LIVE UPDATES
Sport

Tifozët respektojnë Solskjaer, një flamur me mbishkrimin ’20LEGEND’ në Stretford End

1 Dhjetor 2021, 17:12 Nga DOSJA

ANGLI – Tifozët e Manchester United do të tregojnë vlerësimin e tyre për Ole Gunnar Solskjaer, me një shfaqje flamuri përpara ndeshjes të së enjtes në mbrëmje kundër Arsenalit në “Old Trafford”.

Solskjaer u shkarkua më 21 nëntor pas pothuajse tre vitesh në krye të “Djajve të Kuq” dhe pas një serie të tmerrshme prej pesë humbjesh nga shtatë ndeshje në Premier League.

Por ‘Stretford End’ do t’i bëjë homazhe legjendës së klubit, me një flamur të madh, ku lexohet ’20LEGEND’ përpara ndeshjes së parë në shtëpi ndaj “Topçinjve” që nga shkarkimi i tij.

Grupi i tifozëve ‘Stretford End Flags’ ka shkruar në Twitter: “Ndërsa ne mirëpresim një trajner të ri në “Old Trafford”, ne do t’i bëjmë homazhe atij që largohet të enjten. Ole ishte një lojtar legjendar dhe ai e çoi përpara klubin si trajner. Ne kurrë nuk arritëm ta falënderojmë siç duhet, kështu që do të vendosim flamurin e sërfit ‘20LEGEND’ në Stretford End.”

Trajneri kujdestar Michael Carrick do të drejtojë ndeshjes së tij të tretë me trajnerin e ri të përkohshëm Ralf Rangnick, ende duke pritur që viza e tij të finalizohet. Gjermani duhet të bindë një panel të FA për kredencialet e tij si trajner, në mënyrë që të sigurojë një leje pune, sepse ai nuk ka drejtuar një klub të lartë në Europë për një kohë të gjatë në pesë vitet e fundit për të përmbushur kriteret për miratimin e trupit drejtues (GBE).

Statusi legjendar i Solskjaer në sytë e tifozëve të United është i sigurt, pavarësisht përfundimit zhgënjyes të mandatit të tij si trajner, i cili pa një humbje 5-0 ndaj Liverpoolit dhe një humbje 2-0 ndaj Manchester Cityt, përpara se humbja 4-1 në Watford të shënonte fundin e tij.

Ish-sulmuesi norvegjez ka shënuar 126 gola në 366 ndeshje për United, duke fituar gjashtë tituj të Premier League dhe duke shënuar fitoren dramatike në finalen e Champions League të vitit 1999.

Mandati i tij si trajner i United përfundoi me tifozët që u zemëruan me të dhe ekipin në Vicarage Road, por mbështetësit duan të tregojnë vlerësimin e tyre për gjithçka që ai ka bërë për klubin si lojtar dhe trajner.

B.T (Dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

Sport Sport “Djajtë e Kuq” të Manchesterit debutoi me Mancester Junajtid Gjermani duhet të bindë një panel të FA ish-legjenda e Manchester United në mbrëmje kundër Arsenalit Statusi legjendar i Solskjaer të United është i sigurt Tifozët e Manchester United Trajneri kujdestar Michael Carrick vlerësimin e tyre për Ole Gunnar Solskjaer “Djajtë e Kuq” të Manchesterit debutoi me Mancester Junajtid Gjermani duhet të bindë një panel të FA ish-legjenda e Manchester United në mbrëmje kundër Arsenalit Statusi legjendar i Solskjaer të United është i sigurt Tifozët e Manchester United Trajneri kujdestar Michael Carrick vlerësimin e tyre për Ole Gunnar Solskjaer

Sondazh

Poll

Policia në aksion, arreston 9 shoferë, gjobit 341 të tjerë

Policia në aksion, arreston 9 shoferë, gjobit 341 të tjerë

'Jemi njerëz të mirë e besnik'/ Rama: Mund ta përdorni çmendurinë tonë për t'u marrë me të tjerët

Deri në 179 km/h, makina inteligjente kap mat shoferët në Bypass-in e Fierit, pezullohen 89 patenta

Rama: Dëgjojmë se Putin është shumë sëmurë, por as BE nuk është e shëndetshme

Rama në Austri: Keni qenë krah nesh, ndjej keqardhje për BE-në

Statusi kandidat për në BE, Rama: Ukraina mos të kenë iluzione, mori ilaç kundër depresionit

Rama: S'ka vend më të mirë se Austria për të marrë veten nga mbledhja depresive në Bruksel

Refuzon të largohet nga banesa, 50-vjeçari në Berat kërcënon të hidhet nga pallati

Rama takohet me shqiptaren në Austri, gruaja: Jam krenare që takova kryetarin

'Ulu', aksion policie në mes të natës në Astir, 2 persona shtrihen në tokë

'DRONI edukues'/ Policia rrugore me pajisje të re, monitoron çdo ndryshim drejtimi të parregullt

