220 mijë shqiptarëve,Rama kalon fajin tek "Saliu":Hija e një të vdekuri torolis Shqipërinë

Burri i Xhaçkës, investitor strategjik, Rama e justifikon: Në këtë vend dalim të gjithë të afërm

Gjuha e ashpër me Bullgarinë, Rama: Më dëgjuan me respekt...

Burrin e ka investitor strategjik, PD do t'i heqë mandatin/ Rama del me Xhaçkën:S'shoh asnjë problem

Rama tregon rolin e Macron: Ai ka ndjekur 48 orë rresht, pa pushim, diskutimet

Rama: Porti i ri i Durrësit do ketë një bazë ushtarake të NATO-s, vlerë strategjike për Shqipërinë

Samiti i NATO-s, Rama: Fola për Serbinë dhe Kosovën