LIVE UPDATES
Sport

Theo i pari: rinovon kontratën deri në vitin 2026. Më pas radha e Leaos dhe Bennacer

29 Janar 2022, 07:28 Nga DOSJA
Theo i pari: rinovon kontratën deri në vitin 2026. Më pas radha e

ITALI – Siç ndodh shpesh në fushë, Theo Hernandez do të udhëheqë rrugën te kuqezinjtë. Së pari do të shërbehet mbrojtësi i krahut me turbo, më pas Ismael Bennacer dhe Rafael Leao, është dhe treshja e rinovimeve të Milanit.

Një shtrirje për çdo sektor të fushës, për të forcuar shtyllën kurrizore të skuadrës brenda së cilës do të duhet të rriten lojtarët e mëdhenj të së nesërmes, duke nisur me ardhjen e fundit të Lazetic.

Theo, Bennacer dhe Leao zbarkuan së bashku te kuqezinjtë, në verën e 2019, dhe së bashku kontribuan në ngjitjen e “Djallit” të Piolit nga zona anonime e mesit të tabelës, në nivelet më të larta të kampionatit: në të njëjtën mënyrë, treshja po përgatitet të zgjasë jetën te kuqezinjtë edhe për dy vjet, nga afati aktual në qershor 2024 në atë të ri, të vendosur në 2026.

Për Hernandez gjithçka është një formalitetet: drejtuesit e Milanit dhe agjenti i mbrojtësit francez kanë përcaktuar në detaje kontratën e re dhe presin mundësinë për të vendosur gjithçka në bardhezi. Do të ndodhë këto ditë, ndoshta sapo të mbyllet merkato: paga e re e Theos do të dyfishohet në krahasim me atë aktuale, duke shkuar nga një milion e gjysmë sot në katër milionë neto plus bonuse. Sot klubi në via Aldo Rossi do t’i njohë Theo atë që i takon: roli kryesor do të reflektohet edhe në paga, ndërsa në fushë francezi do të jetë gjithnjë e më shumë në qendër të projektit.

Pasi rinovimi i Theo të jetë zyrtarizuar, Maldini dhe Massara do të përshpejtojnë për të blinduar Bennacer dhe Leao gjithashtu. Formula do të jetë e njëjtë me atë të studiuar për Hernandez: së bashku edhe për dy vite të tjera, deri në vitin 2026, me pagën që do të rritet për të arritur në katër milionë plus bonuse. Bisedimet janë duke u zhvilluar si me mesfushorin algjerian ashtu edhe me sulmuesin portugez.

Me Jorge Mendes, agjenti i Leaos, Renato Sanches, “pasardhësi” i caktuar në rast të lamtumirës së Kessie, do të diskutohet së shpejti, por supermenaxheri portugez do të kontaktohet i pari për të ardhmen e Rafës. Ndjenjat pozitive janë filtruar në kohë të padyshimta dhe vetë Leao përsëriti, se ai është shumë mirë te Milani.

Harta e rinovimeve te Milani do të duhet të kalojë edhe nga qendra Romagnoli, kontrata e të cilit skadon në qershor si ajo e Kessie: pas ofertës së kuqezinjve për të reduktuar në krahasim me 6 milionët e fituara aktualisht nga kapiteni, asnjë sinjal nuk ka ardhur.

B.T (Dosja.al)

Ndihmës-Sekretarja e Shtetit takoi Alibeajn, ndërsa Paloka deklaroi se ka firmosur peticionin kundër ambasadores Kim. Çfarë do të thotë kjo për PD?

View Results

sport sport ismael bennacer dhe rafael leao maldini dhe massara rinovimin e kontratave me bennacer dhe theo hernandez theo hernandez theo hernandez dhe brahim diaz; ismael bennacer dhe rafael leao maldini dhe massara rinovimin e kontratave me bennacer dhe theo hernandez theo hernandez theo hernandez dhe brahim diaz;

Sondazh

Poll

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve

“Rama ik” thirrje ne Rogozhine

Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

VIDEO/ Veliaj shthur gojën për kandidatin e Rrogozhinës: Ik o bixhozxhi, për sumën tate paske lekë!

Newsroom 8 | MJEKU: EDHE UNË BËRA THIRRJE TË FIKEJ TV

Newsroom 8 | FJONA ÇELA: MEDIAT OPOZITARE U DISKRIMINUAN