Aeroporti i Vlorës në zonë të mbrojtur, Tabaku: Shkatërron ekosistemin, projekt korruptiv

Protesta e Berishës, Jorida Tabaku konfirmon pjesëmarrjen: Jam në ballë të çdo opozite të qeverisë

Takoi Metën në Baku, Berisha: Sa të mbyllë Presidencën, bashkohemi kundër Ramës

7 korriku përsëritje e 8 janarit? Berisha" Skenar që nuk ndodh më, qëllimi është ngremë shqiptarët

Berisha shpjegon domethënien e datës së protestës: 3 shtata bashkë, rrisin shanset për sukses

Mbledhje në seli, Berisha: Janë të ftuar të gjithë, deputetët të shkëputen nga Alibasha

Sa do zgjasë protesta e 7 korrikut? Berisha: Deri në realizimin e qëllimit, pranoj të më udhëheqin

Berisha: Nuk pranojmë kurrë aleanca bilaterale në rajon, janë të rrezikshme

Përplasja Rama-Bullgari,Berisha: Turp, ordiner! Në emër të opozitës i kërkoj ndjesë popullit bullgar

'Rama bëri avokatin e Serbisë', Berisha:Nuk foli për Shqipërinë, në konferencë nuk u shfaq as Osmani

Berisha: Negociatat nuk u hapën për shkak të Bullgarisë por prej Ramës, shkoi si vasal i Vuçiç

PD kërkon heqjen e mandatit të Xhaçkës, Bushka: S'kemi pasur kohë të lexojmë shkresat

Nis me debate komisioni për mandatin e Xhaçkës, Alibeaj: Të vinte këtu të jepte shpjegime

Zjarr masiv në Lajthizë të Mirditës, në terren vetëm një zjarrfikës

Aeroporti i Vlorës, Tabaku: Po ndërtohet në një zonë që ishte e mbrojtur. Ministrja: E pavërtetë

Gazetarja përmend Vuçiç, presidenti serb:Jam i sigurtë që folët mirë për mua. Rama:Ç'dreqin do këtu?

Vuçiç e quajti Kosovë, Rama e korrigjon: Aleksandri tha "e ashtuquajtura Kosovë"

“BE na poshtëroi, prisnin konferencë nga liderët”, Rama: Janë të zgjuar

Videon e nxorri vetë, Rama: Ishte prerë keq, unë thashë se RMV do jetë edhe Shqipëria Lindore

VETO-ja e Bullgarisë, Rama me kritika: BE e paaftë të çlirojë dy pengje

Rama nga Brukseli: Urojmë që shekulli tjetër të na gjejë në BE

Rama-BE: Lëreni Serbinë të qetë, mos hapni konflikte të tjera

Rama flet për Kosovën në Bruksel: Është marrë peng, çmenduri, njerëzit nuk lëvizin dot lirshëm

Rama: Bullgaria po i jep fuqi Putin e agresionit rus, një turp

Korreshi ngre zërin: Në Lushnje vihet vetëm për të bërë foto me shalqi, mos u tallni

Bardhi publikon listën: 10 miq të Ramës përfituan 36 investime strategjike me vlerë 4.6 miliard euro

Balla: Berisha privatizoi pronat nga Viçidoli deri në Dhërmi, si ka mundësi je pronar

'Ish-grabitësi u kërkoi ndjesë pronarëve'/ Balla: Berisha është servil, ditën e lindjes e ndryshoi

Balla përplaset me Berishën në Kuvend: Ik o plaku Mere

'Na u bashkoni me 7 korrik'/ Berisha: Pronarët e pronave janë më të kërcënuar se kurrë

'Administrata ka njerëz të paaftë, skiftera'/ Braçe: Fermerëve u duhet bursa që të kenë besim

Tabakun e 'tradhëtojnë' takat, pengohet dhe gati rrëzohet në Kuvend

Akuzat e Shehajt,Xhaçka:Ju paguani për mandatin e deputetit, çojeni çështjen në Gjykatën Kushtetuese

Shehaj akuza Xhaçkës: Vini në politikë me xhepat bosh, dilni me resorte me 5 yje

Xhaçka: Bashkëshortin e kam bzinesmen të sukseshëm

Berisha: Gentian Sharra e banda e Elbasanit blenë vota për PS

Balla-Berishës: Je bashkëpunëtor i Millosheviçit ne mblidhemi më 7 korrik për Srebrenicën

Berisha:Kanë dalë gjërat lakuriq!Balla është xhandar i bandës së Elbasanit! Deputetët e duatrokadsin

“Garon me Tabakun”,Bardhi-Spiropalit:Kishim një madame me 5mln euro,tani u bënë dy me gjithë Xhaçkën